Bahçeli: Bakan İmralı'da fotoğraf çektirsin

Bahçeli: Adalet Bakanı İmralı'ya gidip fotoğraf çektirsin.

GÜNCEL
PAYLAŞ:
Balkan gezisi dönüşü gazetecilere değerlendirmelerde bulunan MHP Lideri Devlet Bahçeli, Abdullah Öcalan'ın İmralı'da olmadığı iddiaları karşısında Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in İmralı'ya gidip fotoğraf çektirmesini önerdi.

Balkan ülkeleri gezisini tamamlayan Bahçeli, dönüşte İstanbul yakınlarında verdiği molada bir grup gazetecinin sorularını şöyle yanıtladı:

"TEK SESSİZ ÖCALAN"
Geçmişte avukatları aracılığıyla her konuda konuşan, Kandil'den tutun, Ankara'daki siyasallaşma kapsamında bütün elemanlarına görüşler, talimatlar bildiren, özetle örgütü yöneten bir kişinin geleceği ile ilgili tartışmaların yoğunlaştığı bir ortamda sessiz kalmış olması 'Acaba Öcalan İmralı'da mı' sorusunu akla getirmiştir ve bunu vurgulamıştım. Geçen süre içerisinde demek ki İmralı'da olup olmadığı noktasında hem Başbakanın hem de Adalet Bakanı'nın biraz kaçamak yanıtlar vermesi konuyu, tartışmayı derinleştirmiştir. Şimdi sonuç nereye kadar varacaktır.

BAKAN FOTOĞRAF ÇEKTİRSİN
Bu Amerikalılar ile görüşme konusu ilginçtir. Bu iddianın arkasında mutlaka iktidarın durması lazım. Gerçeği halka anlatmak mecburiyetindeler. Niçin görüşüyorlar, neden 'Hayır böyle bir görüşme olmadı' diyemiyorlar. Ama kimsenin İmralı'ya gitmeyi düşünmediği bir ortamda, 'Merak eden varsa İmralı'ya gelsin' demek yerine kendisinin İmralı'ya gidip bir fotoğraf çektirmesi daha doğru olur. Adalet Bakanı fotoğraf çektirsin.

 

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle