Balon uçuşları ilgi odağı olmaya devam ediyor

Balon uçuşları ilgi odağı olmaya devam ediyor
05 Kasım 2019 Salı Saat 12:08 0

Mardin Valiliği tarafından "Yükseliyoruz Mardin" sloganıyla başlatılan Sıcak Hava Balon turları yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Kasım ayında havaların serinlemesine aldırış etmeyen turistler, sabahın ilk ışıklarını yükseldikleri balondan güneşin doğuşu ile Mardin'in muhteşem manzaranın tadını eşliğinde çıkarıyor, çektikleri resimlerle anı ölümsüzleştiriyorlar.

Farklı medeniyetlere ait çok sayıda tarihi yapıya sahip Mardin, sıcak hava balon uçuşlarıyla da ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Binlerce yıllık tarihi geçmişiyle tarih, kültür ve inanç turizmi bağlamında yıldızı her geçen gün parlayan Mardin, dört mevsim kesintisiz bir şekilde yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor. Kasım Ayında havaların serinlemesine aldırış etmeden tarihi şehri gezip, görmeye gelen yerli ve yabancı turistler, gündüzleri şehrin tarihi mimarisinin içinde gezintiye çıkarken, sabahları ise Mardin'in süiletiyle muhteşem bir görüntü oluşturan güneşin doğuşunu düzenlenen sıcak hava balonlarından havadan izleyerek geçiriyorlar.

Güvenli bir uçuş keyfi eşliğinde binlerce yıllık tarihi şehri kuş bakışı izlemenin keyfini yaşamak için Mardin'e ikinci kez geldiğini kaydeden İzmirli Seda Canbek, Mardin'de yaşadığı huzuru daha önce hiçbir turizm beldesinde yaşamadığını kaydetti.

"MARDİN HER MEVSİM GÜZEL"

Mardin'in önemli bir kültür ve inanç şehri olduğunu, şehrin mimarisi ve taş evlerinden dönüştürülen butik otellerdeki konaklamanın kendisinde çok farklı bir tatil lezzeti bıraktığı için tekrar Mardin'i gezmeye geldiğini aktaran Seda Canbek,"Mardin'e daha önce de gelmiş ve arkadaşlarımla birlikte üç gün kalmıştım. Şehre hakim olan huzur iklimi, samimi insan yapısı ve şehrin insan sıcaklığı beni bu diyarlara yeniden getirtti. Turizm şehri kimliğine Kapadokya'da olduğu gibi Mardin'de de sıcak hava balon uçuşlarının gerçekleştirilmesi ve bu deneyimi yaşama arzusu şehre gelmeme ayrı bir arzu kattı. Geldik ve hem güneşin doğuşunu hem de şehrin kuş bakışı enfes manzarasını arkadaşlarımızla birlikte izledik, fotoğraflar çektik, anılarımızı çektiğimiz resimlerle ölümsüzleştirmiş olduk. Bu güzellikleri yaşamamıza sebep olanlara teşekkür ediyoruz. Mardin her zaman her mevsim güzel herkes bu güzel şehri gezip, tarihi yolculuğun tadını bu şehrin sokaklarında yaşamaya davet ediyorum" dedi.

"BALON UÇUŞLARI ŞEHRİN TURİZM KİMLİĞİNİ TAMAMLADI"

Mardin'i daha önce haberlerden terör bölgesi olarak duymaya alıştığını ancak şehrin belkide hiçbir şehirde olmadığı kadar bir huzur iklimine sahip olduğunu kaydeden Burak Berat Çelik ise; "Mardin çok huzurlu bir şehir. Tarihi mimarisi, otantik havasıyla birlikte ziyaretçilerine modern şehircilik kültürünün hepsini de bir arada yaşama ve yaşatma imkanı tanıyan bir şehir. Sıcak hava balonu ile başlayan hizmetler ise şehrin turizm kimliğini tamamlamış durumda. Ben bu şehri görüp, bu şehirde gezdiğim için kendimi şanslı addediyorum. Bu güzellikleri yaşama arzusu olanları ise buraya davet ediyorum." diye konuştu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

TURİZM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Büyükşehir'de bugün de üç kişi görevden alındı

Mardin Büyükşehir Belediyesinde devam eden teftişl [...]

1 gün önce...

3 milyon TL'lik Zarar; yetkililerden tahsil edilecek

Mardin’in tarihi ve kültürel dokusunu bozduğu gere [...]

1 gün önce...

Görevden alınan yönetici sayısı 7'yi buldu

Mardin Büyükşehir Belediyesini teftiş eden müfetti [...]

1 gün önce...

HDP, DEDAŞ'ın devletleştirilmesini istedi

HDP Milletvekili Ayşe Sürücü, DEDAŞ’ın devletin sa [...]

16 saat önce...

Flaş Gelişme Bakan Soylu, Mardin'e geliyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Mardin'e sürpriz bi [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN