Aydoğan'dan Nobel açıklaması

Aydoğan'dan Nobel açıklaması
11 Aralık 2019 Çarşamba Saat 13:22 0

Barış Derneği Başkanı Cemil Aydoğan, 2014 Nobel Barış ödülü adayı olduğunu belirterek Nobel'in "Peter Handke'' ye verdiği ödülün barışa gölge düşürdüğünü söyledi.

2013 yılında Ekopolitik adına Kandilin Ateşkes önerilerini Devlet yetkililerine ulaştıran ve ateşkesin hayata geçirmesini Sorumluluk alarak sağlayan ve Türkiye'de en fazla İnsan hakları ve Barış ödüllerini aldığını söyleyen Barış Aktivisti ve Barış Derneği Başkanı Cemil Aydoğan Yazılı bir açıklama'da bulundu.

Aydoğan" Yaptığı yazılı açıklamada, Nobel Komitesinin Sırp lider "Milosevic''e hayranlığını dile getiren, Avusturyalı Irkçı yazar "Peter Handke"'ye ödül vermesi, Nobel Barış komitesine karanlık bir gölge bırakmıştır; açıklamasında bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Nobel ile ilgili eleştirilerini haklı ve yerinde bulduğunu söyleyen, Aydoğan 2014 tarihinde Türkiye parlamentosun'da Dönem Milletvekilleri Dengir Mir Mehmet Fırat ve Mardin Milletvekili Abdürrahim Akdağ ile Irak Kürdistan Parlamento Başkanı "Dr Kemal Kerkuki" ve Selahaddin Üniversitesi Tarih profesörü "Musa Kaval" tarafından, ateşkese, Barış ve kardeşliğe, yaptığım hizmetlerden dolayı, bu iki parlamento Sorumluları tarafından Nobel Barış ödülü'ne aday gösterildim; açıklamasında bulundu.

O dönem Nobel Barış komitesinde sorumlu olan, Rapörtör'ün kendisi ile ilgili olumlu raporuna rağmen; bazı karanlık güçlerin devreye girmesi ile devre dışı bırakıldığını söyledi.

Bu canlı bilgiler ışığında Nobel Barış komitesini uyarıyorum; açıklamasında bulunan "Aydoğan" şimdiye kadar Dünya genelinde Barış ile ilgili olumlu bir imajı bırakan, Nobel gibi ciddi, Uluslararası bir kurumun, böylesi yanlışlardan geri dönmesini İsteyerek, Avusturyalı ırkçı yazar Handke'ye verilen ödülün geri alınmasını istedi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Genç avukatların ilk cübbe heyecanı

Mardin'de 5 genç avukat cübbe giyme ve yemin tören [...]

1 gün önce...

Mardin'de 250 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı

Mardin'de eğitim öğretim yılının ilk döneminin son [...]

1 gün önce...

Karne heyecanına bıçaklı kavga gölgesi

Mardin'in Artuklu ilçesinde kız öğrenciler arasınd [...]

1 gün önce...

Öğrencilerine, karnedeki kare kod uygulamasıyla seslendi

Mardin'de yaklaşık 250 bin öğrencinin yarıyıl karn [...]

1 gün önce...

TÜRKONFED 'İşimi Yönetebiliyorum Projesi'nin Eğitim Programı Mardin'de Başladı

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONF [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN