Aydın'dan Mardin'e kardeşlik köprüsü

Aydın'dan Mardin'e kardeşlik köprüsü
15 Haziran 2016 Çarşamba Saat 12:42 1

Aydın Eğitim Bir Sen Şubesi, Nusaybin'den zorumlu olarak göç etmek zorunda kalan ailelere dağıtılmak üzere bir tır dolusu taze sebze, meyve ve bakliyattan oluşan gıda malzemesini Mardin'e gönderdi.

Terör olayları ve yaşanan iç göç nedeniyle Mardin Artuklu'da ikamet eden Nusaybinli ailelere dağıtılmak üzere Eğitim Bir Sen Aydın Şubesi tarafından Mardin Eğitim Bir Sen'e gönderilen bir tır dolusu bakliyat ve gıdadan oluşan yardım malzemeleri Mardin Kardeşlik ve Dayanışma Platformuna indirildi.

Eğitim Bir Sen Mardin Şube Başkanı Eyüp Değer, sendikanın yönetim kurulu üyeleri ve bağlı idareciler tarafından Nusaybinli vatandaşlara dağıtılmak üzere Mardin Kardeşlik ve Dayanışma Platformuna indirilen yardımlar, sabah saatlerinde iç göç mağduru olan vatandaşlara dağıtılmaya başlandı.

Rahmeti, mağfireti ve bereketi bol olan mübarek ramazan ayında batıdan-doğuya uzanan örnek bir kardeşlik örneğine daha şahit olmanın heyecanını yaşadığını belirten Eğitim Bir Sen Mardin Şube başkanı Eyüp Değer, Kutlu bir ayda kutlu bir görev üstlenen ve kardeşlik ve dayanışmanın en güzel örneğini sergileyen Eğitim-Bir-Sen Aydın Şubesine duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ettiklerini söyledi.

Değer, "Nusaybin'den çukur siyaseti nedeniyle birilerinin evlerinden barklarından ettirerek mağdur ettiği kardeşlerimize, Aydın'daki kardeşlerimiz duyarsız kalmamış ve bu kutlu ayda temin ederek gönderdikleri bir Tır dolusu Sebze, meyve ve Kuru bakliyatı teslim aldık. Bu yardımların toplanmasından, aracın hazırlanmasında, ve gönderilmesinde emeği geçen herkese ve hassaten Eğitim Bir Sen Aydın Şube Başkanı Tevfik Aksoy ve yönetimine Mardin'den minnet, şükran ve sevgilerimizi gönderiyoruz. Gece yarısı Mardin'e ulaşan yardım malzemelerini üşenmeden arkadaşlarımızla birlikte dağıtılmak üzere Mardin Kardeşlik ve Dayanışma Platformuna indirdik. Bu vesileyle de yardımların indirilmesinde fedakarca çalışan bütün arkadaşlarımıza ve platform yetkililerine de ayrıca teşşekkür ediyorum" dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

“Ceviz Ağacı” Filmi bu akşam Mardin'de izleyicisi ile buluşuyor

Faysal Soysal’ın yazıp-yönettiği “Ceviz Ağacı” fil [...]

1 gün önce...

Öğrenciler Belediyenin desteği ile atık tenekeleri birer yuvaya dönüştürdüler

İsrafın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullan [...]

1 gün önce...

Uzay kapsülü dünyaya döndü

Uluslararası Uzay İstasyonunda görev yapan Soyuz M [...]

1 gün önce...

Oto yedek parça fiyatlarındaki artış esnafı mağdur ediyor

Yedek oto parça fiyatlarının dövize endeksli olmas [...]

1 gün önce...

21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü kutlandı

AK Parti Nusaybin ilçe başkanı Mehmet Latif Özel, [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN