baba kız birlikte üniversite sınavına girdi

Ülke genelinde olduğu gibi Mardin’de de üniversite sınavına girme heyecanı Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk ayağı olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile başladı. 44 yaşındaki Abdurrahim Aslan 18 yaşındaki kızı Melike Helin ile birlikte sınav heyecanı yaşadı.

Korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle ertelenen YKS, normalleşme sürecinin ardından YÖK tarafından 81 ilde bugün gerçekleşmeye başladı. Ülke genelinde olduğu gibi Mardin’de de sınava girecek adaylar, okullara sabah erken saatte geldi. Covid-19 tedbirlerinin alındığı okullarda adaylar, sosyal mesafeye dikkat edilerek ellerini dezenfekte edip, maskesini taktıktan sonra görevliler tarafından aranarak içeri alındı. Binlerce öğrenci gibi 44 yaşındaki baba Abdurrahim Aslan'da 18 yaşındaki kızı Melike Helin Aslan ile birlikte sınava girme heyecanı yaşadı. 10.15 itibariyle sınav başlarken, adayların aileleri ise okul bahçesine alınmayarak dışarıda bekledi.

"BANA BAKARAK DAHA YÜKSEKLERE ÇIKMASINI İSTİYORUM"

Kızıyla birlikte YKS sınavına giren Baba Abdurrahim Aslan, “Benim hedefim yok ama kızım için uğraşıyorum. Beni görüp de biraz daha iyi yerlere gelmeye çalışsın. Şuan da tekrar kızımla birlikte sınava giriyorum. Bana bakarak daha yükseklere çıkmasını istiyorum. Heyecan var tabi. Bende 4 yıllık bir bölüm daha tutturmaya çalışacağım. Eğer mühendislik falan olursa güzel olur. İkimizin de aynı okulda sınava girmesi bizleri daha fazla heyecanlandırdı. İnşallah kızım daha başarılı olur” dedi.

Babasıyla birlikte sınava giren Melike Helen Aslan ise “Bayağı heyecanlıyız. Babamla her zaman gurur duydum her zaman da benim yanımda oldu. Geçen yılda sınava birlikte girmiştik. O yerleşmişti ben bu sene daha iyisini yapmak için tercih yapmamıştım. Hayırlısı olsun. Virüsün de başlamasıyla bayağı strese girdik, yetiştirmeme korkusu sardı ama inşallah yapacağız.”ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle