Başboğa: Asalak zihniyete ve onların yardakçılarına dur diyoruz!

Başboğa: Asalak zihniyete ve onların yardakçılarına dur diyoruz!
10 Eylül 2020 Perşembe Saat 18:21 0

Eğitime Destek Platformu Mardin İl Koordinatörü Necmettin Başboğa, bir televizyon programında imam hatiplilere yönelik çirkin sözleri dolayısıyla yazar Erol Mütercimler'i kınadı.

Mardin il genelinde faaliyetlerini sürdüren Eğitime Destek Platformu ilçe temsilcilerinin de imzalarıyla desteklediği basın açıklamasında; Yıllara meydan okurcasına günden güne gelişen ve eğitim camiasının yıldızı gibi her daim parlak olan İmam Hatip Okulları'nın her kesimin gönlünde taht kurduğuna işaret eden Eğitime Destek Platformu Mardin İl Koordinatörü Necmettin Başboğa, yaptığı açıklamada; İmam Hatip Okulları, büyük emeklerle kurulmuş dinimizi, kültürümüzün, geleneklerimizin tümünü içinde barındırarak milyonlar yetiştirmiş bir camianın adı olduğuna kaydetti.

Başboğa açıklamasına şöyle devam etti.: "İmam Hatip Okulları, ülkesine ve milletine ihanet etmeksizin sadece hizmet etmek düsturuyla harmanlanmış gençlerin yetiştirildiği eşsiz okullardır. İmam Hatip Okulları, Allah’ı ve peygamberini bilen, tanıyan ve ona göre hayatını idame ettiren bir neslin yetişmesine vesile olan önemli müesseselerdir. İmam Hatip Okulları 28 Şubat sürecinde katsayı engeli konularak kapatılmaya çalışılmış, ama dirayetli milletimizin büyük destek ve gayretleriyle ayakta durmayı başarmış büyük bir kuruluştur.

Tüm bunlara rağmen İmam Hatip Okullarımıza atılan bu çirkin iftira ve karalamalar asla kabul edilemez. Bizler kendini sözde gazeteci ya da akademisyen olarak lanse ettiren bu hain zihniyetin dışa vurmuş halini ve söylemlerini asla kabul etmiyoruz. Zaten halkımız dönem dönem İmam Hatip Okullarına atılan bu türden karalamalara ve hatta daha büyük saldırılara karşı tavrını net bir şekilde ortaya koyarak okullarımızın bu döneme kadar gelmesine vesile olmuşlardır.

Unutulmamalıdır ki emperyalist küresel güçler ülkesinin kalkınmasını istemeyen, halkın refah ve huzurdan uzak olmasını isteyen, manevi değerlerden yoksun, satılmış ve hainlik dolu bir zihniyeti yada akımı ülkemize yerleştirmek için tüm güçleriyle çalışmaktadırlar. Aynı şekilde dünyada ki diğer ülkeler içinde aynı güçle çalışmaktadırlar. Bizler kararlı duruşumuz ve sarsılmaz azmimizle tüm bu asalak zihniyete ve onların yardakçılarına dur diyoruz. Eğitime Destek Platformu Mardin İl Koordinatörlüğü, bileşenleri ve ilçe temsilcilikleri olarak birlik ve beraberliğimizi asla elden bırakmadan kendini bilmez kişi ya da kişilerin İmam Hatip Okullarımızı fütursuzca dillerine dolamalarına asla müsaade etmeyeceğiz. " dedi.

Yapılan açıklamaya; Eğitime Destek Platformu Mardin İl Koordinatörü Necmettin Başboğa ile birlikte, Artuklu İlçe Koordinatörü Mehmet Beşir Güneş, Dargeçit İlçe Koordinatörü Yunus Kılıç,

Yeşilli İlçe Koordinatörü Hüsamettin Demir, Mazıdağı İlçe Koordinatörü Kamil Erol, Savur İlçe Koordinatörü Mecit Özel, Nusaybin İlçe Koordinatörü Mücahit Coşkun, Derik İlçe Koordinatörü Sedat Temel, Midyat İlçe Koordinatörü Abdurrahim Kaplan ile Ömerli İlçe Koordinatörü Fahrettin Öncel imzalarıyla destek oldu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

“Ceviz Ağacı” Filmi bu akşam Mardin'de izleyicisi ile buluşuyor

Faysal Soysal’ın yazıp-yönettiği “Ceviz Ağacı” fil [...]

1 gün önce...

Öğrenciler Belediyenin desteği ile atık tenekeleri birer yuvaya dönüştürdüler

İsrafın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullan [...]

1 gün önce...

Uzay kapsülü dünyaya döndü

Uluslararası Uzay İstasyonunda görev yapan Soyuz M [...]

1 gün önce...

Oto yedek parça fiyatlarındaki artış esnafı mağdur ediyor

Yedek oto parça fiyatlarının dövize endeksli olmas [...]

1 gün önce...

21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü kutlandı

AK Parti Nusaybin ilçe başkanı Mehmet Latif Özel, [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN