Bakan Çavuşoğlu, STK’larla Görüştü

Bakan Çavuşoğlu, STK’larla Görüştü
27 Şubat 2020 Perşembe Saat 19:53 0

Bir dizi program ve etkinliklere katılmak üzere Mardin’de bulunan Dışişleri Bakanı Mevlit Çavuşoğlu, “Türkiye'de, Suriye'de, Irak'ta PKK terörü ile mücadele ederken Kürt kardeşlerimizle teröristler arasındaki ayrımı çok iyi yapıyoruz. 'PKK eşittir Kürt' demek, Kürt kardeşlerimize hakarettir, küfürdür, buna da müsaade etmeyeceğiz.“dedi.

İlk olarak Mardin’de havaalanında Vali Mustafa Yaman ve AK Parti il Başkanı Faruk Kılıç tarafından karşılanan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Mardin Büyükşehir Belediyesine bağlı Gençlik Merkezini ziyaret etti.

Buradaki gençlerle bir süre sohbet eden Bakan Çavuşoğlu daha sonra Mardin'de faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile bir araya geldi.

Bakan Çavuşoğlı, Mardin’de Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, iş insanları ve kanaat önderleri ile Girişimci ve İnsani Dış politika ile Mardin ve ülkemiz hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Özel bir otelin konferans salonunda düzenlenen buluşmaya katılan Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını ileterek konuşmasına başladı.

Çavuşoğlu, kültürler ve medeniyetler şehri Mardin'de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Mardin'deki turizm hareketliliğine de dikkati çeken Çavuşoğlu, "Bu, çok güzel bir şey. Terör olsa bunlar olmazdı. İçeride de dışarıda da terörle mücadele etmek bugün Türk dış politikasının önceliklerinden biridir. Hem Suriye'de hem Irak'ta PKK ile DEAŞ ile YPG ile FETÖ ile tüm terör örgütleriyle amansız mücadelemizi sürdüreceğiz. Türkiye'de, Suriye'de, Irak'ta PKK terörü ile mücadele ederken Kürt kardeşlerimizle teröristler arasındaki ayrımı çok iyi yapıyoruz. 'PKK eşittir Kürt' demek, Kürt kardeşlerimize hakarettir, küfürdür, buna da müsaade etmeyeceğiz. PKK, YPG en büyük zulmü de Kürt kardeşlerimize yapıyor. Önümüzdeki süreçte özellikle güvenli bölge oluşturduktan sonra Suriyelilerin gönüllü geri dönüşü, Türkiye'de yaşayan Suriyeli Kürt kardeşlerimiz de daha önce PKK, YPG izin vermediği için geri dönemediler, onların da dönüşü önceliğimiz olacak."diye konuştu.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

TYPli Okul Güvenlikleri İşlerinde Süreklilik İstiyor

Toplum yararına proje (TYP) kapsamında İşkura bağl [...]

1 gün önce...

Akrabaları tarafından linç edilmek istendi

Mardin’de bir kişi arazi antlaşmazlığından dolayı [...]

1 gün önce...

Kızıltepeli bir genç 35 aileyi sevindirdi

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs sebebiy [...]

1 gün önce...

Korkunç iddia: Amerikalı Profesör koronavirüsü laboratuvarda üretip Çin'e sattı

ABD Adalet Bakanlığı, Harvard Üniversitesi Kimya v [...]

1 gün önce...

Trafik kazası: 3 yaralı

İki aracın çarpışması sonucu yaşanan kazada yarala [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar