Başıboş köpekler korku salıyor

Başıboş köpekler korku salıyor
25 Mayıs 2020 Pazartesi Saat 13:15 1

Ramazan Bayramı'nda uygulanan sokağa çıkma yasağı ile birlikte parklar başta olmak üzere cadde ve sokaklar adeta başıboş sokak hayvanlarının istilasına uğradı.

Mardin’de genel itibariyle vatandaşlar sokağa çıkma yasağına riayet ederken, bekçi ve polis ekiplerinin şehrin merkezi noktalarındaki denetimleri ise devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan tedbirler kapsamında 81 ilde sokağa çıkma yasağı ilan edilirken, Mardin’deki sessiz sedasız bir Ramazan Bayramı yaşanıyor. Kentin farklı noktalarında uygulamalarına devam eden emniyet birimleri, denetimlerin ardından halkın bayramını tebrik etti.

Bu arada cadde, sokak ve parklarda sürü halinde başıboş gezen sokak köpekleri, vatandaşlara korku dolu anlar yaşatıyor. Artuklu ilçesindeki Yenişehir Mahallesinde bulunan bir sitenin içindeki spor sahasını dolduran köpek sürüsü vatandaşları huzursuz ediyor. Köpeklerin sürü şeklinde gezdiğini ve yoldan geçen site içindeki çocuklara saldırma tehlikesinden endişe ettiklerini dile getiren vatandaşlardan Mehmet Aşar, " Sokaklarda gezen sahipsiz köpekler halk sağlığı ve güvenliğini tehdit ettiği gibi, sürüler halinde gezen köpekler tehlike arz ediyor. Bu konuda yetkililerin tedbir almasını istiyoruz. Hayvanları koruyalım ama insanlarımızı, çocuklarımızı da koruyalım. Bu sitenin önünde bir kadın bu köpeklerin saldırısına uğradı. Eskiden bu köpeklerin sayısı 5 – 10 taneydi şimdi sayıları 50-60’ı buldu. Yetkililerden isteğimiz köpekleri toplayıp hayvan barınağına götürmeleridir. "ifadelerini kullandı.
YORUMLAR :::

  1. ahmet t.
    25 Mayıs 2020 Pazartesi Saat 16:56 CEVAPLA
    Mardini parsel parsel satmayı bilen sözde belediye başkanları köpeklerini toplatsın

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardian Mall AVM'de sona gelindi

Dekinsan Grup ve Sinanoğlu Group yatırım ortaklığı [...]

1 gün önce...

Otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı

Derik ilçesinde, otomobil ile hafif ticari aracın [...]

1 gün önce...

Mardin - Van arası artık üç saat daha yakın!

Mardin, Batman ve Siirt illerinin Van ile ulaşım m [...]

14 saat önce...

Vali Demirtaş, Ömerli'de İncelemelerde Bulundu

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, göreve başladıktan [...]

6 saat önce...

Karayolunda Tuzaklanan Patlayıcı ele geçirildi

Mardin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yapmış [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN