Başıboş köpekler mahallelerde korku salıyor

Başıboş köpekler mahallelerde korku salıyor
18 Temmuz 2019 Perşembe Saat 15:50 5

Artuklu merkez ve özellikle de Nur Mahallesi TOKİ Konutları, Ravza caddısi ve 13 Mart mahallelerinde başıboş gezen köpekler mahallelilerin korkulu rüyası oldu.

Artuklu merkez Yenişehir Mahallesi ile Nur Mahallesi TOKİ Sitesi, 13 Mart Mahallesi ve Ravza caddesinde sürü halinde gezen onlarca başıboş köpek, mahalle sakinlerinde tedirgin etmeye devam ediyor. Mahalle sakinleri yapılan bütün şikayetlere rağmen hiç bir tedbir alınmamasına tepki gösteriyor.

Nur Mahallesi TOKİ Konutları, Yeni Şehir, 13 Mart ve Ravza Caddesi ile Hilton yolu olarak bilinen güzergahı mesken edinen onlarca köpeğin varlığı özellikle geceleri ailelerin korkulu rüyası olmaya devam ediyor.

Belediye yetkililerini göreve davet eden mahalle sakinleri sürü halinde gezen ve saldırgan görüntüleriyle büyük küçük herkezin içine korku salan köpeklerin görevlilerce toplatılıp, belediyeye ait hayvan barınağına ya da şehir dışına çıkarılmaları gerektiğini kaydettiler. Geceleri sayıları artan ve neredeyse sokakları parselleyen başıboş köpeklerin havlama seslerinin bile ürkütücü olduğunu kaydeden Saim Demir adlı vatandaş, "Mahallede geceleri onlarca köpek beliriyor. Gündüz yoklar ama gece nereden geldiklerini anlayamadık. Sadece bizim mahallede de değil, hemen hemen her mahallede her sokakta yada caddede onlarca başıboş köpekle karşılaşmak mümkün. Bunlara bir çözüm bulunmalıdır. Havalar sıcak olduğu için ve klimamız da olmadığı için geceleri pencereleri açık şekilde uyumaya çalışıyoruz ancak köpek havlamalarından uyumak neredeyse imkansız. Seslere biz fazla aldırış etmesek de küçük çocuklar var, bebekler var. Çocuklar köpeklerin havlama sesleriyle uykudan kalkıp ağlamaya başlıyor. Bu havlama sesleri çocuklarımızın ruh halini ve dünyalarını da olumsuz etkiliyor. Geçtiğimiz günlerde mahalledeki gençleri bile kovalamış, saldırgan köpeklerden söz ediyoruz. Bunların bir hal çaresine bakılsın, artık dayanılacak gibi değil. Yetkilileri göreve davet ediyorum" dedi.

Belediyenin köpek çetelerine karşı önlem alması gerektiğini belirten Salih Çelik adlı mahalle sakini ise; "Bu köpekler sadece çocuklara değil, büyüklerin içine de korku salıyor. Tek tek dolaşmıyorlar, sürü halinde adeta birer çete halinde dolaşıyorlar. Gece bir ihtiyaç oluyor, almak için korkumuzdan evimizden aşağı inemiyoruz. Gece yarısı ansızın kendi aralarında tutuştukları kavgalar, karşılıklı havlamaları ve yaydıkları ürkütücü gürültü ayrı bir dert. Önümüzdeki ay okullar açılacak, bir çocuğumuza bişey olursa bunun hesabını kim verecek. Her yere şikayet ediyoruz ama ilgilenen olmuyor. Büyükşehir Belediyesi'nin hayvan barınağı var, araçları var, bunları toplayıp bir şekilde uzaklaştırsınlar mahalleden hepimiz korkuyoruz."diye konuştu


Başıboş köpekler tehlike saçıyorBelediyeye başıboş köpek tepkisiYORUMLAR :::

 1. adsasdasd
  20 Temmuz 2019 Cumartesi Saat 16:09 CEVAPLA
  Herkez değil Herkes Cahil topluluğu.
 2. YAKUP
  19 Temmuz 2019 Cuma Saat 10:55 CEVAPLA
  Normaldir. Abo başkanın adamlarıdır.
 3. İsmail Hakkı
  18 Temmuz 2019 Perşembe Saat 17:20 CEVAPLA
  Bunun dışında Mardin de su kesintilerinden dolayı ciddi anlamda ishal kusma şikayetiyle hastanelere başvuru var sadece dun mardin devlet hastanesine 600 üzeri başvuru yapılmış. Konuyla ilgili haber yapmanızı istirham ediyorum
 4. MURAT
  18 Temmuz 2019 Perşembe Saat 16:45 CEVAPLA
  YETKİLİ YOK
 5. SÜLEYMAN
  18 Temmuz 2019 Perşembe Saat 16:24 CEVAPLA
  abo başkanın köpeklere tahamülü yok. onlara gerekeni yapar inşallah.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

TYPli Okul Güvenlikleri İşlerinde Süreklilik İstiyor

Toplum yararına proje (TYP) kapsamında İşkura bağl [...]

1 gün önce...

Akrabaları tarafından linç edilmek istendi

Mardin’de bir kişi arazi antlaşmazlığından dolayı [...]

1 gün önce...

Kızıltepeli bir genç 35 aileyi sevindirdi

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs sebebiy [...]

1 gün önce...

Korkunç iddia: Amerikalı Profesör koronavirüsü laboratuvarda üretip Çin'e sattı

ABD Adalet Bakanlığı, Harvard Üniversitesi Kimya v [...]

15 saat önce...

4 yıldır ekmeklerini mangal kömüründen çıkarıyorlar

Mardin'den yaklaşık 4 yıl önce Tekirdağ'ın Malkara [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar