Başarılı öğrenciler ALTIN'la ödüllendirildi

Kızıltepe’de 2013-2014 eğitim-öğretim yılının ilk döneminde 14 lisedeki okul birincileri Kaymakam Erdoğan Turan Ermiş tarafından altın ile ödüllendirdi.

Kızıltepe Kaymakamlığı toplantı salonunda yapılan törene Kızıltepe kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, İl Halk Sağlığı Müdürü Nurettin Özdener, ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Bahçıvancı, Lise müdürleri ve lise okul birincileri katıldı.

Törende bir konuşma yapan Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş: “ sadece zeka yönünde değil ahlaki eğitimde çok önemlidir. Biz sizden derece bekliyoruz. Bizler için Kızıltepe’de derece yapmakta önemli değil Mardin’de Bölge’de ve Türkiye’de sizlerden derece bekliyoruz. Başarılarınızın devamını diliyorum velilerinize de ayrıca teşekkür ediyorum. 14 lise birincisinin buradadır. Bu öğrenciler liselerimizin en çalışkan öğrencileridir. 14 tane lisemiz var bu liselerimiz çok büyük 1500 öğrencisi olan liselerdir. Bu kadar öğrenci arasında birinci olmakta çak farklıdır. Öğrencilerimize çeyrek altın ile ödüllendirdik. Hatıra olarak onu saklarlar başarılı insanları ödüllendirmemiz lazım. Onlarda kendilerine değer verildiğini hissetsinler.” dedi.

 
Öte yandan Atatürk Anadolu Lisesinde okul birincisi olan Ayşe Aslan için gelen 55 yaşındaki ve aynı isimdeki öğrenci velisi Ayşe Aslan’da törene katıldı. Ayşe Aslan'ın törene gelmesi karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Kaymakam Ermiş, törene katıldığı için Aslan'a elini öperek teşekkür ederken, yaşanan manzara karşında törene katılanlar duygusal anlar yaşadı.

55 yaşındaki Öğrenci velisi Ayşe Aslan kendi döneminde sadece ilkokulu okuyabildiğini eğer imkanı olsaydı o dönemde okumaya devam edeceğini ifade etti.

Toplantıya katılan Mardin İl Halk Sağlığı Müdürü Nurettin Özdener ise:“ başarılarınızı tebrik ediyorum 10 sonra belki de sizler bizim yerimizde olacaksınız bayrağımızı devralacaksınız belkide başka illerde vali olacaksınız. “ şeklinde konuştu.Tören kaymakamlık önünde çekilen toplu fotoğraf ile sona erdi.

  

 

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle