Aydoğan, Baro'daki görevinden istifa etti

Aydoğan, Baro'daki görevinden istifa etti
14 Temmuz 2020 Salı Saat 00:32 1

DEVA Partisi Mardin İl Başkanlığı görevine getirilen Mardin Barosu Başkan Yardımcısı Avukat Mesut Aydoğan, Mardin Barosu'ndaki görevi ile siyasetin iç içe girmemesi için Mardin Barosu'ndaki başkan yardımcılığı görevinden istifa etti.

Kurucu Genel Başkanlığı'nı eski bakan Ali Babacan'ın yaptığı DEVA Partisi Mardin İl Başkanı olarak görevlendirilen Mardin Barosu Başkan Yardımcısı Av. Mesut Aydoğan, yeni üstlenmiş olduğu siyasi görevi nedeniyle baro Başkan Yardımcılığı ve yönetim kurulu üyeliği görevlerinden istifa etti.

İstifa dilekçesini Mardin Barosu Başkanı İsmail Elik'e taktim eden Deva Partisi Mardin Kurucu İl Başkanı Av. Mesut Aydoğan, Mardin Barosu'ndaki göreviyle birlikte; yönetimde beraber görev aldığı meslektaşlarına da veda etmiş oldu.

Deva Partisi Mardin il başkanı olarak şahsına görev tevdi edildiği andan itibaren; Siyaset üstü bir kurum olarak gördüğü Mardin Barosu sıfatının zarar görmemesi için Baro Başkan yardımcılığı ve yönetim kurulu üyeliğinden istifa etme kararı aldığını belirten Başkan Aydoğan, "Bilindiği üzere Deva Partisi Mardin Kurucu İl Başkanı olarak Görev aldım. Siyaset üstü bir kurum olarak gördüğüm Mardin Barosu'nun bu sıfatının zarar görmemesi için Baro Başkan yardımcılığı ve yönetim kurulu üyeliğinden istifa etme kararını ilk gündem beri vermiştim. Avukatlık yasasının değişmesine karşı Ankara'da vermiş olduğumuz mücadelemizin akamete uğramaması için istifa kararımı deklere etmiş olmama rağmen sürecin bitmesini beklemiş idim. Bugün istifa dilekçemi Baro Başkanlığımıza vererek Baro Başkan yardımcılığı ve yönetim kurulu üyeliği görevinden istifa etmiş bulunmaktayım. Bu istifa Baro'dan bir kopuş değil bilakis Mardin Barosuna duyduğum derin bağın ve sevginin nişanesidir. Hukuk, insan hakları ve demokrasi mücadelesini, hem Mardin Barosu'nun bir üyesi olarak baro'muzla birlikte, hem de bu değerleri korumayı hedef edinmiş Partimle birlikte her zaman sürdüreceğimi ifade etmek isterim. "dedi

Deva Partisi Mardin Kurucu İl Başkanı Av. Mesut Aydoğan, yeni görevi nedeniyle meslektaşları tarafından tebrikleri kabul ederken, yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine bir teşekkür plaketi taktim edildi.

Aydoğan, kendisine her zaman destek olan Baro Başkanı İsmail Elik'e Baro yönetim kurulu üyesi olan arkadaşlarına ve tüm meslektaşlarına teşekkür ettikten sonra uğurlandı.

YORUMLAR :::

  1. Mahmut YİĞİT
    15 Temmuz 2020 Çarşamba Saat 13:47 CEVAPLA
    Keşke giderken Mardin Barosu'unun alnındaki bir lekeyi silip öyle gitseydiniz. Malumunuz Ankara Barosu; Diyanet işleri başkanı "Eşcinsel sapıklığı" eleştirdiği için; hem İslami değerlere hakaret ederek, hemde cinsel sapıklıklarını aleniyete dökme küstahlığını sergilemek isteyenleri savunan bir açıklama yapmıştı. İşte maalesef Mardin barosu üzerine hiç vazife değilken kendisine hiç yakışmayacak bir şekilde, bu yalnışa destek vermiştir. Bunu bir açıklama ile geri almadığınız sürece bu yalnışla sürekli yüzleşeceksiniz. Ve sizde Mardin Baro'sun başkan yardımcısı olarak bu ayıba ortak olarak ayrılıyorsunuz
    https://www.mardinlife.com/mardin-barosu-da-cinsel-sapkinliga-sahip-cikti-haberi-42648

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardinli İşadamından Beşiktaş'a 1 milyonluk bağış

İstanbul'da ikamet eden Mardinli İş İnsanı Umut Ta [...]

1 gün önce...

Bu fotoğrafa rağmen virüse yakalandılar

Bir kişi, Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesinde ko [...]

1 gün önce...

Mardinspor kendi renkleriyle sahada olacak!

Mardinspor eski başkanı İşadamı Süleyman Bölünmez, [...]

20 saat önce...

Artuklu'da Beslenme ve Diyet Merkezi Hizmete Başladı

Artuklu sağlıklı yaşamın değişmez unsurları olan, [...]

18 saat önce...

Miroğlu, Yeni Parti İddialarını Yalanladı

AK Parti MKYK Üyesi, 25 ve 26. Dönem Mardin Millet [...]

15 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN