Başbakan, Mardinlileri Sandıklara Sahip Çıkmaya Çağırdı

Başbakan, Mardinlileri Sandıklara Sahip Çıkmaya Çağırdı
07 Haziran 2011 Salı Saat 21:01 21

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, seçmenin tehditlere kulak vermeden, korkusuzca sandıkta oy kullanmalarını istedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, BDP'nin sırtını terör örgütü PKK'ya dayadığını ve korkutarak oy aldıklarını belirterek, "Hangi şiddet eylemini yaparlarsa yapsınlar, sonunda şiddet değil, demokrasi kazanacak." dedi. Erdoğan, her türlü güvenlik önleminin alındığını belirterek, vatandaşlara korkmadan sandığa gidip oylarını kullanmaları çağrısında bulundu.

Partisinin Mardin mitinginde halka hitap eden Başbakan Erdoğan, büyük bir coşku ile karşılandı. Karayolu yanındaki meydanda AK Partililerin iddiası ile 20 bin kişiye hitap eden Erdoğan, "Mardin Seninle Gurur Duyoyor" sloganları ile karşılandı.Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı mitingde partililer iki ayrı güvenlik kordonundan geçmek zorunda kaldı.  

Mitingde büyük bir coşku ile karşılanan Erdoğan, "BDP, sırtını nereye dayıyor? PKK terör örgütüne dayıyor. Oyu nasıl alıyorlar? Tehditle korkutarak. Esnafın kepenklerini kapatıyorlar, yoksa esnaf kepenk kapatır mı?" diye sordu. "Hangi şiddet eylemini yaparlarsa yapsınlar, sonunda şiddet değil, demokrasi kazanacak" diyen Başbakan Erdoğan şöyle devam etti: "Korkmayın, korkunun ecele faydası yoktur. Güvenlik güçleri her türlü tedbiri almışlardır. Sandığa güvenle gidin, Oyunuzu vicdanınızla kullanın. Sizi sindirmek için yapılan baskılara boyun eğmeyin. İradenize, oyunuza, geleceğinize sahip çıkın. Yavrularınızın geleceği için sandığa gidin."

“MARDİN MEDENİYETİN ŞEHRİDİR”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Halka şu şekilde seslendi: Mardin medeniyetin, bilimin şehridir. Mardin sadece Türkiye değil Dünya'nın göz bebeğidir. Gittiğimiz her yerde Mardin'den bahsediyor onlara Mardin'e anlatıyoruz. Mardin yan yana camileri ile hoş görünün şehri. Bizim kardeşliğimiz, şu Mardin'in taşlarında bulunuyor, biz ezelden kardeşiz. Şu Mardin'de Kürt, Arap ile bir gayretin içerisine girenler var, bu ayrımcılığı ortadan kaldıracak tek hareket AK Parti hareketidir. Biz tüm kardeşimizi yaradan dan ötürü seviyoruz. Şunu bilesiniz bugün Bağımsız, BDP'ler sırtını PKK terör örgütüne dayıyor. Oyu tehditle, korkutarak alıyorlar, esnafın kepenklerini kapattırıyorlar bunlar tehdit ile yapıyorlar. 12 Haziran bu tezgâhları bozma günüdür Mardin buna hazır mı? Bizim kardeşliğimiz hiç bir şekilde ölçülemez. Yıllarca ihmal edilen bu bölgeyi yeniden canlandırmak yılların hatasını telafi etmek için elimizden geleni yaptık. Her kim bu ülkenin vatandaşı ise onun sorununu bizim sorunumuz olarak gördük, yasakları, kısıtlamaları kaldırdık. Biz milli birlik ve kardeşlik dedik, bedeli ne olursa biz bu sorunu çözeceğiz dedik. Biz sorun yaratan değil sorunları çözen parti olduk. Geldiğimizde 19 Milyon yoksulu 12 Milyon'a indirdik, bay Kemal bu olayı istismar ediyor.

 

“CİZREDE 13-15 YAŞINDAKİ YAVRULARIN GÜNAHI NEYDİ”

Biz acıları, gençlerin kanını anaların gözyaşlarını oya katma gibi bir amacımız olmadı. Seçim sürecine girdiğimiz andan itibaren terör örgütü ve BDP şiddetin tozunu arttırdılar. Cizre'de 13-15 Yaşındaki yavruların günahı neydi? Yine Cizre'de bütük Kürt aliminin türbesini yıktılar. Diyarbakır'da yine İmam Hatip'li çocuklara saldırdılar. Çıktı İmralı'da ki Kürt'lerin dini Zerdüştlüktür dedi. Kürtler kılıç zoruyla dini kabul ettiler diyip benim Kürt kardeşlerime bunları söylediler. Kısa süre önce İstanbul'da ki İlçe başkanı Molotoflarla yakalandı bunlar BDP'nin başkanları. İstanbul'da Serap kızımızdan sonra kimi öldürmeye çalışıyorsunuz. Hopa'da tüm konvoyumu taşladılar, benim koruma polisimi başından yaraladılar. Bumu demokrasi, özgürlük? Siz bukadarmı sandıktan umudunuzu kestiniz. Dağdakiler silahla sizlerde taşlarla mı dolaşıyorsunuz? Devletin red, inkar politikalarına biz son verdik. Bize Partimizi kurduğumuzda olağanüstü hali kaldırın dediniz, kaldırdık. Bize birde TRT dediniz kalktık TRT6'yı açıp neredeyse 24 saat Kürt yayın veriyorlar. Bunları biz yaptık, BDP ise faşizm baskılarına demokrasi diyerek mi son verecekler? Hangi şekilde şiddet uygularlarsa demokrasi kazanacak. Senin yoksulluğundan medet umanlar var kardeşlerim. Bunlar meclisin içinde ancak bağırır çağırırlar, birde anayasa değişikliğinde durmadan bizim partilerimiz kapatılıyor, biz tekrar parti kapatma olayını engellemek için yeni yasalar ekledik fakat bunlar yine oy kullanmaya gelmediler, dürüst, samimi değiller.

ÇOCUKLARINIZI KULLANIYORLAR

Senin yavrularının kanı üzerinden siyaset yapma çabasındalar. Molotof, taşı çocuğun eline veriyor kendi atmıyor çocuğun arkasından siyaset yapacaklar. Başkanlık yaptığı illerde çöpler, rezillikler var paranı alıyorsun hizmet yapmıyorsun, dert hizmet siyaseti olmalı hizmet. Biz sorunu çözdükçe bunlar baskı yapıyor, özgürlük alanı genişledikçe Kürt, Arap kardeşime faşistçe baskı uyguluyor. Ben Türk'üm eşim Arap, bizde ayrımcılık olmayacak, bunlara aldırmayıp, tuzaklarına düşmeyiniz. Red, asilamilasyon diyorlar bunların tek derdi var oda CHP'dir, Kürt meselesinin patenti CHP'ye aittir. Bunlar çıkıyor CHP ile kol kola miting yapıyorlar, bunların 3'üde statüko partisi, 12 Haziran'da sandığa gidip bunlara gereken dersi verelim diyorum. Hiç korkmayın korkunun ecele faydası yoktur. Güvenlik güçleri tüm önlemi aldı, insan ömründe bir kez ölür onlar bin kez ölecekler. Siz sandığa gidip anayasa için yüzde 93 evet dediniz, şimdi tekrar gidip yeni anayasa için AK Parti deyin, oyunuza geleceğinize, sahip çıkın, yavrularımız, gençlerimiz bizim, yavrularınızı dağa kaçıranlara karşı sandığa gidin. Mardin'e son 8,5 yılda çok hizmet verdik, bölgede en iyi il haline getirdik getiriyoruz.

 

MARDİN KALESİNİN ONARIMI İHALEYE VERİLDİ

219 yıl önce Mardin kalesi kısmen tamamlanıyor fakat 219 yıl sonra kaleyi AK Parti olarak biz tamir ediyoruz. 30 Mayıs'ta tamir görüşmeleri yapıldı. Çocukluğunda bu kale içinde top oynayıp piknik yapanlar tekrar eski günlerine dönecek. Kültür Turizm Bakanımız Mardin'i bir açık hava sahası olarak belirledi. İstanbul'da Büyük Projemi açıklamıştım burada bizde yok u dediler zaten biz gerekeni yapıyoruz. İnanıyorum ki Milyarlarca dolar Mardin kazanacak. 2002 yılında Mardin’e gelen Turist sayısı 150 Bindi şu anda 1 Milyon rakamına ulaştı 2023 yılına kadar hedef 5 Milyon turist. Artık dünya Mardin'de oteller açıyor, benim hemşerim geldi burada bir otel yaptı, yeter ki bu yatırımları yapalım. Mardin havaalanının pistini büyütüp, uluslararası uçakların inmesini sağlayacağız, 15 Milyon yatırımı bu ölçüde buralara kazandıracağız. Mardin'de çiftçilere müjdem var üreticilerimize 33 milyon 500 Bin pamuk yatırımı sağlamaya başladık. Eski Mardin'de içme suyu kanalları tamir edilmemişti biz bunları elimizden geçiriyoruz.

ORTADOĞU'NUN MERKEZİ OLACAK

Mardin'e üniversiteyi 2007 yılında biz kazandırdık, onları ne yaptılar? 3 enstitü 4 yüksekokul hizmete buralarda girdi. Hem Mardin hem de Ortadoğu’nun birikimi bu üniversitelerde canlanıyor. Biz Mardin'e sevdalıyız bizim Mardin'e sevdamız var Mardin için ürettik devam edeceğiz. Mardin'e bir müjdem daha var bir ilin Büyükşehir olması için 750 Bin nüfusa ihtiyaç var şurada Mardin sınırda bir 6 Bin gibi açığınız var. 2013 Martına kadar 750 Bin'i Mardin yakalayacak, ben en az 3 çocuk diyorum, bu hızla giderseniz bu iş biter. Bunu hallettiğimiz anda 2014 yerel seçimlerine Mardin Büyükşehir olarak girecek. İstanbul Belediyesi neyse Mardin'de bu şehre gelecek. İnşallah Mardin'i de Büyükşehirler arasında görelim. Malatya Mardin buna katkıda bulunursa 2014 yerel seçimine Mardin Büyükşehir olarak girecek. Mardin'e 2089 derslik yaptık,8632 bilgisayarı okullarımıza gönderdik, bizden önce CHP, MHP bunları neden göndermedi? Biz ilköğretimde ortaöğretim okullar açılınca kitapları bedavaya verdik mi? Kalkmış Kılıçdaroğlu; 'Çocuklara verilen kitaplardan katılım payı alındı' diyor. Bana böyle bir şikâyet gelmedi ama kulağıma böyle bir okuldan söz gelirse o müdürü süründürürüm. Biz öğrencinin zengini fakiri olmaz hepsine vereceğiz dedik. Sosyal güvencesi olmayanlara ilköğretimde erkeğe 30 kıza 35 Ortaöğretimde erkeğe 45 kıza 55 lira verdik. Üniversitede bizden önce 45 Lira veriyorlardı biz 240 Lira veriyoruz. Eğer kredi yurtlarda kalıyorsa 150 Lira beslenme yardımı veriyoruz. Artık okullardan kara tahtayı kaldırıp yerine bilgisayar donanımlı akıllı tahtalar yerleştiriyoruz. Bütün çocuklarımıza bir adet elektronik kitap vereceğiz, bunu zengin, fakir ayrımı yapmak sızın dağıtacağız. Buna da bir yalan uydurursun bay Kemal, biz CHP'nin karne gününü yaşamıyoruz.

PAZAR GÜNÜ ZILGITLARI ATALIM

Bana bir karne verip biz şekeri bununla alıyorduk diyorlardı, CHP demek karne, mühür demektir. Geçenlerde Trabzon'da bir yaşlı amcanın torunu bir nüfus kâğıdı verdiler içinde 2 Metre tirit bezi verin diyor altında mühürü var, bu amcam Akcabat'lı arkada tonla mühürler var, CHP karne, yokluktur bunu böyle biliniz. Artık yokluk diye bir şey yok, eskiden az olan traktöre mazot veremiyorlardı. Bu bağımsızların içinde ağalar var ağalıktan pek hoşlanmam, biz bu ülkeye ne ağa nede efendi olarak gelmedik hizmetkâr olarak geldik. Bugünü saymazsanız 4 gün asıl zılgıtları Pazar günü akşam atalım. Bu iş bitiyor inşallah başaracağız. Mardin'de ihalede olduğumuz 750 yatak kapasiteli bir yurt Mardin'e kazandıracağız.

SADECE SAĞLIK İÇİN 172 TRİLYON

172 Trilyon Mardin'e sağlıkta yatırım yaptık. Artık hastane ayrımı kaldımı? İstediğiniz eczaneden ilacınızı alabiliyormusunuz? Oy pusulasının 1. sırasında AK Parti var oraya mühürü basın. Yapımına bizden önce başlanan Mardin Devlet Hastanesi Ömerli Devlet Hastanesi, 4 adet sağlık merkezini biz açtık. Mardin ek binasının çalışmalarına başladık bitirdik hizmete açtık. Artık aile hekiminiz var mı? Helikopter ambulansla 10 Bin hasta taşıdık. Ben belediye Başkanı olana kadar sigortalıydım, eskiden muayeneye giderdik para, reçeteyi isterdik yarısı var yarısı yok olmayanları gir eczaneden al dediler. Ölülerimizi, dirilerimizi rehin aldılar mı? CHP'de MHP'de bu hastaları rehin aldırlar. Benim genelgem var bir hastayı kapıdan çeviren bedelini ağır öder. Mardin Pazar akşamı hesabı sen soracaksın. Size bir şey daha söyleyeyim Mardin Devlet hastanelerinde tomografi cihazı yoktu, bugün 3 adet tomografi 2 adet emar cihazı hizmet veriyor. 122 istasyonu buralarda 1 adetti şimdi 17 adet 122 acil var. Mardin'de 2 adet ambulans vardı şimdi 21 adet. Mardin'de 87 uzman hekim vardı şimdi 216 adet var. Biz sizi Allah için seviyoruz onun için el ele yürüyeceğiz. Pazar akşamı sandıkları patlatacağız AK Parti olarak. 2002'ye kadar Mardin'de bölünmüş yol 28 Kilometreydi biz 8 yılda 206 Kilometre bölünmüş yol yaptık Mardin'e. Bu yoları bağımsızlarmı yaptı? Bu TOKİ inşaatlarını bağımsız adaylar mı yaptı? Hastaneleri, bilgisayarları Mardin'e bu bağımsızlar mı yaptı? Gençler siz bizim geleceğimizdir CHP, MHP, BDP baskısı sizde geleceğini çalmaya yöneliktir biz ise sizin önünüzü açma çabasındayız.

CHP LİDERİNE FIKRALI GÖNDERME

Bakıyorum Bak Kemal; O ne veriyorsa ben 5 fazlasını vereceğim' diyor. Aynı Nasrettin hoca gibi gelmişler; Hoca ne yapıyorsun demişler o ise maya çalıyorum demiş onlar ise tekrar; bu mayadan yoğurt olmaz demişler, Hocanın cevabı hazır diyor ki; Ya tutarsa, bunlar bu. Kalkmış bir profesör her nefis ölümü tadacaktır yazıyor ama bundan rahatsız olmuşlar, sende öleceksin bende öleceğim, Cumhurbaşkanı da ölecek. Bizi gömecekleri yer 2 metreküp oraya gömüp ayrılıp gidecekler. Bunun için yere sağlam basalım. Attığımız adımların yanında Devlet su işlerinde KÖYDES’ DE büyük çalışmalar yapıyoruz. 2010'da 135 Trilyon destek tarıma verdik, 20 Trilyon hayvancılığa destek verdik. Halk bankası esnaf sanatkâra yüzde 47 ile kredi veriyordu biz yüzde 5 aradaki fark ortada. 6 Milletvekilliği'nin 6'sına varmıyız? Bu akşam Bugün Kanaltürk ortak yapımında sizlere sesleneceğim inşallah sorunlarımızı çözeriz'diyerek konuşmasını sonlandırdı.


KAYNAK: www.mardinlife.com


YORUMLAR :::

 1. selim
  09 Haziran 2011 Perşembe Saat 16:33 CEVAPLA
  Evet yahu halit demir çok büyük bir kayıp!gelin bunun yasını tutalım.sanki anasını satayım secimin kaderini belirleyecek.
 2. SEVDA
  09 Haziran 2011 Perşembe Saat 15:08 CEVAPLA
  ONU BU NU BİLMEM AMA BU BİR GERÇEK MARDİNDE AKP KAYBEDECEK HELE HELE BU ADAYLARLA YÜZDE ELLİ KÜÇÜLECEK 12 HAZIRANDADA HERKEZ GÖRECEK SAKIN OLA 23 .CÜ DÖNEM MİLLET VEKİLİ SEÇİMİYLE BU SEÇİMİ KARIŞTIRMAYIN ÇÜNKÜ BU SEÇİMDE SAYIN MEHMET HALİT DEMİR İ GÖREMİYORUZ VE NE SÖYLEDİYİMİ AK PARTİ MİLLET VEKİLLERİ ÇOK İYİ BİLİYOR HERKEZE BAŞARILAR
 3. hakser
  09 Haziran 2011 Perşembe Saat 00:43 CEVAPLA
  mehmet demir benim zoruma giden bir şey yok senın 15 dediğin şişirme kitle o daracık yere mi sığdı :)))) bıçıreeee senın dedigin abdurahım beg ile hıkmet beg degil mecliste meclis parkının havasını bile alamaz senın gözlerin görmuyor galiba mitingte memleketten kaç bin kişi wardı o alan maksımum alacagı kitle ben fazla soyluyorum 8 bin olsa içinden ancak 2-3 bini mardin li idi geri kalan diyarbakır ekibi kızıltepe ekibi ve cevre iller farklı bir gözle bakmanı tavsiye ederim hep kendi açınızdan bakarsınız gercekleri görmessiniz ben burdan sonucları soyluyeyım 3 bdp 1 bolunmez chp 1 (belki) akp 2 ( oda kendini yırtarsa ) sonuçlar hayırlı olsun :))) .............
 4. yalımköy
  08 Haziran 2011 Çarşamba Saat 20:57 CEVAPLA
  Liderimiz süleyman çelik beyin işaretiyle biz süleyman bölünmeze değil ak partiye oy verecegizz hayırlı olsun..
 5. Midyatlı
  08 Haziran 2011 Çarşamba Saat 10:43 CEVAPLA
  5 bin x 3=bir milletvekili olay bitmiştir.Mardin seçim sonucu
  3 BDP Bağımsızları 1 Bölünmez 1 CHP 1 AKP
 6. xwendekar
  08 Haziran 2011 Çarşamba Saat 09:42 CEVAPLA
  bu kadar aşırı yandaşlıkta olmaz ki ama neyse siz yandaşlık yapmaya devam ededurun 13 haziran sabahı ancak 2 vekille gidersiniz meclise keşke oda olmasa ama işte baraj sorunu işi bozuyor neyse 3BDP 1 bölünmez 2ak göreceksiniz
 7. Xoser
  08 Haziran 2011 Çarşamba Saat 09:42 CEVAPLA
  bütün kanallar 8 bin derken ne 20 bini ben ordan geçtim o kadarda 15-20 bin kişi yoktu şişirme bunlar zaten gelenler ilçe,köy ve diyarbakır'dan mehdi eker takımıydı sanki görmedik merkezden fazla kişi yoktu bu da mesaj olmuştur umarım bir de diyor sandıklarınıza sahip çıkın asıl hilesizliği yapan sizsiniz bir de bize diyorsunuz işte biz çiftçiyiz pamuktan bahsediyorsun fazla destek cebimize girmedi başbakan sen böyle söyledikçe benim içim diyor inadına inadın emek ve demokrasi bloğu !!!! siz meclistekilerle çözemezseniz şerafettin elçinin dediği gibi geleceğin fırtınalı çocukları geliyor onlarla nasıl çözeceksiniz!!!!
 8. M.Şakir
  08 Haziran 2011 Çarşamba Saat 09:27 CEVAPLA
  Ya bırakın şu sayı meselesini. Tükiyenin en büyük gazetesi bile abartarak 8 diyor bir arkadaşımız 15 binden bahsediyor. En fazla 5-6 bin vardır. Ki buda çevre ilçelerden gelenlerle beraber. En büyük çoğunlukta kızıltepeden gelenlerdir zaten.
 9. halit paslanmaz
  08 Haziran 2011 Çarşamba Saat 04:01 CEVAPLA
  tek olan yasinim sen herhalde başbakanı dinlerken meydandaki kalabalığı ve coşkuyu görünce kendinden geçtin.
  ama başbakan Mardin'için ortadoğu başkenti dediği ilim için üniversite için dedi bunu
  ama diyarbakırda ise ticaret için sanayi için dedi.
  kulaklarını dört aç yani
 10. mehmet demir
  08 Haziran 2011 Çarşamba Saat 03:58 CEVAPLA
  hakser efendi niye zoruna mı gitti. ben bdp'nin de chp'nin de mitingini 3. kattan izliyordum akparti mitingini de yine ofismden izledim.
  ama her üç miting arasındaki fark muazzam.
  chpnin mitinginde 500 kişi ya vardı ya da yoktu.
  mhp'nin mitinginde ortalama senin yazdığın gibi ancak 3 bin kişi vardı ama mardinlife onu da abartıp 5 bin demişti. yani senin üzerlerine iftira attıkların gibi değil...
  akpartinin mitinginde de rahatlıkla şunu söyleyebilirm en az 15 bin insan vardı o alanda. çünkü sadece yol kısmında en az 5 bin kişi vardı siz bırakın bdp'nin lanı küçültmek için kullanmadığı kaldırımları ve alanının sağ tarafını.. her yer tıklım tıklım dolyurdu.
  ispatı da bu sitedeki fotoğraflarda açık zaten.
  sen yine kıskanma bay hakser çalışma sende toplarsın bu kadar...
  uzun sözün kısası, abdurrahim beye ve hikmet beye mecliste yeni dönemde başarılar...
  Şimdiden projelerinizi hazırlamaya başlayın
 11. mazlum
  08 Haziran 2011 Çarşamba Saat 03:52 CEVAPLA
  bu yorumları kimin ve niçin yazdıklarını çok iyi biliyiorum ve tahmin ediyorum.
  site yönetiminden de hem sizi hem de akpartilileri töhmet altında bırakan yorumları niye onaylıyorsunuz. Adam ağzına geleni saymşi sizde onaylamışsınız.
  Madem ki AKPARTİ sitesisiniz ve dışardan öyle biliniyorsunuz o zaman niye ahmet türk, hasparti, saadet, chp, bdp mhp'nin haberlerini yapıyorsunuz. yoksa niye onların bu şekildeki yorumlarını onaylıyorsunuz. yok eğer herkese açık ve eşit mesafedeyseniz lütfen bir daha bu tür yorumları onaylamayın....
 12. merdînî
  08 Haziran 2011 Çarşamba Saat 03:48 CEVAPLA
  çekemeyenler nasıl da çatlamış :)) çatlayın bakalım çatlayın.. hasedinizden şişmişsiniz hepiniz.. bu seçimde de sandığa gömüleceksiniz. ne demiş büyükler: durmak yok; yola devam... :))
 13. mardinli
  08 Haziran 2011 Çarşamba Saat 02:06 CEVAPLA
  yaw bence siz sitenizin ismini akmardinlife diye değiştirin, bu habercilik değil, az objektif olun, viranşehirden, batmandan, urfadan, diyarbakırdan adam toplayın hemde beleş otobüslerle yok şu kadar doldu yok bu kadar doldu, sizin alacağınız maximum 2 dir , ama keşke oda olmasa...
 14. nitelik
  08 Haziran 2011 Çarşamba Saat 00:14 CEVAPLA
  her defasında ağzından etnik milliyetçiliğe ırkçılığa karşıyız diye toplumu kandıran bir başbakan.her gün alanlarda milliyetçiliğin ayrımcılığın en alasını diline dolayan bir başbakan.kadınları aşağılayan yazarları tehdit eden, doğasının talan edilmesine karşı çıkanları eşkıya terörist olarak tanımlayan bir başbakan.cumhuriyetin kuruluşundan beri bütün iktidarların özelleştirdiği toplam miktar 6 milyar dolar ama sadece kendi iktidarında 34 milyar dolar özelleştirmenin olduğu başbakan.ve en dikkat edilmesi gereken de, Mardin de daha önce akp den milletvekili olan ve bu dönemde aday olan miletvekilleri ve istanbulu perişan eden muammer güler gibi kişilikler zerre kadar mardine faydaları olmayacaktır.bütün bunlar biliniyorsa ve hala kabul ediliyor sa bol...
 15. yasin tek
  07 Haziran 2011 Salı Saat 23:37 CEVAPLA
  atma recep bir diyarbakırı ortadoğunun başkenti yapıyorsun bir mardini bu kadarda yalan olmazki kimse bu coğrafyada korkuyla bir yere varmadı için rahat olsun kendi yandaşlarınlamı sandıkları koruyacan bide hiç diğer azınlıklara değinmemişsin sadece kürtlerle araplarmı yaşıyor mardinde o kirli politikalarınızla bölgeden sürdüğünüz süryaniler yezidilerde yaşıyor hayret hiç değinmemişsiniz burası kültürler halklar ve medeniyetler şehri mardin havanı alırsın
 16. hakser
  07 Haziran 2011 Salı Saat 21:51 CEVAPLA
  masallahınız var walla 20 bin kişi o daracık alana mı sığdı bu kadar yandaslık olmaz yaw bdp mtıngı ile eş degerdi bdp mitingi 3 bin kişi oluyor akp mitingi ise 20 mekan yer aynı nasıl oluyorsa artık yuhh diyorum....

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin’den Corona virüsten dolayı 2 kişi hayatını kaybetti

Mardin’den Corona virüsten dolayı 2 kişi hayatını [...]

1 gün önce...

Molla Mahmut Kılınç dua bekliyor

Araştırmacı-Yazar Molla Mahmut Kılınç’ın Coronavir [...]

12 saat önce...

Mahallesindeki ihtiyaç sahipleri için seferber oldu

Artuklu merkez Ensar Mahallesi Muhtarı İsa Dal, ke [...]

4 saat önce...

Sağanak, su baskınlarına neden oldu

Nusaybin ilçesinde etkili olan sağanak, bazı ev ve [...]

1 gün önce...

Ağzının tadı değişince virüse yakalandığın anladı

Yediği domates salçasının metalik tatta olduğunu h [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN