Bakan Gül Mardin'den Diyarbakır Annelerine selam gönderdi

Bakan Gül Mardin'den Diyarbakır Annelerine selam gönderdi
08 Mart 2020 Pazar Saat 17:25 0

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Mardin'in Artuklu ilçesinde AK Parti İlçe Kongresi'ne katıldı.

Özel bir otelin kongre merkezinde düzenlenen kongrede davetlileri, Türkçe, Arapça ve Kürtçe selamlayarak konuşmasına başlayan Bakan Gül, 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlayarak kadına şiddeti nefretle kınadığını söyledi.

Konuşmasında Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin, partinin il binası önünde 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi ile ilgili olarak Diyarbakır annelerini selamlayan Bakan Gül, “Bugün vesilesiyle Diyarbakır’da oğullarının çocuklarının yollarını gözleyen Diyarbakır annelerine de Mardin’den selam gönderiyoruz. Oğullarıyla çocuklarıyla buluşmaları için elimizden gelen her türlü gayreti göstermeye devam edeceğiz. O onurlu ve başı dik annelerin gözünden akan yaşların dinmesi için çocuklarına kavuşmaları için mücadelemizi devam edeceğiz. İnşallah ümit ediyoruz ki hepsi çocuklarına kavuşmaya devam eder ve artık bu tür görüntüleri bir daha görmeyiz yaşamayız. Bizler bu çocukları kendi çocuklarımız olarak görüyoruz. Mardin’in çocukları, Diyarbakır’ın çocukları, Hakkari’nin çocukları, Şanlıurfa’nın çocukları, Van’ın çocuklarının yerleri dağın yolu değil okulun yolu yoludur. Ellerinde silah değil ellerinde kitapla okula gitmeleri için yaptığımız mücadeleyi kararlı bir şekilde sürdüreceğiz. Çocukları ana kucağına götürecek kararlı mücadelemizi büyük bir aşkla, heyecanla sürdürmeye devam edeceğiz. O çocuklar, bizim çocuklarımız, bizim evlatlarımız. Onları bu terörle buluşturan, teröre dağa götüren, bütün yollarla, bütün zihniyetle, terör örgütü ile sonuna kadar mücadelemiz yapacağız. Çocuklarımızı annelerinin kucaklarına bir daha ayrılmamak için bütün gücümüzle gayretimizi göstereceğiz.”dedi.

AK Parti’nin vizyonu hakkında bilgiler veren Bakan Gül, “AK Parti Anadolu’nun Türkiye’nin özetidir. AK Parti kurulduğu günden beri bu ülke için bu millet için bu yola çık yola çıkanların partisidir. Ak Parti sadece benim olsun küçük olsun anlayışıyla yola çıkan bir siyasi hareket değil. Bu ülkede taş üstüne taş koymak isteyen, bu ülkede ülkemizin ve milletimizin refahı için çalışan herkese kapısını açan bir partidir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bu mücadelemiz kesintisiz bir şekilde devam edecektir.”diye konuştu.

Konuşmasında Mardin’e bir cezaevi yapılacağı bilgisini veren Gül, mahkumların ailesine yakın bir cezaevinde kalması için çalışma başlattıklarını belirterek "Cezaevlerinde eşimiz, dostumuz uzak yerlerde kalıyorlar biz çok zorlanıyoruz. Bu bizim çalışma alanlarımızdan biri. Cezaevlerinde kalan tutuklu ya da mahkumun ailesi neredeyse yakın bir cezaevinde kalması bizim temel hedefimizdir. Buna çalışacağız. Annesi oğlunu görmek için bilmem kaç yüz kilometre yol gitmesin diye bu çalışmayı yapıyoruz. Tabii ki cezaevlerindeki kalabalık nedeniyle istediğimiz gibi olamıyor"şeklinde konuştu.

Artuklu AK Parti İlçe Teşkilatı 3. olağan kongresinde tek liste aday olan Serdal Bağış ilçe başkanı olarak seçildi. Kongrede konuşan AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, kongrenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kongrede ayrıca AK Parti Mardin Milletvekilleri Şeyhmus Dinçel ve Cengiz Demirkaya da birer selamlama konuşması yaptılar.

Bütün delegelerin oyu ile ilçe başkanlığına seçilen Serdar Bağış da teşekkür konuşması yaptı.

Kongreye AK Parti Mardin Milletvekilleri, ilçe başkanları, belediye başkanları, önceki dönem İl ve ilçe Başkanları ile yönetim kurulu üyeleri, sivil toplum kuruluşu başkanları, oda başkanları, parti gençlik ve kadın kolları ile partililer katıldı.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Biz zamanlar benzin de satılan bu dükkanda yok yok

Mardin'de bir asrı aşkın süredir açık olan ve iğne [...]

1 gün önce...

Kızıltepe'de yasaklara uymayan işletmeler mühürlendi, kişilere ceza yağdı

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde korona virüs tedbirl [...]

1 gün önce...

Mardin'de kış çaylarına talep arttı

Mardin'de soğuk havaların başlaması ile birlikte b [...]

1 gün önce...

‘Türk Yıldızları’ Mardin Semalarında

Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi "Türk Yıldız [...]

1 gün önce...

Perte çıkan araçtan hafif yaralı kurtuldu

Mardin merkez Artuklu ilçesinde TIR’ın çarptığı ot [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
A.Vahap Kaya
A.Vahap Kaya

Bulmuşken

2
Doç.Dr. Mustafa Öztürk
Doç.Dr. Mustafa Öztürk

Derik’te Var “Ölmez Ağacı”

3
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen

İnsülin direncine dikkat!

4
Mehmet Kızılkaya
Mehmet Kızılkaya

Erdemli Yaşamak

7