Bakan elektrik meselesi için Mardin’e geliyor

Bakan elektrik meselesi için Mardin’e geliyor
05 Aralık 2019 Perşembe Saat 08:12 4

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bölgedeki elektrik meselesine kalıcı bir çözüm bulunması için Mardin’de bir toplantı yapacağını bildirdi.

Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü, tarımsal sulama abonesinden bin 453’ünün elektriğini kesti. Kırsal mahallelerin elektrik fazlarını 3’ten bire indiren elektrik şirketi, kırsal mahallelerinin büyük bir bölümünü karanlıkta bıraktı. Tek faz elektrik verildiği için su pompaları da çalışmazken, uygulama sonrası binlerce insan susuz kaldı.

Günlerdir karanlıkta susuz bir şekilde hayatlarını idame ettirmeye çalışan köylüler, duruma tepkili. 

AK Parti Mardin milletvekilleri Cengiz Demirkaya ile Şeyhmus Dinçel, yaşanan sorunlar üzerine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile görüştü. Görüşmeden, bölgedeki elektrik meselesine kalıcı bir çözümün bulunması için Mardin’de bir toplantı yapılması kararı çıktı.

Milletvekilleri Demirkaya ve Dinçel, yaptıkları açıklamada, şu ifadeleri kullandılar:

“İlimizdeki Elektrik kesintileri, tarımsal sulama, içme suları ve yatırımlar ile ilgili sorunları iletmek için Mardin Milletvekilimiz Sayın Şeyhmuş Dinçel ‘le beraber Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez’i ziyaret ettik. Görüşmemiz neticesinde ilimizdeki Elektrik sorununa kalıcı çözüm için en kısa sürede Mardin’de toplantı yapılacağını ifade ettiler. Hassasiyetlerinden dolayı Sayın Bakanımıza teşekkür ediyoruz.”YORUMLAR :::

 1. boynubükük çiftçi.
  06 Aralık 2019 Cuma Saat 01:06 CEVAPLA
  Derimki durum pek iyiye gitmiyor sayın yetkililer siz biran ünce bu mardindeki bazı çapulcuları işne bir son verin sonra kalıcı çüzüm için trafo başı bir uygun fiat biçin yani üreticilerin gücünü aşmiyan bir bedel biçin hay hay bizim kaldırabilecek kadar üdemeye başla gözlerimizin üstüne seve seve verceğiz ama ve lakın bize diyorlarki gelin sırtınza bu dağı koyalaım kim taşiyabilir siz süyleyın eyer makul bişey olmasa yemin ederım tek kuruş üdeme yapmiyacağız ve eliniz ayağınız nereye kadar varıyorsa ne para nede oy akpeye yok de haydı bildiğinizi okuyun bizi ancak davutoğlu ve ya babacan kurtarır. Sagılar…
 2. güneydoğulu
  05 Aralık 2019 Perşembe Saat 22:45 CEVAPLA
  sayın yetkililer mardin dicle elektrik çiftçilerin sırtına dağ koyuyorlar bu dağın altında kalkmak mümkün deyil ya siz bize iyi bir çözüm bulacaksınız yada bu mille bunca yükün altında kalkamaz eyer çare ve çiftçinın ödeyebilecek kadar üdemeler olmasa tek kuruş verecek deyiliz ne halınız varsa gürün..
 3. MARDİNLİ4747
  05 Aralık 2019 Perşembe Saat 14:43 CEVAPLA
  Hiç şüphesiz ki Allah size, emanetleri ehline teslim etmenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emreder." (en-Nisa, 4/58)
  11 - Hem onlara: "Yeryüzünde fesat çıkarmayın." denildiğinde: "Biz ancak ıslah edicileriz." derler.
  12 - İyi bilin ki, onlar ortalığı bozanların ta kendileridir, fakat anlamazlar.
  BAKARA SÜRESİ
 4. Ovalı
  05 Aralık 2019 Perşembe Saat 11:33 CEVAPLA
  Gereksiz yüksek meblağ çiftçinin eline detaylı fatura olmadan şişirilen fiyatlarla buradaki halka eziyet ve çile çektiriyorlar yazıklar olsun dedaş bu bölgede resmen insanları perişan ediyor çiftçileri sömürdü bitirdi yeter artık bir an önce gap devreye girmeli bu sömürü dedaştan kurtulmak için

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mustafa Yaman’ın ismini değiştirmek için imza topladılar

Son Valiler Kararnamesi ile merkeze alınan Vali Mu [...]

1 gün önce...

Su kuyuların elektriği kesildi, hayvanlar telef olmak üzere

Nusaybin'e bağlı kırsal Doğuş Mahallesinde su kuyu [...]

19 saat önce...

Tepki çeken görüntü! 'Bu rezilliği gören yok mu? '

Mardin'de şehir içi ve ilçeler arası toplu taşıma [...]

12 saat önce...

Bakan Soylu, başkanlığında Mardin'de güvenlik toplantısı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında Mardi [...]

1 gün önce...

Yıldırım çarpması sonucu hayatını kaybetti

Mardin'in Yeşilli ilçesine bağlı Kütüklü (kurruma) [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN