ATV'den Skandal Kare!

ATV'den Skandal Kare!
08 Temmuz 2014 Salı Saat 23:42 0

ATV'de yayınlanan bir dizide resmen Subliminal mesaj verildi.

ATV'de yayınlanan "Diğer Yarım" isimli dizide kelimenin tam anlamıyla rezillik yaşandı. Dizide yayınlanan bir karede Subliminal mesaj verildi. Dizinin bir bölümünde telefonla konuşan oyuncunun arkasında bulunan tabelada "SEX" yazıyor.

Bu mesaj, bazı izleyicilerin dikkatinden kaçmadı. Dizinin 3. bölümünün 23. dakikasında çıkan bu skandal mesaj, izleyicilerden büyük tepki çekti.

NTC Medya tarafından yapılan dizi, Cuma akşamları yayınlanıyor. Dizide Meryem karakterini İpek Tuzcuoğlu, Ecevit karakterini de Orhan Kılıç oynuyor.

Dizinin Subliminal mesajın verildiği sahnede oynayan Esma rolünü ise Gonca Sarıyıldız oynuyor. Dizide Nevra Serezli, Sait Genay gibioyuncularda bulunuyor.

ORJİNAL KARE
 

DÜZENLENEN KARE

 SUBLIMINAL MESAJ NEDİR?
Subliminal mesaj veya bilinçaltı mesaj, başka bir objenin içine gömülü olan bir işaret ya da mesajdır ve normal insan algısı limitlerinin altında kalmak, o anda fark edilmemek üzere tasarlanmıştır.

Subliminal mesajlar insanın bilinçli dikkati tarafından fark edilemezler, ancak bu mesajların insanın bilinçaltını etkiledikleri ileri sürülmektedir. Subliminal teknikler reklamcılık ve propaganda alanlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Dizilerde veya filmlerde karakterlerin içtiği içecek markaları, kıyafetleri subliminal mesaj örneklerindendir. Bu tekniklerin amaçları, etkisi, kullanım sıklığı ve rekabet gibi konularda ahlaka uygunluğu konuları tartışmalıdır. Marka ve ürünlerin pazarlamasından toplumun ilgi , ihtiyaç ve algısını değiştirmeye kadar birçok konuda kullanılmaktadır. Bir kişiyi kurumu ya da ürünü kötü göstermek için o şey ile kötü olan bir nesnenin aynı temada işlenmesi subliminal mesajın en yaygın kullanılma şeklidir. Şu ana kadar yapılan çalışmalar neticesinde en bilinçli ve defansif kişiler bile bu mesajları ilk bakışta %100 olarak çözememektedir. Bu da toplumlarımızı yönlendirmeli reklamlara karşı savunmasız bırakmaktadır.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Vatandaşları ‘Memur’ yapma vaadiyle dolandıran zanlı yakalandı

Midyat'ta onlarca kişiyi "Bekçi, Korucu, Devlet me [...]

23 saat önce...

Üniversite, Kamu-İş Temsilcileri ile bir araya geldi

Mardin Artuklu Üniversitesi yönetiminin “Şehre Dok [...]

4 saat önce...

Yeni Opel Corsa Özellikleri – Alınır mı?

Yeni Opel Corsa, oldukça dikkat çeken ve büyük ses [...]

1 gün önce...

Dünyanın en uzun adamı, film yıldızı oluyor

2 metre 51 santim boyu ile Guinness Rekorlar Kitab [...]

1 gün önce...

"Allah" lafzını araç paspasına yazdılar

Allah düşmanı bir firmanın otomobil paspasına "All [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN