Bakan Avcı'ya Dört dilli karşılama

Bakan Avcı'ya Dört dilli karşılama
22 Ekim 2014 Çarşamba Saat 18:41 1

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk ile görüştü.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Mardin’e gelen Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Bakan Avcı’ya Mardin Valisi Mustafa Taşkesen de eşlik etti. Avcı’yı belediyenin hizmet binası önünde Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk, Artuklu Belediyesi Eş Başkanları Sevinç Bozan ve Emin Irmak karşıladı.

Bakan Avcı’ya belediye çalışanı Newroz Neseboğlu tarafından bir demek çiçek verilerek, “hoş geldiniz” anlamını taşıyan Kürtçe, Türkçe, Arapça ve Süryanice dillerinde karşılama yapıldı. Bakan Avcı, daha sonra Türk’ün makamına geçti. Burada bulunan basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk, Mardin’in Kudüs gibi bir kent olduğunu ve tüm kültürlerin bir arada yaşadığını ifade ederek, Mardin’de yaşayan tüm halklara ve kültürlere saygı gösterdiklerini ifade etti. Türk, Türkiye’nin Mardin gibi olmasını dilediğini de sözlerine ekleyerek, kültürlerin bir arada yaşamını sürdürmesi için ellerinden gelen her türlü çabayı göstermeye devam edeceklerini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ise, Mardin’in yüzyıllardan beri tüm Dünya’ya örnek teşkil edebilecek bir kent olduğunu dile getirerek, “Çok farklı kültürleri, dilleri, inanışları barış içinde bir arada yaşatmış, bir hayat tarzı haline getirmiş kadim bir şehir. İnşallah Mardin bu barış ve çözüm sürecinin alması gereken istikamet konusunda hepimize örnek teşkil edecek uygulamalar imza atar. Bu son dönemde yaşanan olumsuzluklar, Mardin’in imajına umarım zarar vermez” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Ahmet Türk tarafından, Bakan Avcı’ya telkari gümüş yapımı bir kavanoz takdim edildi. Ziyaret daha sonra basına kapalı olarak devam etti.YORUMLAR :::

  1. azadd
    23 Ekim 2014 Perşembe Saat 09:58 CEVAPLA
    Ahmet türk anca bir bakan gelir makamına geçer yoksa bulamassınız Ahmet türk mardin için ne yaptı ne yapacak

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

HÜDA PAR: Köylülerin su ve elektrik sorunu çözüme kavuşmalı!

Kızıltepe ve Derik ilçelerine bağlı 40’ı aşkın kır [...]

1 gün önce...

Hayaldi gerçek oldu! Tayvan'a satışlar başladı

Derik ilçesinde, üretilen ve 2019'da İngiltere'de [...]

1 gün önce...

İtfaiyeciler bu kez, düşen kan bağışına koştu

Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire başkanl [...]

1 gün önce...

Valilikten Toplu Mezar Açıklaması

Mardin Valiliği toplu mezar iddiaları üzerine bir [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN