Bakan Soylu, Havan Saldırının sene-i devriyesinde Nusaybin'deki mevlitte katıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Barış Pınarı Harekatı sırasında PYD/YPG tarafından Suriye'den Nusaybin'e atılan havan ve roketlerin düşmesi sonucu şehit olan TRT Muhabiri Gülay Demir'in babası Mehmet Şirin Demir'in de aralarında bulunduğu 12 vatandaş için yapılan mevlit programına katıldı.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

Beraberindeki Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş ve AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç ile birlikte Nusaybin'e gelen İçişleri Bakanı Soylu, İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Emrullah Temizkan, İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Fatih Doğan, İlçe Emniyet Müdürü Ragup Durmaz ve Şehit kızı Gülay Demir tarafından karşılandı.

Jandarma Komando Taburunda birliğin Şeref Defterini imzalayan Soylu daha sonra anma programının yapıldığı DSİ Barajına geçti.

Anma programı Kur'an-ı Kerim tilaveti, Türkçe, Arapça ve Kürtçe okunan Mevlid-i Şerif ile başladı. İlahilerden sonra İl Müftüsü Ali Hayri Çelik dua etti.

Daha sonra şehit ailelerine seslenen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bizim sadece birbirimize değil, dünyanın da bize ihtiyacı olduğunu söyledi.

Şehit olanlara rahmet ailelerine sabırlar dilediğini ifade eden Soylu şöyle konuştu,

"Bugün salavatlarla, Kur'an-ı Kerimle, Mevlitle tam bir yıl sonra seniye devriyelerini eda ettiğimiz şehitlerimize cenabı Allah rahmet eylesin. Aileleri burada, her birine ayrı ayrı sabır diliyoruz. Onların sorumlulukları var. Kiminin büyüğü, kiminin en sevdiği gitti. Onlarının çocuklarının sorumlulukları var. Hayatlarının her anında şehitlerinin onların yanında olduğunu unutmamaları lazım. Bu büyük bir şereftir. Cenabı Allah kötülükleri bu coğrafyamızdan inşallah temizlesin. Duamız, inancımız, teslimiyetimiz de odur. Bu vesileyle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyin başsağlığı ve taziye dileklerini size getirdim. Hepimizin başı sağolsun" dedi.

Konuşmadan sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şehit yakınlarıyla tek tek başsağlığı diledi.

Bakan Soylu daha sonra Nusaybin'den ayrıldı.

ResimResim

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle