Bakan'dan Ramazan’a rağmen devam eden terör saldırılarına tepki

Bakan'dan Ramazan’a rağmen devam eden terör saldırılarına tepki
22 Temmuz 2012 Pazar Saat 18:18 4

Mardin’de bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Ramazan ayına rağmen devam eden terör saldırılarına tepki gösterdi.

İlk olarak Mardin Valiliğini ziyaret eden Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’i burada Mardin Valisi Turhan Ayvaz, AK Parti Mardin Milletvekilli Gönül Bekin Şahkulubey, Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, kamu kurum amirleri karşıladı.

Valilik girişinde polis mangasını selamlayan Bakan Eker daha sonra valilik şeref defterini imzaladı. Vali Ayvaz’dan kentin tarım ve hayvancılık alanındaki talep ve sorunlarını dinleyen Bakan Eker, gazetecilerin sorularını cevapladı.

Bir gazetecinin artan terör saldırıları ile ilgili sorusuna Bakan Eker, “Maalesef bu saldırılar Ramazan Ayında da devam ediyor niye yapılıyor? Türkiye’de barış ve huzur gelmesin Kürt sorunu demokratikleşme ve sivilleşme çözülmesin diye bu saldırılar yapılıyor. Bu tür çabaları engellemek için yapıyorlar. Biz de örgütle mücadeleye devam ediyoruz. Örgüt kendi politik çıkarlarını önemsiyor. Örgüt yöneticileri politik çıkarlarını savunuyor. Kendi sorunlarını da Kürt sorunun önüne koyuyorlar. Bizim Türkiye’de muhatabımız Türkiyeli vatandaşlarımızdır. Bu vatandaşlarımızın taleplerini dikkate alıp onlarla çözüm arıyoruz. Hangi yolla demokratikleşme ve sivilleşmeyi tesis etmek sureti ile bunun önündeki engelleri kaldırarak yapıyoruz. Düzenlemeler yapıyoruz, projeler yapıyoruz. Uygulamalar yapıyoruz.”dedi.

Kürt Sorununa çözüm konusunda en çok Mardin’de projeleri hayata geçirdiklerini anlatan Bakan Eker, “Ne deniliyordu Kürtçe yasak deniliyordu. Bugün Artuklu Üniversitesi Kürtçe eğitim yapıyor. Birçok programlar yapıldı. Yayın yapıldı. Kürtçe öğretiliyor. Yüksek lisans programları konuldu. Öğretmenler yetiştiriliyor. Bütün bunlar PKK’yı ve terör örgütünü rahatsız ediyor. Çünkü onların derdi Kürt sorununun çözülmesi değildir. Kürtler daha iyi Kürtçe konuşsun sorunları çözülsün dillerini kültürlerini geliştirsin değil. Çünkü onlar bir örgüttür. Ve kime ne şekilde taşeronluk yaptıkları da belli değildir. Bu örgütün yöneticileri çıkarları var. Politik çıkarları var. O politik çıkarlarını ön plana çıkarıyorlar. Onun dışında da saldırılar düzenliyorlar. Bunda da hedef kamu kuruluşları güvenlik güçleri ve sivil siyaset olarak AK parti yöneticileridir. Ha bire bizim İlçe teşkilat başkanlarını kaçırıyorlar. İş makinelerini yakıyorlar. Haraç istiyorlar. Böyle mi çözülecek Kürt sorunu?”ifadelerini kullandı.

Elektrik kesintisi ve dalgalanmaları ile ilgili olarak bütün bölgede sorun yaşandığını anlatan Bakan Eker, “Elektrik miktarında ana nakilde hiçbir sorun yok . Elektrik üretiyor. Bölgeye sevk ediliyor. Ancak kaçak kuyulardan dolayı ani yüklenmelerden dolayı hem kesinti hem dalgalanmaya oluyor. Elektrik kesintisinde de yine en büyük suç bizde. Bu bölgedeki yaşayan bazı vatandaşların yaşattığı sıkıntıyı hepimiz çekiyoruz. “diye konuştu.

Bakan Eker, bakanlığa bağlı birimlerin Ramazan’da zam yapılmayacağı açıklamalarına rağmen piyasada Et ve Balık Kurumu ürünlerine yapılan zamları nasıl karşıladığı sorusunu yalanlayarak böyle bir zammın söz konusu olmadığını ve bu tür haberlerin kasti yapıldığını söyledi.   YORUMLAR :::

 1. VATANDAŞLAR
  23 Temmuz 2012 Pazartesi Saat 13:01 CEVAPLA
  SAYIN AKDAĞ SAYIN ŞAHKULUBEY. SAYIN NEREDESİNİZ KIZILTEPE REZALET VE FELAKET .KIZILTEPEYE GELİN 1 SAAT YAŞAYIN VATANDAŞIN NE ÇEKTİĞİNİ GÖZLERİNİZLE GÖRECEKSİNİZ.SİZİ BİLER GÖNDERDİK BİZLEN İLGİLENMEK ZORUNDASINIZ .ÜZERİNİZE VEBALDİR BİLİNE.YETER ARTIK YETER.
 2. Mérdin
  22 Temmuz 2012 Pazar Saat 21:46 CEVAPLA
  Yaşamayan bilmez Mardin'de yazlar çok sıcaktır. Mardin'de yazın Oruç tutmak çok zordur, hele bir de günde 4 saat elektrik kesintisi ve elektrik dalgalanması yaşanıyorsa Allah'ım yardım et diyebiliyorum ancak...Yapmanız gereken bozulan alet ya da makinenizi yetkili serviste elektrik dalgalanmaları nedeniyle arızalanmıştır diye tutanak altına alıp, sadece ama sadece bir avukata vekalet vermek. Ondan sonrasını kaçak elektriği bahane eden devlet düşünsün.Bir toplantıdan aktarıyorum: Kaymakam:" millet bilinçsiz eğer millet elektrik dalgalanmalarından dolayı bozulan makineleri için dava açma bilincine erişirse devlet milyonlarca lira tazminat ödemekle karşı karşıya kalır." Lütfen elektrik dalgalanmalarından ve kesintilerinden kurtulmak için bir avukata vekalet verin.
 3. Ertaş
  22 Temmuz 2012 Pazar Saat 21:44 CEVAPLA
  Elektrik dalgalanmalarından dolayı televizyonu,kliması, buzdolabı v.b. elektrikli ev aletleri, fabrikalarında makineleri veya kuyularda dalgıç pompası bozulan arkadaşlar lütfen devlete dava açın, devlet verdiği elektriğin parasını alıyorsa doğru dürüst elektrik de vermek zorundadır. Devlet milyonlarca lira tazminat vermeye mahkum edildiğinde elektrik sorununa hemen çözüm bulacaktır. (Kimse kaçak elektriği bahane edip bürokrat ağzıyla konuşmasın o ağzı kırarım! Devlet kaçak olan elektriğin parasını da almaktadır.yani devletin elektrik işinde hiç ama hiç zararı yoktur!!)
 4. aslan
  22 Temmuz 2012 Pazar Saat 21:44 CEVAPLA
  bu adami bakan yapani

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Büyükşehirde bir görevden alma daha

Mardin Büyükşehir Belediyesinde görevden almalar d [...]

1 gün önce...

Büyükşehir'de bugün de üç kişi görevden alındı

Mardin Büyükşehir Belediyesinde devam eden teftişl [...]

8 saat önce...

Müfettişlerden Üst Düzey Yöneticiler Hakkında Suç Duyurusu

Mardin Büyükşehir Belediyesini iki aydan beri A'da [...]

1 gün önce...

Mardinli asker ağır yaralandı

Hakkari’de görev yapan Mardinli hemşehrilerimiz u [...]

15 saat önce...

Dinçel'e ikinci dönem için de üst düzey görev verildi

AK Parti Grup Yönetimi ile TBMM Başkanlık Divanı'n [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN