Başsavcı Bektaş'tan Mardin Barosu'na ziyaret

Başsavcı Bektaş'tan Mardin Barosu'na ziyaret
05 Nisan 2019 Cuma Saat 18:19 0

Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş ile Mardin Adli Yargı Komisyonu Başkanı Serkan Çınar, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla Mardin Barosu Başkanlığı'nı ziyaret etti.

5 Nisan Avukatlar Günü vesilesiyle gerçekleştirilen ziyarete Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş ile Mardin Adli Yargı Komisyonu Başkanı Serkan Çınar'ı Mardin Barosu Başkanı Çelebi Araz ile Baro yönetimi birlikte karşıladı.

Avukatların, Hukuk sisteminde önemli bir hizmet ifa ettiklerini, savunma hakkının, yargı erkinin en temel unsurlarınından biri olduklarına işaret eden Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, "Avukatlar, temel hak ve özgürlüklerimizin teminatı ve demokratik hukuk devletinin ön koşulu olan bağımsız ve tarafsız yargının kurucu unsurlarından olan savunmayı temsil ederler. Bireyleri hakları konusunda bilgilendiren, yönlendiren, hakların korunmasında ve kullanılmasında onlara yardımcı olan avukatlar, meslek etiğine ve kanunlara bağlı olarak adaletin tecellisine katkıda bulunmak suretiyle toplumsal barışın korunmasına ve devamına hizmet ederek çok önemli ve aynı zamanda kutsalda bir görev ifa etmektedirler. 5 Nisan Avukatlar Günü vesilesiyle Mardin'de bu görevi icra eden bütün avukat arkadaşlarımızın bu özel gününü kutlar hayırlara vesile olmasını dilerim" dedi.

Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Mardin Barosu Başkanı Çelebi Araz, Mardin'de görev yapan avukatların karşılaştıkları çeşitli sıkıntılarla ilgili dile getirdi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

HÜDA PAR: Köylülerin su ve elektrik sorunu çözüme kavuşmalı!

Kızıltepe ve Derik ilçelerine bağlı 40’ı aşkın kır [...]

1 gün önce...

Hayaldi gerçek oldu! Tayvan'a satışlar başladı

Derik ilçesinde, üretilen ve 2019'da İngiltere'de [...]

1 gün önce...

İtfaiyeciler bu kez, düşen kan bağışına koştu

Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire başkanl [...]

1 gün önce...

Valilikten Toplu Mezar Açıklaması

Mardin Valiliği toplu mezar iddiaları üzerine bir [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN