Barbaros dizisi oyuncuları kimler? TRT'nin yeni yapımı Barbaros dizisinin tam liste oyuncu kadrosu ve karakterleri

TRT'nin Barbaros isimli yeni dizisinde hangi oyuncular oynayacak? Barbaros dizisinin kadın ve erkek oyuncu kadrosunda kimler var?

GÜNCEL
PAYLAŞ:

Barbaros Dizisi nedir?

TRT'nin yeni yayınlanacak olan ve Osmanlı amirali (kaptan-ı derya) Barbaros Hayreddin Paşa'nın hayatını konu alacak olan Barbaros dizisi herkes tarafından konuşuluyor. Yapım şirketi dizinin bir an önce çekimlerine başlanması için var güçle emek sarfediyor. Yeni sezonda yayınlanması beklenen dizinin oyuncu kadrosu da yavaş yavaş netleşmeye başladı. Peki Barbaros dizisinde hangi oyuncular var? Kadın ve erkek rollerini kim oynayacak?

Barbaros dizisinde şimdiye kadar başrollerde oynayacak isimler kesinleşmeye başladı. Daha önce Engin Altan Düzyatan, projeyle ilgili bir sözleşme imzaladığını açıklamıştı.

Barbaros Başrol Oyuncuları

  • Ulaş Tuna (Barbaros Hayrettin Paşa veya diğer adıyla Hızır Reis)
  • Engin Altan Düzyatan (Oruç Reis)
  • Şeyma Korkmaz

Diğer Oyuncular

Barbaros dizisinde yer alacak olan diğer oyuncular henüz netleşmedi. Bu bölüm güncelleme aşamasındadır.

Barbaros dizisi ne zaman yayınlanacak?

Barbaros dizisinin 2021 yılının başlarında vizyona girmesi bekleniyordu ancak Covid-19 salgını sebebiyle yapım şirketi oyuncu kadrosunun belirlenmesinde ve dizinin çekimlerine başlanmasında bir takım aksaklıklar yaşandı. Bunun yanı sıra TRT'nin Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin yayın faaliyetlerine öncelik vermesi Barbaros dizisini geciktirdi.

Barbaros dizisinin 2021 yılının sonbahar aylarında yayına girmesi bekleniyor.

Barbaros Hayrettin Paşa olarak bilinen Hızır Reis, Osmanlı Devleti'nin en etkili amirallerinden biri olarak biliniyor. Hızır Reis ilk olarak Kuzey Afrika kıyılarında ağabeyi Oruç Reis ile birlikte etkin bir rol almaya başlamış ve daha sonra Yavuz Sultan Selim döneminde Osmanlı himayesi altına girmiştir.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle