Bakanlığın Aleyna'ya ödül vermesine tepki

Bakanlığın Aleyna'ya ödül vermesine tepki
13 Aralık 2019 Cuma Saat 14:16 0

Spor Bakanlığı ile Forbes Dergisi işbirliği ile "30 Altı 30" programında Türkiye'nin ilham veren gençleri ödüllerini aldı. Ödül alanlar arasında, genç nesile örnek olmayan çıkışlarda bulunan Aleyna Tilki'nin de yer alması tepkilere yol açtı.

Spor Bakanlığı ile Forbes Dergisi işbirliği ile "30 Altı 30" programında Türkiye'nin ilham veren gençleri ödüllerini aldı. Ödül alanlar arasında, genç nesile örnek olmayan çıkışlarda bulunan Aleyna Tilki'nin de yer alması dikkat çekti.

Aleyna Tilki'ye verilen ödül tepki çekerken 'Gençlerimze örnek gösterilen isim bu mu?' soruları soruldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Forbes Dergisi işbirliğinde başlatılan, 30 yaş altında spor, sanat, eğitim, girişimcilik, medya, finans, hukuk ve müzik gibi çeşitli sektörlerde başarılarıyla ön plana çıkıp, "30 Altı 30" programında yer alanlara ödülleri verildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Aleyna Tilki'yi 'Türkiye'nin ilham veren gençleri' arasında göstererek 'Müzik' ödülü verdi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Aleyna Tilki’ye “İlham Veren Gençler” ödülünü önerenlerin bir arka planı mutlaka var. Tilki’nin koreografilerini bir inceleyin. İsmin önerildiği ortamda önerenlerin arka planını farkedecek biri yok muydu? Bu ülkede gençlere ilham verecek ve örnek gösterilecek nice gençler var."

Din-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı M.Şirin Ersan, "Cemil Meriç zamanında Emperyalister tuzağa düşürmek istedikleri ülkeleri kültürleriyle fethetmez, kültürsüzleştirerek, kültürsüzlüklerine inandırarak yok eder. Bu gün Gençlik Bakanlığın bu ödülü aslında bunu bir tezahürü. Bir Kaç gündür Nobel Edebiyat Ödülü’nün Peter Handke’ye verilmesine tepki gösteriyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Aleyna Tilki'ye "İlham Veren Gençler" ödülü verilmesi bundan daha büyük bir faciadır. Aleyna Tilki gençlere hangi konuda nasıl bir ilham verebilir?"dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Miroğlu, Yeni Parti İddialarını Yalanladı

AK Parti MKYK Üyesi, 25 ve 26. Dönem Mardin Millet [...]

1 gün önce...

Dilipak’ı Mahkemeye veren Kadınlara tepki

Din-Bir-Sen Mardin Şube Başkanı Bilal Aydın, gazet [...]

20 saat önce...

Mardinspor kendi renkleriyle sahada olacak!

Mardinspor eski başkanı İşadamı Süleyman Bölünmez, [...]

1 gün önce...

Artuklu'da Beslenme ve Diyet Merkezi Hizmete Başladı

Artuklu sağlıklı yaşamın değişmez unsurları olan, [...]

1 gün önce...

AK Partili Kadınlardan 'Dilipak' Hakkında suç duyurusu!

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam'ı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN