Avukat bunu yaparsa...

Avukat bunu yaparsa...
08 Ekim 2011 Cumartesi Saat 14:22 0

Mardinli Avukat eşinin Kendisi ve yakınları dövülerek hastanelik ettiğini iddia eden gözü yaşlı kadın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'den yardım istedi.

Edinilen bilgiye göre, Mardin'de ikamet eden F.B., 14 yıl önce Ç.B. ile evlendi. Yıllardır avukat olan kocasından şiddet gördüğünü ileri süren 4 çocuk annesi F.B., son yaşanan olayların ardından Gaziantep'teki ailesinin yanına sığındı. Eşine boşanma davası açan F.B. iddiaya göre eşi tarafından sürekli tehdit edilirken, mahkeme dava süresince çocukların annede kalmasına karar verdi.

Bunun üzerine F.B.'nin ailesi Mardin'e giderek, 4 çocuğu jandarmanın yardımıyla aldı. Aile Gaziantep'e döndükten sonra iddiaya göre yakınları ile birlikte evi basan Ç.B., önce karısını, ardından da baldızı, kaynı ve kayınvalidesini döverek hastanelik etti. Olayın ardından Ç.B. ve yakınları evden ayrılırken, durumun bildirilmesi üzerine eve gelen polis evde inceleme yaptı.

Yaşadıklarını anlatan F.B., "Çocuklarımı aldıktan sonra Gaziantep'te ailemin evine geldim. Burada akşam saatlerinde kapı çaldı ve açtık. Bir anda eşim, babası ve kardeşleri evde bulunan herkese saldırdı. Sopalarla içeri giren şahıslar, önüne kim gelirse vurmaya başladı. Ben de ellerindeki sopayı almaya çalıştım ama beni de darp ettiler. Eşim avukat olmasına rağmen ben yıllardır ondan şiddet görüyorum. İşte son gördüğüm şiddet beni bu hale getirdi. O yaşananlar arasında kayınbabamın 'Hepsini öldürün, kafalarına vurarak hepsini öldürün. Kimseyi sağ bırakmayın' diyerek bağırdığını duydum" dedi.

Hayatının tehlikede olduğunu belirterek Gaziantepli olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'den yardım isteyen F.B., "Ben hala tehdit ediliyorum ve yetkililerden yardım istiyorum. Çocuklarım bu olaylardan psikolojik olarak çok etkilendiler. Ben ailemin, çocuklarımın korunması için yardım istiyorum. Çünkü bu insanlar korkusuzca hala geziyorlar ve buraya tekrar gelmelerinden endişeleniyoruz. Kocam avukat olmasına rağmen bu olayları gerçekleştiriyor ve tehditlerini de sürdürüyor" diye konuştu.

F. B.'nin annesi H.A. ise, kalabalık bir grubun eve baskına geldiğini ifade ederek, "Ne olduğunu anlamadan kızımın kayınbabası, çocukları ve torunları sopalarla eve girerek bize saldırdı. Ben Fatma Şahin'den ailemin korunması için yardım istiyorum. Bunlar bizi terörle, PKK ile bile tehdit ediyor" şeklinde konuştu.

F.B.'nin kardeşi İ.A. ise, avukat olan eniştelerinin hukuk tanımaksızın eve baskın yaptırdığını ileri sürerek, "Ben de avukatım. Ablam boşanma davası açtığında mahkeme dava sonuçlanana kadar çocukların annede kalmasını kararlaştırdı. Biz olayın yaşandığı günün sabahı Mardin'e giderek jandarma eşliğinde yasal yollarla çocukları oradan aldık ve buraya geldik. Orada bize hakaretler ve tehditler edildi ama biz olayların büyümemesi için herhangi bir müdahalede bulunmadık.

Çocukları aldıktan sonra bir tatsızlık bekliyorduk ama bu kadar olacağını tahmin edemedik. İçeri giren 8 kişi önüne gelen herkese saldırdı. Beni, ablamı ve annemi darp ettiler. Sonra da buradan kaçtılar. Yaşanan arbedede cep telefonlarını ve sopalarını burada düşürdüler. Polis burada gerekli incelemeleri yaptı ama şahıslar hala yakalanmadı. Bu konuda biraz daha hassas çalışılmasını ve ablam ve çocukları için gerekli tedbirlerin bir an önce alınmasını istiyoruz" diye konuştu.

Olayın şokunu üzerinden atamayan F.B.'nin 10 yaşındaki kızı E.B., "Biz oturma odasındaydık ve içeriye 5 kişinin girdiğini gördüm. Önce dayıma saldırdılar, sonra annem dışarı fırladı. Sonra baktım anneme de vurmaya başladılar. Ben ve kardeşlerim korktuk, onlara sarıldım korkmamaları için. Onların tekrar gelmesinden korkuyoruz" diyerek gözyaşlarına boğuldu.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kızıltepe'de yeni bir lezzet durağı açıldı

Kızıltepe'de 'Sürer Pide Lahmacun Salonu' düzenlen [...]

6 saat önce...

Evgül Mobilya, Beyaz Eşya ve Halı Mağazası Dualarla açıldı

Mardinli genç girişimci İbrahim Bozdemir, Evgül Mo [...]

1 gün önce...

İşçiler kaza yaptı: 2 ölü 20 yaralı

Bismil ilçesinde Diyarbakır-Batman karayolu Sanayi [...]

1 gün önce...

Taşlı sopalı kavgaya bıçak karıştı

Kızıltepe ilçesinde meydana gelen kavgada bir kişi [...]

1 gün önce...

Korona virüs Mardin'de emlak sektörünü de olumsuz etkiledi

Mardin'de emlak sektörü, yeni tip korona virüsten [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN