Aydın: Siyasetin Özünde Hizmet Var

AK Parti Mardin Milletvekili Aday Adayı Doç. Dr. Abdulhalim Aydın, siyasettin özünde insanlara hizmet etmek olduğunu dikkat çekerek Peygamberimizin “İnsanların en hayırlısı insanlara en çok faydası dokunandır”hadisini hayatı boyunca kendisine şiar edindiğini söyledi.

POLİTİKA
PAYLAŞ:

AK Parti Mardin Milletvekili Aday Adayı Doç. Dr. Abdulhalim Aydın, siyasettin özünde insanlara hizmet etmek olduğunu dikkat çekerek Peygamberimizin “İnsanların en hayırlısı insanlara en çok faydası dokunandır”hadisini hayatı boyunca kendisine şiar edindiğini söyledi.  

Aslen Kızıltepeli olup Fırat Üniversitesinde akademisyen olan Aydın, seçilmesi halinde yapacakları hizmet ve çalışmalar hakkında bir açıklama yaptı.

Seçildiğinden ilk olarak Mardin’de İl Danışma Kurulu (İDK) adında bir projeyi hayata geçireceğine vurgu yapan Aydın, “Mardin ve ilçelerindeki Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcilerinden ve kanaat önderlerinden oluşacak bir kurulun milletvekilleriyle düzenli üç aylık toplantılar düzenlemesine dayanıyor. Bu toplantılarda ilin gerçek, reel sıkıntı ve ihtiyaçları belirlenerek Ankara'da gündeme getirilecek ve çözüm yolları aranacak. Bu yolla, özelin değil genelin, tek bir merkezin değil bütün köy ve ilçeleriyle Mardin'in gerçek sorunları ve ihtiyaçları tespit edilecek ve gereği yapılacak.”dedi.

  Doç.Dr.Abdulhalim Aydın ayrıca yapacakları çalışmaları şu şekilde sıraladı:

“Meclis'e gitmem durumunda, kişisel web sayfamda her tür sıkıntı, ihtiyaç, proje, tavsiye ve hizmet taleplerinizi rahatlıkla ifade edebileceğiniz bir istek-dilek kutusunun açılması. Kızıltepe'ye Eğitim Fakültesinin açılması. Kızıltepe'ye Ziraat Fakültesinin açılması. Mayınlı arazinin tarıma açılması için sürecin hızlandırılması. Türkiye-Kuzey Irak arasında yük taşımacılığı yapan ağır vasıtaların tüm sorunlarının azami ölçüde çözülmesi. (gümrük işlemleri, sıra ölçütü, güvenlik, resmi işlemler, yük fiyat tespiti vs…). Sınırın diğer tarafındaki sorunların çözümü için de gerekli her tür adımın atılması. Şenyurt-Suriye sınır kapısının açılması. Nüfus yoğunluğunun arttığı ancak ters orantılı olarak tarım alanlarının küçüldüğü yerlerde, modern tarıma dayalı olarak seracılığın tanıtılması, desteklenmesi ve yaygınlaştırılması. Verilen mali desteğin artırılması. Bölge tarımına hitap edecek tarımsal sanayi işletmelerin, entegre tesislerin kurulması için girişimciye her tür desteğin verilmesi ve kolaylıkların sağlanması. Büyük bir iç ve dış turizm potansiyeline sahip olmasına rağmen Mardin, bu alanda alması gereken gelirin çok azını almaktadır. Mardin'in turistik potansiyelinin en üst seviyede kullanılması için her adımın atılması. Kızıltepe Güney Çevre Yolunun bir an önce açılması gerekir. Çarpık kentleşme sonucu ilçe merkezi nefes alamayacak hale gelmiştir. Bu yüzden yeni semt merkezlerinin açılması da zorunludur. Modern, yaşanabilir bir kentleşmeye gidilmesi şarttır. Bütün bunlar için Belediye ile işbirliği yapılacak, hazırlanacak modern kentleşme projelerine her tür desteğin verilmesi ve Hükümetten artı ödenek alma yoluna gidilmesi.  Köyde yaşayan vatandaşlarımızın sulama, elektrik borçları, yol, eğitim, sağlıkla ilgili problemlerinin çözümü için gerekli tüm adımların atılması.”

Aydın açıklamasında vizyonu, misyonu, ilkeleri ve hedeflerini ise şu şekilde sıraladı:

“Bu dünya hayatında iyilik ve doğruluğu emreden, tüm kötülük ve yanlışlıklardan kaçınmamızı tavsiye eden bir dinin mensuplarıyız. Bu itibarla, dürüst, ahlaklı, faziletli, adil, merhametli, sorumlu bir hayat çizgisi şahsiyetimin en temel vasıflarıdır. Halka hizmeti Hakk’a hizmet addeden anlayış beni böyle bir sürece soktuğunu samimiyetle belirtmek isterim.

Genelde bölgemizin özelde ise Mardin'imizin ne tür sorunları olduğunu yakından bilen ve bundan büyük üzüntü duyan biri olarak, yeni bir hizmet anlayışıyla yola çıkmak istiyoruz. Hiçbir şekilde kayırmacılığın, ayrımcılığın, yolsuzluğun, usulsüzlüğün, adamcılığın kısaca hiçbir olumsuzluk ve yanlışlığın kendine yer bulamayacağı bir hizmet anlayışıdır bu. Tembellik, neme lazımcılık, insanını unutmak, halkına, insanına, kardeşine tepeden bakmak gibi çirkin tutumlar kişiliğimi oluşturan manevi, insani, ahlaki, dünyevi tüm değerlerimle çatışan baş düşmanlarımdır. Yanlış yapanın cezasını çekeceği, işin ehline teslim edileceği, yalnızca uzmanlık, ehliyet ve dürüstlüğün kriter alınacağı bir yaklaşım bizim çalışma metodumuzun temel niteliğidir. Mardin'imizin devlet pastasından hakkına düşeni alamadığı herkesin bildiği bir husustur. Ama herhalde daha önemlisi, Mardinli siyasilerin tam anlamıyla bunun bilincinde olmalarının gerekli olmasıdır. Bu itibarla, memleketlerine devlet pastasından daha fazla pay almak için birbirleriyle yarışan başka vilayetlerin vekillerini oturup seyretmek benim siyaset ve hizmet anlayışımla asla uyuşmaz. Bu anlamda, Mardin ve tabii ki tüm ilçelerinin hak ettiği ve devlet eliyle yapılması gereken yatırım, istihdam ve mali destek gibi her tür hizmet alanlarını kapsayan uygulamaların amansız takipçisi olmak yine siyaset ve hizmet anlayışımızın temel ilkesidir. Aynı şekilde, öz kaynaklarının kullanılmasından ve özel teşebbüsten memleketimizin çok az oranında yararlandığı da bir gerçektir. Örneğin, Mardinli zengin iş adamlarının bölge dışında sermaye ve kaynaklarını kullandıkları ve yatırımlarını daha çok gelişmiş yerlerde yaptıkları ortadadır. Bunların en azından bir kısmını mutlak surette bölgeye getirmek siyasilerin sorumluluk alanındadır.

Ülkenin kaynaklarıyla eğitim gören, bilgi ve tecrübe sahibi olan, yine bu milletin ve devletin imkânlarıyla belli bir mevki ve formasyona ulaşmış vicdan sahibi bir kişi olarak tüm edindiklerimi milletin hizmetinde kullanmak istiyorum. Çok değerli hemşerilerim iltifat edip bizi vekâlet görevine layık görürlerse, bu güvene layık olmak ve emanetin tüm gereklerini yerine getirmek boynumun borcu olacaktır. Karar ve takdir saygıdeğer parti yöneticilerinin ve kadirşinas halkımızındır.”

 Doç.Dr.Abdulhalim Aydın kimdir?

Nezir Güneş

YORUMLAR

 • Burada ne kadar boş yorum yapmışsınız siz bu kafayla hiç bir sorunu çözemezsiniz. Bizim için önemli olan milletvekilinin kişilik ,karekteri ve dürüstlüğüdür. Eğer bunlar olursa zaten elinden geldiği kadar bütün sorunlarla uğraşır. Kürt sorununu Başbakan çözemedi, yine oy verdinizde DTP çözemedi milletvekili ne yapabilir. Boş lafaları bırakın. Aklınız ve vijdanınız sesine kulak verin ondan bundan kulaktan dolma sözlerle konuşmayın. Araştırın insanları sonra yorum yapın yada susun..! Sayın hocam yolunuzda başarılar dileriz. Herşeyin hayırlısı olsun.

  kızıltepe halkının buyuk bir çoğunluğu kürtlerden oluşuyor.bir kızıltepeli olarak kürtler için neden icraat yok! neden bundan bahsetmiyorsun? zaten akpden aday olmaya çalışmak baştan hata. sizi tanıyanlar zaten kim olduğunuzu biliyordur. milletinize biraz saygı biraz hizmet.
  çok iyi bir insanım diyorsunuz dinin perdesi arkasına gizlenmeyin bu sizin için olumsuz

  milletvekili aday adayı, siyasetin içine girdiğiniz zaman oraya adapte olmakta hiç zorluk çekmeyeceğiniz, henüz ortada sadece aday adaylığı dolanırken bu kadar bol keseden proje tasarıları yapacak olmanız ve hatta sınır ötesi(!) projelerinizden belli.
  ....
  lütfen biraz öz eleştiri...

  sayın milet vekili adayımız ekinlik kyöü doğumlu olup hiç köyümüzden bahsetmemişsin alındık ama genede hayırlı uğurlu miletimize en iyi fark gözetmeksizin hizmet etmeni dilerim.

  sayın hocam , insanların en hayırlısı insanlara faydası olandır diyorsun da, bugüne kadar insanların için ne yaptın, allah rızası için söyle.boşuna kafanızı yormayın kim o koltuğa oturduysa 5 yıl insanlarını unutuyor,deriklilerin ,EN GÜZEL KUMAŞ KENDİ MEMLEKETİNDE SATILIR,diye bir deyimleri var.bunu size hatırlatmak istedim.o yüzden insanları enayi sanmayın.herkesin gözü açıldı, herkes vekillik yolunu çok iyi biliyor.ALLAH HERKESİN GÖNLÜNE GÖRE VERSİN.AMA HERKESDE YERİNİ BİLSİN.

  aday olan hemserim hicte kurt sorunuyla ilgili tek bir sozcuk dahi sarfetmemistir.simdikilerden ne farkiniz varki hizmete aday oldugunuzu soyluyorsunuz.kurt sorunuyla ilgili somut bir adimi varmi yoksa mecliste kabul edilecek kurt kirimina evet demek icinmi meslise girip sinir otesi hareketi icin evet demekse zaten simdikiler o gorevi yapiyordur.temenim senin kazanmaman.zafer gecte olsa mazlumlarin olacaktir ALLAHIN IZNIYLE BERXWEDAN JIYANI

  milletvekili aday adayı olan sayın vatandaşlarımız boşuna çene çalmaya hiç gerek yok geçen seçimlerden bu yana neler olup bittiğini gördük seçim öncesi reklamını yaparlar seçildikten sonra kimseyi tanımazlar hepside böyle koltuk sevdası var başka bir şey yok hele şuanda miletveikili olan miletvekilleri kadar pasif miletvekilerine rastlamadım bu güne kadar...inşlh mardine faydalı olacak adaylar olurrlar

  Sayın milletvekili adayımız aslen kızıltepeli , ancak projelerinden bahsederken sadece kızıltepeden bahsetmemiş.Şu ana kadar hiçbir adayın projelerinden bu denli gerçekçi ve olması gereken şekilde bahsettiğini duymadım.Zaten şu ana kadar hiçbir aday ortaya bir proje de koyamadı.Vizyon sahibi olmayan bir aday memleketine ne hayrı olacak bunu düşünmek gerekir.Bu denli gerçekçi projelerle bizi Ankara da temsil etmeye aday olan çok değerli hocamıza başarılar diliyorum.Artık seçildikten sonra memleketini unutanlara dur demek gerekir.Lütfen yorumlarımızda gerçekçi olalım.Hak ile batılı ayıralım.Doğru ve dürüst insanların yanında yer alalım ki Mardinimiz gelişsin.

  doçent abdulhalim aydın gibi bir akademisyenin sahip olduğu bilgilerin yanındaki birikim ve tecrübesi karşısında ne yapacakalrını şasıranlar hemen ona çamur atmaya başladılar.
  Kendisi Kızıltepe doğumlu olduğu için hali ile önceliği Kızıltepe'ye ayıracak. Size ne oluyor da buna karşı çıkıyorsunuz.
  Tabi bir iki sefer Kızıltepe deyince hemen buradaki bazariler ve tırşıkciler seslerini yükseltmeye başaldılar.
  hocam siz es geçin duymamazlıktan gelin bunları bunlar her devrin adamlarıdır. bu sesleri de karşınıza çıkabilecek engellerden sayın...
  sizleri tebrik ediyor.bu yolda başarılar diliyorum

  Sadece K.Tepe'nin milletvekili olacakasan Hiiiiiiç gerek yok vekil olma.

  Ali kardeşe katılıyorum... Sadece Kızıltepe için milletvekilliği verilmiyor sanırım.

  Sayın Aydın'a Mardin'i bir bütün olarak ele almasını temenni ederim. Aksi takdirse hüsrana uğrayabilir.

  cok deyerli hocam siz sadece kızıltepe milletvekilimisiniz acaba hep kızıltepe diyorsun anlamadım yemin ederken mardin milletvekili anos ediyorlar her neyse hayırlı olsun

Yorum Ekle