Başkan Kılıç, Ulaştırma Bakanı taleplerimizi olumlu karşıladı

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu’nun 8 Ekim’de Mardin’e yapmış olduğu ziyarete ilişkin açıklamalarda bulundu.

POLİTİKA
PAYLAŞ:

BEŞ BELEDİYEMİZ DE ZİYARET EDİLDİ

İl Başkanı Faruk Kılıç açıklamalarında, “İlimizde önemli ziyaretler gerçekleştiren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu’na öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum. Çünkü kendisine sunduğumuz her sorunumuzu büyük bir özen ve titizlikle karşıladı. Sayın Bakanımızın Mardinimize yapmış olduğu bu ziyaretin faydalarını inşallah önümüzdeki günlerde hep beraber yaşayacağız. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu, 31 Mart seçimlerinde kazandığımız Dargeçit, Artuklu, Midyat, Yeşilli ve Ömerli Belediye Başkanlıklarımızı ziyaret etti. Bu ziyaretler kapsamında ilçelerimize yönelik hazırlanan ve yapımı devam eden projeler kendisine aktarılarak desteklenmesi talep edildi. Özellikle Dargeçit İlçemize bağlı kırsal mahallelerin yollarının yapımlarında belediyemizin desteklenmesinin önemli olduğunu vurguladık”.

ÇEVRE YOLLARI, ORTAKÖY VE GÖKÇE

Mardin çevre yolu, Kızıltepe çevre yolu, Kızltepe-Ceylanpınar Yolu ve Kızıltepe’nin şehri çevreleyen 30 metrelik yollun proje ve yapım aşamalarının tamamlanmasını Sayın Ulaştırma ve Altyapı Bakanımızdan talep ettik. Artuklu İlçemize bağlı Gökçe ve Ortaköy Mahalleleri’nin yol, kaldırım ve alt yapı sorunlarını dile getirerek bir an önce çözüme kavuşması için ısrarlarımızı yineledik. Midyat İlçemize yaptığımız ziyarette birçok alanda yapılan çalışmalar kendisine sunuldu. Bu projelerin desteklenmesinin yanında özellikle Ceylanpınar-Midyat yolunun faaliyete geçmesi için gerekli girişimlerin yapılması ile ilgili çalışmaların başlatılması ile ilgili görüşlerimizi ifade ettik.

KIZILTEPE PTT ŞUBELERİNE KAVUŞUYOR

Türk Telekom’un şebeke ve internet ağlarının daha düzeyli hale getirilmesi gerektiğini, özellikle pandemi sürecinde öğretmen ve öğrencilerin EBA ve canlı derslere girmekte zorlandıklarını ilettik. Diğer bir sorun olan Kızıltepe İlçemizde PTT Şubeleri’nin yetersiz olduğu ile ilgiliydi. İnşallah açılacak olan en az üç şubeyle desteklenecekleri sözünü aldık. Sonuç olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu’na sunduğumuz her talebimiz olumlu karşılandı. Bu minhalde Mardin adına sevindirici birçok proje hayata geçirilerek AK Parti’nin hizmet anlayışına bir kez daha şahit olduk ve Allah’ın izniyle olmaya devam edeceğiz “.

Basın Bülteni

YORUMLAR

  • Geçen senelerde de gelen bakanlar ve parti kurmayları her nedense bir hafta sonrasında herkesi görevden aldılar ve istifa edenler oldu. Yazık ki ne yazık sizler ne iş yaparsınız çok merak ederim. Sizin o yönetimlerinizde kaç kişi o memleket için ne çalışmalar yapıyor acaba? Ayrıca sizin milletvekilleriniz ne iş yapıyor onu da anlamış değilim! Biri Kızıltepe de ve Mardin’de kendi akrabalarını müdür yapmış ki milli eğitim de olsun sosyal politikalarda olsun! İnsanlarla daha konulmayı bilmeyenler Müdür olarak atanmışlar! Yazıklar olsun! Yazıklar olsun!

    Nusaybin şehir içi hudud boyu çevre yolu şart.şehir içi trafiği çok dar 100 yıllık eski yollardan dolayı

Yorum Ekle