Barzani, Ahmet Türk'in heyette bulunmasını istedi

Barzani, Ahmet Türk'in heyette bulunmasını istedi
10 Aralık 2015 Perşembe Saat 16:32 0

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye iki günlük resmi ziyarette bulunan IKBY Başkanı Mesut Barzani, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ile bir araya geldi.

Ankara’da yaptığı resmi ziyaret programı kapsamında HDP heyeti ile buluştu. IKBY Başkanı Mesut Barzani’nin heyetiyle birlikte kaldığı otelde gerçekleşen buluşmada Eşbaşkan Figen Yüksekdağ’ın başkanlığındaki HDP heyetinde Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk’ün de bulunması dikkat çekti.

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ile çok eskilere dayanan yakın dostluğu olduğu bilinen IKBY Başkanı Mesut Barzani’nin Ahmet Türk’ün HDP heyetinde bulunması için özel talepte bulunduğu öğrenildi.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ başkanlığındaki heyette Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk’ün yanı sıra milletvekilleri Osman Baydemir, Dengir Mir Mehmet Fırat, Leyla Zana, HDP Dış ilişkiler Sorumlusu Eş Başkan Yardımcısı Nazmi Gür yer aldı. HDP ile yapılan görüşmede; Başkan Barzani'ye Federe Hükümet Sözcüsü Sefin Dizai, Başkanlık Divanı Başkanı Fuad Hüseyin ve KDP Ankara Temsilcisi Sefin Dizai de yer aldı.

Başkan Barzani Türkiye’ye yaptığı ziyarette HDP’nin ardından HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ve heyetiyle de bir araya geleceği öğrenildi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

AK Parti muhtarlarla bir araya geldi

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, AK Parti K [...]

1 gün önce...

Genç Çiftlerin hayalini süsleyen kampanya

Mardin’de açılışının ikinci yılını kutlayan bir ge [...]

1 gün önce...

Mardin Masterler Bahar Kupası Turnuvasında 2. Oldu

Mardin Masterler Spor Külübü, Antalya´da düzenlene [...]

1 gün önce...

Sürdürülebilir Şehirler Projesi Toplantısı Gerçekleştirildi

Mardin Entegre kentsel su yönetimi planın hazırlan [...]

1 gün önce...

HÜDA PAR İl Başkanı Çevik, güven tazeledi

“Dürüst Siyaset, Gerçek Adalet” sloganıyla siyaset [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN