Başarısı ile tüm Türkiye'nin gururu oldu

Mardinli hemşehrimiz Mekatronik Mühendisi Mehmet Şakir Çelebioğlu’nun koordinatörlüğünü yaptığı yerli ve milli kaynaklarla tasarım ve üretimi tamamlanan Milli Elektrikli Tren Seti bütün Türkiye'nin gururu oldu.

BİLİM
PAYLAŞ:

Milli Elektrikli Tren Setinin yurt içi ve yurt dışı tüm tasarım ve imalat süreçlerinde koordinatörlük yapan Mardinli Mekatronik Mühendisi Mehmet Şakir Çelebioğlu, Mardin’in gururu oldu

Türkiye Vagon Sanayi Anonim Şirketi’nin (TÜVASAŞ) Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde Türkiye’nin ilk yerli ve milli elektrikli tren setinin tasarım ve üretim sürecinin tamamlanması ile projenin kahramanları da tanıtıldı.

Raylara inen trenin fabrika testleri yapılırken 2015 yıllında başlayan yerli ve milli elektrikli trenin yurt içi ve yurt dışı tüm tasarım ve imalat süreçlerini 2017 yılında atanan Mehmet Şakir Çelebioğlu’nun koordinatörlüğünü yaptığı ortaya çıktı.

2010 yılından itibaren Ulaştırma ve Alt yapı Bakanlığı Kurumu olan Türkiye Vagon Sanayi A.Ş.de görev yapan Mardin Kızıltepe ilçesine bağlı Yeni Mahalle doğumlu olan Çelebioğlu, 2008-2010 yılları arasında özel sektörde yine Milli Askeri Keşif uydusu Göktürk Uydu projesinde şef mühendis olarak yer almıştı.

Mehmet Şakir Çelebioğlu kimdir?

YORUMLAR

  • Aferin

Yorum Ekle