Başakspor, Şampiyonluğa uğurlandı

BAL Ligi'nde şampiyonluk düğümünü çözecek maça saatler kaldı, Mardin Büyükşehir Başakspor, taraftarlarının meşaleli sevgi gösterileriyle maçın oynanacağı Siirt'te morali yüksek şekilde uğurlandı.

Bölgesel Amatör Ligi'nde şampiyonluğun düğümünü çözecek maç için heyecan dorukta. Yenilgisiz namağlup şampiyonluk iddiasını sürdüren Mardin Büyükşehir Başakspor, ligin ikincisi durumunda olan Siirtspor maçı için yola çıktı.

Şampiyonluk düğümünü çözecek maça saatler kala Başakspor taraftarları, takımlarını meş'aleler ve konfetiler eşliğinde seyircisiz oynanacak olan maç için uğurladı.

15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı'nın önünde toplanan taraftarlar, şampiyonluk şarkıları söyleyerek uğurladığı takımlarına AK Partili bazı ilçe başkanları ve yöneticiler de eşlik etti.

Sevgi gösterileri arasında uğurlanan takımın moralinin oldukça yüksek olduğu gözlemlenirken, taraftarlar alınacak galibiyetten emin oldukları ve işin Siirt'te elde edilecek galibiyetle şampiyonluğun göğüslenileceğine inanıyor.

Uzun yıllardan beri profesyonel lig heyecanından uzak kalan Mardin'de ise şehir şampiyonluk havasına girmiş durumda; Şehrin caddelerinde Başakspor'a şampiyonluk yolunda başarılar dileyen pankart ve afişler asılırken, şehrin cadde ve sokakları sarı - lacivertli takımın bayraklarıyla süslendi.

Başakspor'un deplasmandan şampiyonlukla döneceğini kaydeden Mardin Başakspor Taraftarlar Derneği Başkanı Cesur Şemmo, "Siirt'teki şampiyonluk maçına çıkarken avantajlı taraf biziz. Başaksporumuzun karşmada galip geleceğine ve ardından şampiyonluğu kutlayacağına inanıyoruz. Bu zor karşılaşmada maçın seyircisiz oynanacağı için tribünlerde olmayacağız belki ama Başakspor'un 12 adamı olarak bütün yüreğimizle sahadaki 11 futbolcumuz ve teknik heyetimizle birlikteyiz. Taraftarlar olarak, şampiyonluğu kutlamaya şimdiden hazırız" diyerek duygularını paylaştılar.

Mardin Life Yayın Gurubu olarak; Mardin Büyükşehir Başakspor'a şampiyonluk yolunda çıkacağı önemli maçta başarılar diliyoruz.

YORUMLAR

  • Mardinin takımı kırmızı lacivert Mardinspordur bunlar değil diye düşünüyorum...

    • Haklısın aquy. Mardin kimlere kaldı yaw

    Bizi çoluk çocukla uğurladınız teesüf ederiz

    Siirte başarılar...

Yorum Ekle