Bakan Mardin'de HDP'ye yüklendi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Ülkemizde de 40 yıla yakın süredir kardeşliğimizi bozmaya çalışan iç ve dış mihraklar var. PKK'sı var, FETÖ'sü var, bir de bunların siyasi kanatları var. Bunlar kardeşlerimizi öldürmekle kalmıyorlar, doğrudan kardeşliğimizi hedef almış durumdalar.”dedi.

POLİTİKA
PAYLAŞ:

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Mardin’e gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Mardin’de önemli açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde memleketin her noktasında devam eden çalışmaları yakından izlediklerini belirten Karaismailoğlu, vatandaşın yaşam standardını yükseltmek için çalıştıklarını söyledi.

Bakan Karaismailoğlu, “Dünyanın gıpta ile baktığı, örnek aldığı çok büyük projeler yapıyoruz. Kimsenin hayal dahi edemediği işleri bitiriyoruz, yenilerine başlıyoruz. İnşallah Mardin de bunlardan nasibini alacaktır. Bir taraftan dünyaya laf anlatıyoruz, bir taraftan dünyayı yönetiyoruz. Bir taraftan ülkemizde vatandaşımızın dertleriyle ilgileniyoruz. Tek amacımız var, vatandaşımızın duasını almak. İnşallah bu hususta gece gündüz çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Bugün inşallah Mardin için de çok güzel planlamalar yapacağız. Buradaki sıkıntıları yerinde tespit etmek için geldik.” dedi.

AK Parti olarak sadece bugünleri planlamadıklarını belirten Karaismailoğlu, geleceğe de ışık tuttuklarını dile getirdi.

“Ne yazık ki biz çalıştıkça, yollarımızı tıkayanlar daha da artıyor.” diyen Karaismailoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“AK Parti olarak, 2023, 2053, 2071 hedeflerini ortaya koyarak bu doğrultuda gece gündüz çalışırken, Türkiye'nin doğusuyla batısına aynı hizmeti götürme gayreti içinde iken, ülkemizin ulaşım ve iletişimini geliştirirken, birileri milletimize sunmaya çalıştığımız hizmetleri durdurmakla, engellemekle meşgul. Biz para ile pul ile yapılabilecek her şeyi yapabiliriz. Ama bazı şeyler vardır ki, para, pul ile olmuyor. Eğer bir toplumda, kardeşlik, dostluk, barış bozulduysa bunu yeniden tesis etmek çok zor. Ülkemizde de 40 yıla yakın süredir kardeşliğimizi bozmaya çalışan iç ve dış mihraklar var. PKK'sı var, FETÖ'sü var, bir de bunların siyasi kanatları var. Bunlar kardeşlerimizi öldürmekle kalmıyorlar, doğrudan kardeşliğimizi hedef almış durumdalar. Bölgeye, refah, huzur, barış gelmesini istemiyorlar. Ama bilsinler ki, her ne yaparlarsa yapsınlar, asla başarıya ulaşamayacaklar. Ne bizim bin yıllık kardeşliğimizi bozabilirler, ne de bizi bölgeye yaptığımız yatırımlardan caydırabilirler. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar bizim amacımız refahı, zenginliği, ülkenin dört bir yanına yaymak. İstanbul'da, Ankara'da, İzmir'de ne varsa, Mardin'de de Bitlis'te de, Ağrı'da da olacak.”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ilk olarak geldiği Kızıltepe ilçesinde AK Parti İlçe Başkanlığına ziyaret ettikten sonra İlçe Başkanı Bülent Şahin ve partililerle bir araya geldi.

Esnafı da ziyaret eden Bakan Karaismailoğlu, daha sonra Valiliği geçti.

Valilik girişinde şeref defterini imzalayan Karaismailoğlu, Vali Mahmut Demirtaş ile basına kapalı görüşme gerçekleştirdi.

PTT Başmüdürlüğünü ziyaret ederek, PTT Başmüdürü Abdülkadir Karaboğa ile görüşen Bakan Karaismailoğlu, personel ve müdürlükte işlem yapan vatandaşlarla da bir süre sohbet etti.

Ziyarette, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, AK Parti milletvekilleri Şeyhmus Dinçel ve Cengiz Demirkaya da yer aldı.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle