Bakanlığın Aleyna'ya ödül vermesine tepki

Bakanlığın Aleyna'ya ödül vermesine tepki
13 Aralık 2019 Cuma Saat 14:16 0

Spor Bakanlığı ile Forbes Dergisi işbirliği ile "30 Altı 30" programında Türkiye'nin ilham veren gençleri ödüllerini aldı. Ödül alanlar arasında, genç nesile örnek olmayan çıkışlarda bulunan Aleyna Tilki'nin de yer alması tepkilere yol açtı.

Spor Bakanlığı ile Forbes Dergisi işbirliği ile "30 Altı 30" programında Türkiye'nin ilham veren gençleri ödüllerini aldı. Ödül alanlar arasında, genç nesile örnek olmayan çıkışlarda bulunan Aleyna Tilki'nin de yer alması dikkat çekti.

Aleyna Tilki'ye verilen ödül tepki çekerken 'Gençlerimze örnek gösterilen isim bu mu?' soruları soruldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Forbes Dergisi işbirliğinde başlatılan, 30 yaş altında spor, sanat, eğitim, girişimcilik, medya, finans, hukuk ve müzik gibi çeşitli sektörlerde başarılarıyla ön plana çıkıp, "30 Altı 30" programında yer alanlara ödülleri verildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Aleyna Tilki'yi 'Türkiye'nin ilham veren gençleri' arasında göstererek 'Müzik' ödülü verdi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Aleyna Tilki’ye “İlham Veren Gençler” ödülünü önerenlerin bir arka planı mutlaka var. Tilki’nin koreografilerini bir inceleyin. İsmin önerildiği ortamda önerenlerin arka planını farkedecek biri yok muydu? Bu ülkede gençlere ilham verecek ve örnek gösterilecek nice gençler var."

Din-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı M.Şirin Ersan, "Cemil Meriç zamanında Emperyalister tuzağa düşürmek istedikleri ülkeleri kültürleriyle fethetmez, kültürsüzleştirerek, kültürsüzlüklerine inandırarak yok eder. Bu gün Gençlik Bakanlığın bu ödülü aslında bunu bir tezahürü. Bir Kaç gündür Nobel Edebiyat Ödülü’nün Peter Handke’ye verilmesine tepki gösteriyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Aleyna Tilki'ye "İlham Veren Gençler" ödülü verilmesi bundan daha büyük bir faciadır. Aleyna Tilki gençlere hangi konuda nasıl bir ilham verebilir?"dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Genç avukatların ilk cübbe heyecanı

Mardin'de 5 genç avukat cübbe giyme ve yemin tören [...]

1 gün önce...

Mardin'de 250 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı

Mardin'de eğitim öğretim yılının ilk döneminin son [...]

1 gün önce...

Karne heyecanına bıçaklı kavga gölgesi

Mardin'in Artuklu ilçesinde kız öğrenciler arasınd [...]

1 gün önce...

Öğrencilerine, karnedeki kare kod uygulamasıyla seslendi

Mardin'de yaklaşık 250 bin öğrencinin yarıyıl karn [...]

1 gün önce...

TÜRKONFED 'İşimi Yönetebiliyorum Projesi'nin Eğitim Programı Mardin'de Başladı

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONF [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN