Başsavcılıktan saldırı açıklaması

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı 8 aylık hamile avukat Özlem Dündar ile eşi avukat İbrahim Dündar'ın, evlerinin önünde bıçaklı saldırıya uğraması ile ilgili bir açıklama yaptı.

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı açıklamada olayla ilgili bir kişinin tutuklandığını belirtti. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Mardin barosuna kayıtlı Av. İbrahim Dündar, eşi Av. Özlem Dündar ile yanlarında bulunan N.Güngör, R. Çoktan'ın bir grubun saldırısına uğrayarak yaralanmaları nedeniyle, Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına basın açıklaması yapmak gereği duyulmuştur. 17 Eylül 2019 tarihinde saat: 22.30 sıralarında Mardin ili Ravza Caddesi üzerinde bulunan ikametine gitmekte olan Av. İ. Dündar, eşi Av. Ö. Dündar ile yanlarında bulunan N.Güngör, R.Çoktan'a 6-7 kişilik bir grubun saldırdığı, saldırıda aldıkları darbeler nedeniyle Av. İ. Dündar, eşi Av. Ö. Dündar ile yanlarında bulunan N.Güngör, R.Çoktan'ın BTM (Basit tıbbi müdahale) ile giderileceği şekilde yaralandıkları, Olayın Cumhuriyet Başsavcılığımıza bildirilmesi üzerine olayla ilgili derhal soruşturma işlemlerine başlanıldığı, olayın mahalli ve yakınlarında tespit edilen şüpheliler; A.T., Y.A. İle SSÇ (Suça Sürüklenen Çocuk) Ş.A. 'nın gözaltına alındığı diğer olay yerinden kaçan diğer şüphelilerin yakalanıp gözaltına alınması için kolluk birimine talimat verildiği, Gözaltına alınan A.T., Y.A. İle SSÇ (Suça Sürüklenen Çocuk) Ş.A.'nın Cumhuriyet Başsavcılığımızca yapılan adli işlemlerinden sonra mevcut delil durumu itibariyle SSÇ Ş.A.'nın tutuklanması, A.T. ve Y.A.'nın Adli Kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılması için Mardin Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildiği, Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklanması talep edilen SSÇ Ş.A. 'nın Adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı."

Açıklamada Cumhuriyet Başsavcılığın alınan bu karara itiraz edildiği ve üst mahkemece itirazın kabul edilerek SSÇ Ş.A.'nın tutuklandığı dikkat çekildi. Açıklamada ayrıca meydana gelen olayın terör eylemi boyutunun olmadığı, yapılan ilk tespitlerde müşteki Av. İ. Dündar'ın takip ettiği bir dosyanın tarafı olan kişi yada kişilerin eylemi olduğu, olayın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından çok yönlü olarak araştırıldığı, bu bağlamda soruşturma işlemlerinin hassasiyetle devam edildiği bildirildi.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle