Baday: Yerel seçimleri BDP'nin adayları kazanacak

Baday: Yerel seçimleri BDP'nin adayları kazanacak
29 Kasım 2012 Perşembe Saat 15:23 42

Kızıltepe Belediye Başkan Vekili Haşim Baday, Kızıltepe'de görev yapan ulusal ve yerel basının temsilcileriyle akşam yemeğinde bir araya geldi. Baday, belediyenin yaptığı çalışmaların yanı sıra gündeme dair açıklamalarda da bulundu.

Kızıltepe Belediyesi Başkan vekili Haşim Baday, Başkan yardımcıları Şemsettin Sulhan, Hasan Demir ve Burhan Kurhan’ın yanı sıra birim amirlerin de hazır bulunduğu yemekli toplantıyla ilçede görev yapan yerel ve ulusal basının temsilcileriyle bir araya geldi.

Kızıltepe Belediyesi olarak 2009 yılında görevi devr aldıktan sonra yapılan hizmetlerle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan vekili Baday, gazetecilerin sorularını da cevapladı.

BELEDİYENİN BORÇ YÜKÜNÜ ERİTTİK
Tutuklu bulunan seçilmiş başkan Ferhan Türk ile birlikte göreve başladıkları günden beri Kızıltepe halkıyla birlikte ilçeyi yönetmeye çalıştıklarını belirten Baday, Kızıltepe Belediyesi’nin adeta kamburu haline gelen borçların yapılandırma yolu ve anlaşlamalar çerçevesinde önemli bir kısmının ödendiğini, diğer kalan bölümünün ise, ödeme planlamasına göre sıfırlayacaklarını söyledi.
2009 yılında belediyeyi eski para birimi ile 72 Trilyon borçla devir aldıklarını bu borcun 41 Trilyonunu ödediklerini geriye kalan 31 trilyonun ise 2016 yılı sonuna kadar kapatmayı planlayan bir ödeme takvimine bağladıklarını belirten Baday, “Belediyeden ayrılan işçilerin bugüne kadar birikmiş bütün alacaklarının iller bankasından kredi kullanmak suretiyle ödedik. Ayrılan işçilerimizin belediyeden alacakları tek bir kuruş dahi kalmadı. Mevcut belediye çalışanlarımız ise hem maaş, hem de ikramiyelerini her ay düzenli şekilde alıyorlar, geçmişe dönük biriken alacaklarını ise bir takvim çerçevesinde her ay belli bir kısmını ödemek suretiyle birikintilerini de eritmeyi planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

MAHALLE SAYISI 10'DAN 16'YA ÇIKARTILDI

Kızıltepe Belediyesi’nin encümen kararıyla ilçedeki Mahalle sayısının 10’dan 16’ya çıkardıkları açıklayan Baday, “4 Nisan, Medya, Dunaysır, Mezopotamya, Aşiti ve Şehitlik mahalleleri adıyla 6 yeni mahallemiz daha oldu. Bu mahallelerimiz önümüzdeki ilk yerel seçimde resmiyet kazanacak ve hayatımızdaki yeni yerlerini alacaklar.

HALİT DEMİR'E TEŞEKKÜR EDİYORUZ
Kızıltepe’nin en büyük sorun ve sıkıntılarından biri olan Zergan deresi konusunda ise çalışmaların bitme noktasına geldiğini ve kamulaştırma ile beraber Zergan’ın artık sorun olmaktan çıkacağını 16 km yürüyüş yolu ve 40 köprü yapılacağını, 25 binanın 8-10 milyon TL bedel ödenerek kamulaştırılacağını, Orman fidanlıktan 12 bin ağaç temini ve peyzaj çalışması ile Zergan’ın çehresini değişeceğini belirterek, Zergan Deresi ıslah Projesi için geçtiğimiz günlerde Ankara’da DSİ Genel Müdürlüğü ile protokol imzaladıklarının sözlerini ekleyen Başkan vekili Baday şunları söyledi. Kendi yaptığımız sözleşmeyle ilgili Ak Parti Milletvekili Sayın Abdurrahim Akdağ'ın Zergan Deresi'nin ihale aşamasıyla ilgili yaptığı açıklamayı bazı haber sitelerinde okudum. Sayın Akdağ, 12 milyonluk sözleşme yapıldığını söylemiş, ihale 12 milyonluk değil; 20 milyonluk bir ihaledir. Sanıyorum vekilimiz belediyemize gelir de bir çayımızı içerse eğer; proje konusunda gerekli bilgileri ve sıkıntıları kendisiyle paylaşacağız. Zergan Deresi Islahı için önceki dönem Mardin Milletvekili Sayın Halit Demir Zergan konusunda bizim sorun ve sıkıntılarımızı bakan ve bürokratlar nezdinde girişimde bulunmuş yardımcı olmuştur. Onun için de Kızıltepe halkı ve belediye çalışanlarımız adına Sayın Halit Demir'e huzurunuzda teşekkür ediyorum.” dedi.

Baday, 16 km yürüyüş yolları, 40 adet köprü için ihale sürecine girdiğini ifade etti. Gümüş Dere Parkı için DİKA’dan %75 hibe kredisi kullanılarak yapımını gerçekleştirdiklerini, Parkla beraber Zergan Üzerindeki geçişler için Çelik Konsüksyondan köprü yaptıklarını ifade etti.

ALTYAPI ÇALIŞMALARINA YOĞUNLAŞTIK
Kızıltepe Belediyesi’nin özellikle bu dönem yer altı çalışmalarına büyük bir ağırlık verdiğini ve süren çalışmalarda imara açılan yeni yerleşim yerlerin altyapı hizmetlerinin bitirildiğini ifade eden Baday, “Yeni imar alanlarında ruhsat talep eden şahıslardan inşaat alanının % 35’ine inşaat %65’ine ise oto park ve yeşil alan olarak ayrılması zorumluluğu getirdik. İlçe Merkezinde yeni yapılan inşaatlar için ise otoparkı zorunlu kıldıklarını bunu yapmayanlardan, oto park paraların belediyenin yapmayı planladığı otopark yapımı işlerinde kullanılmak üzere belli bir para talep ederek açılan hesaba para yatırılmalarını talep ediyor ve oradan gelen dekontları da dosyalarda muhafaza ediyoruz. İlçemizi bir köy görünümünde çıkarıp madern bir şehir görüntüsü alabilmesi için ekiplerimizle birlikte geçeli gündüzlü çalışıyoruz. Alt yapısı bitirilmiş, yolları düzeltilmiş ilçe halkının rahat bir yaşam sürdürebileceği bir Kızıltepe için çalışırken ayrıca ebediyete intikal eden vefat eden insanlarımıza saygı olsun diye de ayrıca ilçemizde büyük ölçüde eksikliği hissedilen bir asri mezarlık yaptırmak çalışma planlarımızın içerisinde yer almaktadır. Cenaze yıkama işlemlerinden tutun da kefenlemesine varana kadar her türlü yapılması gereken cenaze işlemine cevap verecek bu mezarlık için en az yüz dönümden fazla bir arazi arayışımız da hızla sürüyor.”diye konuştu.

Kızıltepe İtfaiyesinin başarılı çalışmalarına da dikkat çeken Baday, İtfaiye birimiyle gurur duyduklarını dile getirdi.

"BUĞDAY PAZARI SORUNUNU ÇÖZÜME KAVUŞTURMALIYIZ"
Zahirecilerin arasında vuku bulunan tatsızlıkların biran önce bitmesini temenni ettiklerini, arzularının hepsinin bir arada çalışmaları yönünde olduğunu, ancak bunun gerçekleşmemesi durumunda ikinci bir buğday pazarı için şehrin dışında trafiği ve vatandaşı rahatsız etmeyecek bir yer tespit edildiği taktirde talepleri değerlendireceklerini belirten Baday, ancak eski buğday pazarına yakın bir yerde düşünülen arazinin buğday pazarı için uygun olmadığını buna ruhsat vermelerinin mümkün olmadığını, ruhsat verildiği takdirde eskisinin şehrin dışına çıkarılmasının bir manasını kalmayacağını sözlerini ekledi.

Spora büyük önem verdiklerini kendi takımlarının yanı sıra Barış Spor içinde destek olmaya çalıştıklarını, maçların çakıştıkları haftalarda bile onlara araç temin etmeye çalıştıklarını, ancak yeni büyük bir araçlarının daha yolda olduğunu onun gelmesiyle bu konuda ki sorunlarında aza inceğini ifade ettiler.

 YORUMLAR :::

 1. kızıltepe
  04 Aralık 2012 Salı Saat 17:36 CEVAPLA
  sayın mehmet halit demir her taşın altından siz çıkıyorsunuz lütfen oturun artık yeni vekillerde gündeme gelsin bir şeyler yapmaya çalışsın lütfen...
 2. Ahmet öz ışık
  03 Aralık 2012 Pazartesi Saat 14:30 CEVAPLA
  Sevgili Ahmet ışık.kişiliğinin tam manasıyla oturmadığını görüyorum.Haksızlığa karşı çıkmak herkesin yapması gereken bir iş. Haksızlık İster Ahmet Türk'e ister binlerce kürde yapılmış olsun buna karşı durmak hele hele inançlı insanların birinci görevi.başbakan bu gün bu ülkeye hizmet ediyor.inanan inanmayan herkesin hakkını korumaya çalışıyorsa bu onun kişiliğinin sağlamlığındandır.halit Demir'de bunu yaptı.sürekli hizmetin ve hakkın yanında oldu.bu onun inancının büyüklüğündendi. Bak bu gün fezleke meselesi var ortada kimden ses çıkıyor galip ensari ve ziver beyden.Haksızlığa karşı Halit Demir gibi istifayı değil, oyumu gerginliği engelliyecek şekilde kullanırım diyorlar.peki bizimkiler nerde niye sesleri çıkmıyor.
 3. mardin
  03 Aralık 2012 Pazartesi Saat 13:49 CEVAPLA
  BENCE GELECEGİN MARDİN BAKANI SAYIN MEHMET HALİT DEMİR DİR KİMSENİN ZORUNA GİTMESSİN.
 4. MARDİN
  03 Aralık 2012 Pazartesi Saat 13:27 CEVAPLA
  sayın m.halit demir e teşekürler.
 5. ahmet lslk
  01 Aralık 2012 Cumartesi Saat 23:39 CEVAPLA
  Kimin neye inandigi kendi tercihleri ,misyon sahibi ve değerler üzerine ait olanların sapması u dönüşü yapmaları tartışılır örneğin ahmet hakan gibi ne demek istediğimi çok iyi aanladın.bu arada kişilik oturtulmaz, insanın kendini bulmasaidır kişilik birilerinin oturtmasıyla hiç olmaz.bir karar ver artık ahmet türk için mi kurt halkı için mi yazdiklarinla celisiyorsun? Her sefede kivirma na gerek yok.bunu bilmeni isterim halit beyle kişisel problemim yok ama gerçekleri carpitmayalim lütfen bu arada yarım psikolog iltifatına teşekkür ederim . Şunu unutma yanlisa yanlış doğruya doğru demeyi kendine vazife edinirsen sevinirim kişisel dusunmeyin
 6. Ahmet öz ışık
  01 Aralık 2012 Cumartesi Saat 14:12 CEVAPLA
  Bakıyorum kimin neye inandığını anlamaya çalışan sahte psikolog lar gibi konuşuyorsun.kişiliğini oturtamamışlar herkesi kendine benzetmek istiyor. Halit Demir kızıltepe belediyesinin ideolojisi yada Ahmet Türk'ün ideolojisi ne olursa olsun bunları seçen on binlerce insana saygı duyduğu için yaptı yapacaklarını.
  On binlerce insanın iradesini savunmak herkesin yapacağı bir şey değildir.bunu onurlu insanlar ancak yapar.tıpkı Halit Demir gibi.değilmi yarım psikolog.
 7. Ahmet öz ışık
  01 Aralık 2012 Cumartesi Saat 14:05 CEVAPLA
  Bakıyorum kimin neye inandığını anlamaya çalışan sahte psikolog lar gibi konuşuyorsun.kişiliğini oturtamamışlar herkesi kendine benzetmek istiyor. Halit Demir kızıltepe belediyesinin ideolojisi yada Ahmet Türk'ün ideolojisi ne olursa olsun bunları seçen on binlerce insana saygı duyduğu için yaptı yapacaklarını.
  On binlerce insanın iradesini savunmak herkesin yapacağı bir şey değildir.bunu onurlu insanlar ancak yapar.tıpkı Halit Demir gibi.değilmi yarım psikolog.
 8. ak parti
  01 Aralık 2012 Cumartesi Saat 11:44 CEVAPLA
  Halit ve A.Rahim ikiside AKP millet vekilleridir dünya düşünceleri ayni Haşim beyın kalkıp yok Halit Demir e teşekür ediyor A.Rahim Akdağ niye onların yanına girmemiş ona teşekür etmiyor hakikaten bunlar iyi şeyler değil her iki vekilimizde iyidır ikiside ilçeleri için çalışıyor.
 9. sultan
  01 Aralık 2012 Cumartesi Saat 11:39 CEVAPLA
  Halit demir ve Abdurahim akdağ çok iyi dostlar iki değerli kardeşimizin arasını açmaya çalışanlara müsade etmeyelim. BDPli başkan iyi polis kötü polis yapmaya çalışıyor. kimse oyuna gelmesin AK Parti ikisinide seviyor.
 10. ahmet lslk
  01 Aralık 2012 Cumartesi Saat 09:07 CEVAPLA
  Insanların onuruyla isim olmaz? Kişilik bozuklugu veya kisiligini tamamlayamamış ne oldum delisi olmak ap ayrı bir şey ahmet türk için yapmış, ahmet türk devam etsin marksist lenist bir sistemi benimseyen orgutle devam etsin yolu açık olsun bu arada uludere benim sorunum değil? Onu vekiller dusunsun
 11. Ahmet öz ışık
  30 Kasım 2012 Cuma Saat 20:53 CEVAPLA
  Sevgili Ahmet ışık anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az.
  Sen polemik yapmaya devam et.ama İnan cumhuriyet tarihinde rakip partili için (Ahmet Türk) sırf halkın onuru için istifa ederim diyen bir adam çıkmadı ve çıkmayacak.halit Demir kardeşlik için bu kadar büyük adımlar altmışken sen güneşi balçıkla sıvamaya devam et.hizmet aşkı insanın içinden gelecek tıpkı Halit Demir gibi.çıtayı çok yükseklere koydu Halit Demir.eger onu aşmak istiyorsanız ulu dere ortada.
 12. ahmet lslk
  30 Kasım 2012 Cuma Saat 19:34 CEVAPLA
  kim taş üstüne taş koyarsa eyvallah ama utaniyormuuu ak partiyi zikretmekten , onu milletvekili yapan recep tayyip erdoğan'dan ?? Insanlık başka ama liyakat da başka bir şey kardeşim senin kim ooldugun benim için önemli değil ? Insan kendisi olmayı bilsin yeter
 13. Ahmet öz ışık
  30 Kasım 2012 Cuma Saat 18:18 CEVAPLA
  Sevgili Ahmet ışık kimliğini gizlemene gerek yok kim olduğunu tahmin etmek zor değil.halit Demir 3 yada 4 sayfa metin okumadı.gönlünden geçenleri ve yaptıklarını anlattı.yaptığı şeyler de haber sitelerinde.orada particilik değil insancılık yaptı.burda kimse kimseyi yağlamıyor, senin attığın çamur var.unutma o çamurun izi elinde kalacak.marifet iltifata tabidir.memleketin yığınla sorunu var gündem yakalayın ve çözün sizi de takdir etsinler. Başkalarının yaptığını kendinize mal etmeyin ve çamur atmayın. Halit demire de siyasi duruşundan ötürü yaptığı hastane okul ve diğer hizmetlerinden ötürü teşekkür ediyoruz.
 14. AHMET IŞIK
  30 Kasım 2012 Cuma Saat 13:58 CEVAPLA
  YIKAMA YAĞLAMA YAPILSIN YALAMA OLDU ZATEN BİR YERİ TUTTURAMAZ ARTIK. SECİMLERDEN BİR HAFTA ÖNCE AHMET TÜRKLE GÖRÜŞEN HALİT DEMİRDİ AK PARTİYE BİLE UGRAMADI ADAY GÖSTERİLMEDİ DIYE 3 SAYFALIK YAZI YAYINLADI AK PARTİNİN ADI BİLE GECMİYORDU. BIRAKIN YIKAMA YAĞLAMA YAPSINLAR HERKES HER ŞEYİ GÖRDÜ DUYDU VE BİLİYOR.. ..
 15. MUSTAFA DAMAR
  30 Kasım 2012 Cuma Saat 12:36 CEVAPLA
  "zergan deresi ıslah olmadan biz iflah olmayacağız." diyen hocaya (metin aydın'a) çok teşekkürlerimi iletiyorum; o ve dostları olmasaydı eğer, bu ıslahı yıllarca yapılmayan deremizin bugün yemekli toplantılarda ve ucuz siyasi hesaplarla yıkama yağlama açıklamalar yapan "dostları" ve yeni "sahipleri" olmazdı. NE OLURSA OLSUN, "ZERGAN ISLAH OLMADAN BİZ İFLAH OLMAYACAĞIZ" DİYEN GÖNÜLLÜLERE VE ÇEV-GÖN'ÜN BAŞKANI MENDUH ÇAKAR BEYEFENDİYE BİNLERCE SELAM OLSUN DİYORUM.
 16. Devrim
  30 Kasım 2012 Cuma Saat 09:46 CEVAPLA
  bir birilerini yağlamaya devam
  niye hiçkimse seçim öncesi ittiafktan bahsetmiyorki
 17. QOSERLİ
  30 Kasım 2012 Cuma Saat 09:38 CEVAPLA
  Sayın yorumcu kmg Derenin ıslahı yılların çabasiyla oldu demişsin. evet doğru süyliyorsun şimdi bunude süyle kim bunu göndeme taşıdı kimler basın açıklamaları yaptı kimler zergan için çalıştı kimler yerel ve ulusal basınla bunu göndeme taşıdı bunlar olmasaydi zergan nasıl göndeme gelirdi niye bunu açıklamiyorsun.ilaki üst düzeyler yağ çekip gidiyorsunuz alt tabakadaki insanlara niye teşekür etmiyorsun.
  iki üç yıl evelki basın yazılarını okuyun göreceksınız Belediyeden Yanlınız Ferhan Türk ve Şerie Alp destek verdi ve bu kişilerle diyaloğa geçip zerganı göndeme taşıdaılar ondan sonra brokratlar etki ve utanmadan yardım ve destek verdiler
 18. mehmet demir
  30 Kasım 2012 Cuma Saat 09:28 CEVAPLA
  Değerli yorumcu arkadaşlar hepinize saygılar sunuyorum.Önce Zerganı Göndeme Tşıyan takipçısı olan ve bu şamaya getirip göndemden düşürmeyen Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Sayın Menduh Çakar . a teşekür etmemız lazım.kızıltepe zergan gönüllüleri gurubu olan Metin Aydın Halit Solhan birkaç kişi daha vardı mehmet altan mehmet atlı yerel ve ulusal basın duyarlı kızıltepe halkı ve STK lar tüm bunlar yaşarken Sayın Ferhan Türk ve Şerife Alp ın desteklenmesi ve cani günülden bunlara destek çıkmaları ve belediyeden zerganı proğrama alıp gereğini yapıp çalıştılar Bu değerli insanlar olmasaydi kusura bakmayın zergan bu durma gelmezdi şimdi kalkıp yağ çekıp buna teşekür diğerıne teşekür değil filan bunu tüm basın ve kızıltepe halkı biliyor ha bazı insanların başarısı size zor gelir olabilir bu halkın takdiridir
 19. Nun aydın
  30 Kasım 2012 Cuma Saat 09:16 CEVAPLA
  SN HALİT DEMİR e zergan Deresi'ne olan katkılarından ötürü yüzlerce kez teşekkür ediyorum.Bİz balık hafızalı insanlar değiliz.kimin ne yaptığını biliyoruz.Halit Demir'in bakan Veysel eroğluna hava alanında herkesin önünde nasıl söz verdirttiğini bakan Cevdet Yılmaz la projeleri sürekli paylaştığını bakan Mustafa Demir'i kızıltepe belediyesine ziyarete getirdiğini ve zergan için acil kriz masası kurdurtup müsteşarları belediyeye gönderip dosya ve projeleri nasıl hazırlattığını unutmadık.Şimdi Bld Bşk Halit demire teşekkür ediyorsa haklıdır ve şerefli bir tavırdır.Derenin içine girip bir iki resim çekip ben işi yaptım diyenlere cevap bu.TŞK sn demir
 20. danyall
  30 Kasım 2012 Cuma Saat 08:21 CEVAPLA
  sizin hizmet anlayışınız bu işte yahu arkadaş kızıltepe yüksek binalrın olduğu koca bir köy ne bir park ne bir sosyal alan ne ağaçlandırma ne gençlik tesisleri ama siz işin ehli olmadığınız için hizmetten de birşey anlamassınz yazıklar olsun millet size o kadar oy verdi siz başka şeylerle uğraşıyorsnz
 21. irfan
  30 Kasım 2012 Cuma Saat 02:31 CEVAPLA
  BENDE HALIT DEMIRE TEŞEKKÜR EDIYORUM. AK PARTIYE CALISMADIGI VE KÖYÜNDEN AK PARTIYE OY CIKMADIGI IÇIN TEKRARDAN TEŞEKKÜRLER SAYİN VEKILIm
 22. kadir
  30 Kasım 2012 Cuma Saat 00:20 CEVAPLA
  kime kusura bakmasın bu çalışma M. HALİT DEMİR ,KIZILTEPE BELEDİYESİ BAŞARISIDIR....
 23. FATİH
  29 Kasım 2012 Perşembe Saat 23:57 CEVAPLA
  ... başta m.halit demir sonra kızıltepe belediyesi ve emeği geçen stk ve basın mesuplarına teşekkür ediyorum
 24. FARUK
  29 Kasım 2012 Perşembe Saat 23:50 CEVAPLA
  emegi geçen herkese teşekkür ederi.özellikle halit demir e NEDEN Mİ milletvekili oldunuz sizden önceki hiçbir iktidar partisi milletvekilinin ağzına bile almaya korktugu KÜRT MESELESİ konusunda radikal söylemler söylediniz ahmet türk için istifa ederim dediniz.kızıltepemize devlet hastenesini yaptınız vekilliğiniz bitti ama siz durmadınız kardeşlik sofrası projesinde kordinatör oldunuz dünyanın dört bir yanından çok degerli insanları barış için bir araya getirdiniz.geçen ay da yanılmıyorsam ankarada mardin tanıtım fuarı açıldı sizde ana sponsor olmuştunuz en sonda zergan deresi. HALİT BEY GERÇEKTEN SİZE CANİ GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDERİM...EZBER BOZMAYA DEVAM EDİYORSUNUZ
 25. mahmut
  29 Kasım 2012 Perşembe Saat 23:18 CEVAPLA
  başbakan ve bakanlar gelip açılışını yaptıgında belediye sabaha kadar desin biz yaptık yalandan kim ölmüş kardeşim
 26. Kmg
  29 Kasım 2012 Perşembe Saat 22:08 CEVAPLA
  Derenin ıslahı yılların çabasıyla oldu.burokratları bu işi yapmaya mecbur etmek.bakanları belediyenin içine sokmak . Bunuda m.halit Demir yaptı.kusura bakmayın oturduğu yerden hiç kimse işi sahiplenmessin.belediye Bşk nına tebrikler.bu işte emeği geçen Halit demire yaptığı gönderme onurlu insanların gösterdiği tavırdandır.
 27. memet Demir
  29 Kasım 2012 Perşembe Saat 21:36 CEVAPLA
  Vay vay Haşim baya konuşma kabiliyeti olmuş.Ayıp değilmi ilçemizin iki vekiline birisine teşekür birisine sitem ediyor bu hoş birşey değil insan yapıcı olmalı her iki vekil akp vekilleridir kızıltepe halkıiçin ikiside çaliştılar ikiside iyi insanlardır.
  haşim bey hep kendilerini büyük gürüyorlar ilakı insanlar onların gölgesınde olmalarını istiyorlar kardeşim millet uyanmiş herşeyi biliyor artık insanların duyguları ile oynamak bitti odünemler halk artık kimin ne olduğunu biliyor çıkar menfaat rant kimler yapıyor kimler yapmiyor basınde halkta iyi bilyor kamuflaj dönemi bitti ne zman kızıltep temiz bir ilçe olursa el alemin sevyesne gelirse o zaman haşim bey basının karşısa karşı konuşsun
 28. Hakan
  29 Kasım 2012 Perşembe Saat 21:35 CEVAPLA
  bir bdpli olarak kızıltepe belediyesinin hizmetleriyle gurur duyuyorum. halit demir e gelince bu adam görevini yaptı bitirdi. görev zamanında yaptığı hizmetlerden sonra rakibi görünen bir partinin belediyesi tarafından tebrik ediliyorsa demekki adam iyi birşey yapmış ve unutulmamış. onun için bende tebrik ediyorum.
 29. Hasan Karaaslan
  29 Kasım 2012 Perşembe Saat 21:25 CEVAPLA
  Saayın Haşim Baday niye Halit Demir vekil iken teşekür etmedi gerçekten Halit Demir çalıştı ama Sayın A.Akdağ da zergan için çalıştı ve çalışiyor yani niye Akdağ Haşime gitmemiş çayısını içmemiş onun için bırak bu büyüklüğü büyüklük ALLAHA Aittır.
  Sayın Baday SİZ KIZILTEPE BARIŞ SPOR İÇİN NE YAPTINIZ BİR İLÇEDE BİR TAKIM BAŞARI ALİYOR BAL LİGE ÇIKIYOR VE O BELEDİYE NE MADDİ NE MANEVİ DESTEK VERMİYOR KIZILTEPE SPOR SEVERLER HEPSİ BİLİYOR BUNU NİYE ANLATMİYOR .
  Zergan ı bu aşmaya getiren kusura bakmayın kızıltepe nin duyarlı halkı basını Belediyenin elinde olsaydi halen büyle kalacaktı sağolsun basın onun i
 30. AK PARTİ
  29 Kasım 2012 Perşembe Saat 21:15 CEVAPLA
  Bakan Eroğlu, Zergan Deresi'ni İstedi!.. http://www.mardinlife.com/Bakan-Eroglu-Zergan-Deresini-istedi-haberi-4628/

  LİNKİ TIKLAYIN BAKIN KİM ZERGAN DERESİNİ YAPIYOR
 31. AK PARTİ
  29 Kasım 2012 Perşembe Saat 21:13 CEVAPLA
  Bakan Eroğlu, Zergan Deresi'ni İstedi!..

  http://www.mardinlife.com/Bakan-Eroglu-Zergan-Deresini-istedi-haberi-4628/

  Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kızıltepe'de yıllardan beri ıslah edilemeyen Zergan Deresi için, "Belediye dere yatağını işgal ettirmiş."
  Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kızıltepe'de yıllardan beri ıslah edilemeyen Zergan Deresi için, "Belediye dere yatağını işgal ettirmiş. Dereyi bize teslim etsinler, ıslah etmek için her şey hazır" dedi.
 32. mahir
  29 Kasım 2012 Perşembe Saat 20:43 CEVAPLA
  AK PARTİ hükümeti zerganı yapıyor belediye sahiplenmesin bu gune mı kaldı zergan herkes biliyor DSİ orda çalışıyor.AK PARTİnin yaptığı içraatları sahiplenmeyin beyaz suyuda AK PARTİ hükümeti Mardine, Kızıltepe ye getirdi halkı kandırıp biz yaptık dediniz artık MİLLET uyandı sallayıp durmayın
 33. mustafa
  29 Kasım 2012 Perşembe Saat 20:28 CEVAPLA
  haberin altında neden haberi yazanın ismi yok ??? UNUTULDUMU YOKSA YAZMAYI CEKİNDİNİZ ??
 34. halime
  29 Kasım 2012 Perşembe Saat 20:22 CEVAPLA
  okuma yazmaları var mı acaba ne mezunu dur?? bay başkan nerdesin ŞERİFEE Başkan
 35. Derveş Bilen
  29 Kasım 2012 Perşembe Saat 20:21 CEVAPLA
  Haşim beyden önce uzaylılar kızıltepe beled
  yesini yönetiyormuş!!! borçları uzaylılar bıraksmış!! ne yapsın ..........
 36. ahmet acay
  29 Kasım 2012 Perşembe Saat 20:19 CEVAPLA
  madem halit beye teşekkur etmiş neden zamanında çözmediler ???

  Burdan ÇEVRE GÖNÜLLERİNE SAYIN MEMDUH ÇAKARA
  KIZILTEPE GAZETESİ YAZARI METİN AYDINA
  ZERGAN DERESİ GÖNÜLLERİNE
  ve daha nice zergan gönülleri var.
 37. Fehime DAŞ
  29 Kasım 2012 Perşembe Saat 20:15 CEVAPLA
  Belediyenin borçları uzaydan gelmedi ya 14 yıllrdır bdp liler belediye başkanı değiller miydi? varsa bi durum o da size aittir. borç morçlar....
 38. MEHMET
  29 Kasım 2012 Perşembe Saat 20:15 CEVAPLA
  12 MİLYONLUK BİR PARA RESMİ BİR PARADIR.20 MİLYONLUK BİR PARA SOZ KONUSU DEĞİLDİR. YAPILAN BAZI ÇALIŞMALAR VAR, BUNLARIN SONUCUNDA BU PARA BEDELİ 12 MİLYONUN UZERİNDE BİR RAKAM OLACAKTIR. BAŞKAN, BURDA MİLLETVEKİLİNİN SOYLEDİĞİ VE RESMİ KAYNAKLARA DAYANAN MEBLAGI YALANLAMIŞTIR. BAŞKAN BEY 20 MİLYONU RUYANIZDA GÖRDÜNÜZ HER HALDE... DEDİĞİM GİBİ MEBLAG ARTICAK AMA 20 MİLYON DEĞİL. KAMUOYUNA DUYRULURRR....
 39. Hsasan Sarı
  29 Kasım 2012 Perşembe Saat 20:11 CEVAPLA
  sayın Akdağ ın Haşim badayın bilgilendirmesine ihtiyacı yoktur. kendisi bizzat bu işin takipçisidir. Onlar halit demir i bilgilendirsinler. Zergan in süreci herkes çok iyi biliyor, nasıl olduğunu...
 40. AZİZ
  29 Kasım 2012 Perşembe Saat 19:57 CEVAPLA
  ZERGAN DERESİNİ GÜNDEMLEŞTİREN ZERGAN DERESİ GÖNÜLLÜLERİNİ TEBRİK EDİYORUM; ÇÜNKÜ ONLARIN SAYESİNDE NİHAYET ZERGAN DERESİ ÇÖZÜM BİR YOLUNA GİRDİ. BELEDİYEMİZE, MİLLETVEKİLLERİMİZE, ÇEV-GÖN BAŞKANI MENDUH ÇAKAR BEYE VE BU GÜZELİM DERE İÇİN SAMİMİYETLE ÇALIŞAN HERKESE BİNLERCE SELAM OLSUN! SAYGIYLA.
 41. seçmen
  29 Kasım 2012 Perşembe Saat 16:41 CEVAPLA
  halit demir zamanında niye zergan ile ilgilenmedi.şimdi teşekür ediyorsun ne yapmışki.kaldıki bu sorunu her kızıltepeli dile getirdi ankarada ihale birine kalmasın şova gerek yok.bende gerekli yerlere söyledim ama şov yapmıyorum.sonuç önemli kızıltepede halen koku varmı var demeki olan birşey yok.boşverin ya memleketi kim düşünürki.
 42. dilek
  29 Kasım 2012 Perşembe Saat 16:41 CEVAPLA
  malamine birileri bunlara bu fikri vermiştir
  yoksa ben belediyede çalışıyorum boyle söylenenlerin hicibirni duymamisim

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Cezaevinden 2 defa firar eden hükümlü yakalandı

Kızıltepe'de 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulun [...]

1 gün önce...

Jandarma ikna etti, teslim oldu!

Mardin'de 2014 yılında terör örgütü PKK'ya katılan [...]

1 gün önce...

Umut Kervanı'ndan 105 muhtaç aileye yardım eli

Mardin Umut Kervanı yardım çalışmaları kapsamında [...]

1 gün önce...

Hayat Tamircisi Ekranlara Merhaba Diyor!

Mardin Derikli Hasan Kızıl, yepyeni bir projeyle e [...]

1 gün önce...

Hükümlü koğuşu spor salonuna çevrildi

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı ve GAP Bölge Kalkın [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN