Asker kendini yaktı!

Asker kendini yaktı!
10 Nisan 2011 Pazar Saat 17:13 1

Midyat'ta bir asker boş akaryakıt istasyonunda kendini yaktı. Midyat Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahalenin ardından Diyarbakır Askeri Hastanesi’ne sevk edildi.

Elde edilen bilgilere göre; olay saat 13.45’te meydana geldi. Midyat-Şırnak yolu üzerinde bulunan boş akaryakıt istasyonunda benzin kullanarak kendini yaktığı belirtilen Hakkâri nüfusuna kayıtlı Necdet Aslan(23), akaryakıt istasyonu yanında bulunan inşaat işçilerinin, feryat eden bir kişinin sesini duymasıyla fark etmiş ve yanına koşarak söndürmüş.

İnşaat işçileri, durumu 112 Acil servise haber verdi. Ambulansın gelmesiyle askere olay yerinde müdahale yapıldıktan sonra hastaneye götürdüklerini belirttiler.

Görgü tanıklarından Hüseyin Aktürk “ Feryat sesini duyduk. Gördüğümüzde her tarafı yanan bir kişi boş odadan kendini dışarıya doğru attı. Birkaç kişi koştuk kum ve toprakla onu söndürdük. Yağmur da yapıyordu. Hakkârili olduğunu ve burada asker olduğunu söyledi. Kendini neden yaktın? Diye sorduğumuzda bir şey söylemedi. Ambulans ve polisler geldi.”  diye konuştu.

Üzerinde kıyafet olmadığını belirten görgü tanıkları ayakları hariç vücudunun büyük çoğu yandığı ifade ettiler. 112 Acil görevlilerinin olay yerinde yaptıkları ilk müdahalede vücudunun %90'ı yandığı belirtildi.

Ardından Midyat Devlet Hastanesi’nde müdahalede bulundukları askeri, Diyarbakır Askeri Hastanesi’ne sevk ettiler. Askerin kendini yakma sebebi henüz bilinmiyor.
YORUMLAR :::

  1. aynur doğan
    19 Temmuz 2015 Pazar Saat 14:03 CEVAPLA
    askerleri coooooooooooook seviyorum

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Gıda Denetim seferberliği devam ediyor

Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli'n [...]

5 saat önce...

Tribleks Lojman, Anaokuluna çevrildi

İl Milli Eğitim Müdürü Şeyhmus Sümer'in talimatıyl [...]

2 saat önce...

Mardinli Uzman Çavuş Şehit oldu

Tunceli'de görev yapan Mardinli Uzman Çavuşun şehi [...]

1 gün önce...

Hakan Erdem, Tarih Bölümüne konuk olacak

Sabancı Üniversitesi Tarih Bölümü Dr. Öğr. Üyesi H [...]

1 gün önce...

Kaymakam Kafkas kırsal mahalleleri gezdi

Derik İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ha [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN