Ayaydın: Mardin'in Meclisteki 7. Vekili Ben Olacağım

CHP Mardin Milletvekili Adayı Reşit Kılıç'ın seçim çalışmalarına destek için Mardin'de bulunan Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Adayı Aydın Ayaydın, 12 Haziran'da yapılacak genel seçimlerde Mardin'in seçim galibinin CHP olacağını söyledi.

Mardinli eski milletvekili ve CHP İstanbul Milletvekili Adayı Aydın Ayaydın, Kızıltepe'de Cumhuriyet Halk Partisi Mardin milletvekili adayı Reşit Kılıç’a ait seçim bürosuna gelerek seçim çalışmalarına destek oldu. Ayaydın, Kılıç’a destek verip meclise göndermek için burada olduğunu belirterek, “Derik’te partimize büyük bir katılım gerçekleştirdik. CHP doğu  ve güneydoğu’da yeniden var olduğunu bu seçimlerde gösterecek. Zamanında bölge CHP tarafından da ihmal edildi. Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu ile yeniden bölgede ve tüm Türkiye'de yeniden var olacağız, dini, dili, ırkı, rengi ne olursa olsun herkesi kucaklıyoruz, kucaklayacağız.” diyen Ayaydın CHP’nin Mardin de BDP den sonra en fazla oyu alacak 2. parti olacağını söyledi.

CHP İstanbul milletvekili adayı Aydın Ayaydın, “ Ben Mardinli olmaktan ve Kürt kökenli olmaktan her zaman gurur duydum. Tüm Kürtlerinde eşit haklara sahip olması gerekir,  %10 seçim barajı yüzünden BDP seçimlere bağımsız adaylarla girmek zorunda bırakıldı, çünkü BDP'ye oy verenlerin oyunu yok sayıp meclise gönderemiyorlar, aynı şekilde Saadet partisi, Has Parti ve benzeri partilerde var, barajın %5 veya  %3’e çekilmesi gerekiyor” diyen Ayaydın, bölgeye yatırım yapmak isteyen yatırımcılara arazi tahsisi yapılıp, ilk 5 yıl vergi ve işçi sigortalarının alınmamsı gerektiğini belirterek, yoksa yatırımcı bu bölgeye neden gelsin aynı şartlarda iş kuracaksa kendi bölgesinde yatırım yapar" diyen Ayaydın, Mecliste Mardin’in 7. Milletvekili olarak da çalışacağını belirterek diğer 6 arkadaşımızla Mardin’in sorunlarının çözümü konusunda işbirliğine gideceğini, CHP iktidarında herkesin birinci sınıf vatandaş olacağını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Mardin Milletvekili adayı Reşit Kılıç’da Aydın Ayaydın’a desteğinden dolayı teşekkür ederek, “25 yıldır bu topraklarda çiftçilik ve ticaret yaptım. İnsanlarla iç içeyim. Mardin’i, ilçelerini ve köylerini çok yakından biliyorum ve tanıyorum, dolayısıyla halkımın sıkıntılarını da biliyorum. Mayınlı arazilerin temizlenip halka açılması lazım, bölgenin en büyük gelir ve istihdam kaynağı olan tarımda bilinçli ve çağdaş tarım yapılmalı, hırsız durumuna düşürülen çiftçilerimizin elektrik borçlarının silinip dönümüne göre makul bir fiyatla enerji sağlanması gerekir. Aynı dönümlere sahip, aynı ürünü eken iki çiftçiye gelen elektrik borcu faturasının arasında dağlar kadar fark var, Biz bunu sabit bir fiyatla ücretlendireceğiz” diyen Kılıç, CHP İktidarı döneminde bölgeye yeni mezun olmuş stajyer atamalar yerine bölge kalkınmasında faydası olacak ilgili, bilgili, liyakat ve tecrübe sahibi yöre insanlarını icra mercilerine getireceklerini söyledi.

YORUMLAR

 • bu sefer CCCCCHHHHHPPPPP kim ne derse desin.

  mitingte 5000 insan vardı niye yalan atıyorsunuz.chp 40 000 oy almazsa bende can değilim.chp mardinde 1. partidir bağımsızları saymıyorum onların garantidir zaten 50 000 oy alacak bizimde bir bildiğimiz vardır bunu böyle bilesiniz akp çalışan insanlar bile chp ye oy verecek çünkü şu durumda akp den korkuyorlar açıkça söyleyemiyorlar.

  AHMED şahsından yorum yapan arkadaşa diyorum ki sen geleceği görüyorsan buralarda neden sürünüyorsun yav git buralardan adama bak ya 2500 oy almayacakmış ne denilebilirki yazık derim sadece yazık PROF DR AYDIN AYAYDIN gibi önemli bir şahsiyet refarans ise bir bildigi vardır eminim

  5 AKP 1 BDP ANİ SONUÇ 5-1 GERİSİ HİKAYE

  Ak Parti Mardinde 1.Partidir. Bdp nin desteklediği Bağımsızlar 2. sırada bölünmez ise yine milletvekili olacaktır.Tüm mardinden chp ye 2500 ün üstünde oy gitmeyecektir. Kılıçdaroğlu geldiğinde mitinginde anca 500 kişi vardı ordan anlamanız gerekir.BENİM KİŞİSEL TAHMİNİM AK PARTİ 3 BDP BAĞIMSIZLARI 2 SÜLEYMAN BÖLÜNMEZ ÇIKAR

  Aydın ayaydın her zaman Mardin için çalıştı. Onun referans olacağı adamlar kötü olmaz.

Yorum Ekle