BAŞVURU FORMU! Kızılay personel alım ilanları! 2021 Kızılay personel maaşları ne kadar? KPSS'siz Kızılay başvuru şartları

Türk Kızılayı'na iş başvurusu nasıl yapılır? Kızılay personel alımı ve başvuru şartları nelerdir? Kızılay iş başvurusu sonuçları ne zaman açıklanır? Türk Kızılayı'nda açık pozisyonu ve son iş ilanları... İşte Türk Kızılayı'nda çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren soruların cevapları...

İŞ İLANLARI
PAYLAŞ:

İş sahibi olmak isteyen vatandaşların sıklıkla araştırdığı ve sayıca fazla personel alımı yapan kurumlar arasında yer alan Kızılay Personel alımı yapıyor. Türkiye'nin en itibarlı kurumlarından birisi olan Kızılay yurdumuzda ve çeşitli ülkelerde insanların yardımına koşuyor. Kamu Personeli Seçme Sınavı puan koşulu gözetilmeyen Türk Kızılayı yeni personel alım ilanlarına https://www.kizilaykariyer.com/ adresinden başvuru yapılabilir. İşte Türk Kızılayı'nın çeşitli kadrolara yapacağı personel alımı ve kontenjanları...

2021 Kızılay personel alımı başvurusu ile kadrosunda işçi alımlarını arttırmaya hazırlanıyor. 11 farklı alan için başvuruların 16 Şubat 2021 tarihinde başladığı Kızılay personel alımları için başvurular 3 Mart 2021 tarihine kadar kolaylıkla yapabilecek. Türk Kızılayı tarafından yayınlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar ilan özelinde açıklanan gerekli başvuru şartlarını taşımaları gerekiyor. İşte, Kızılay personel alımı başvuru ekranı, Kızılay alım yapılacak kadrolar...

KIZILAY HANGİ KADRO VE POZİSYONLARDA PERSONEL ALIMI YAPIYOR?

Kızılay Metin Yazarı ve Prodüksiyon ve İçerik Yetkilisi personel alımı yapmakta yeni yayınlanan ilana göre. Kızılay Metin Yazarı ve Prodüksiyon ve İçerik Yetkilisi personel alımı başvuruları 26 Şubat 2021 tarihi itibari ile başladı. Adaylar Metin Yazarı kadrosu için 2 Nisan 2021 tarihine kadar Prodüksiyon ve İçerik Yetkilisi kadrosu için 30 Nisan 2021 tarihine kadar başvurularını tamamlayabilecek. Öte yandan; Yardımcı Usta, Operatör, Bölüm Sorumlusu, Kısım Sorumlusu, Doktor, Tercüman (Arapça), Tercüman (Farsça), Reporting Team Leader (Raporlama Takım Lideri), Çağrı Merkezi Operatörü, Veri Doğrulama ve Analiz Asistanı da zaman alım yaptığı kadrolar arasında.

KIZILAY AÇIK POZİSYONLAR - TÜRK KIZILAYI KARİYER İŞ İLANLARI

Kızılay Kariyer Sayfası ve Açık Pozisyonlardaki İlanlara Ulaşmak İçin Tıklayınız

Kızılay Personel Alımına İlişkin Açıklama:

Kızılay tarafından ihtiyaca binaen münhal kadrolara 2.500 kişilik personel alımı yapılacağına ilişkin müjdeli haber geldi. Kızılay Şube Başkanı Ramazan Soylu; 5 yıllık çalışma planında tüm yıl zaman zaman ilan yayınlayarak Türk Kızılay'nın boş kadroları doldurulacak. Bir çok vatandaşı sevindiren o müjdeli haberin detayı haberimiz içeriğinde.

Türk Kızılayı KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) şartı aramadan personel alımı yapıyor. Kızılay tarafından duyurulan personel alımlarında Mesul Müdür / İlk Yardım Eğitmeni (Alanya / Antalya), Doğrulama ve Gözlem Süreç İzleme Asistanı (Ankara), Raporlama Sorumlusu (Ankara), Çağrı Merkezi Operatörü (Gaziantep), Veri Doğrulama ve Analiz Asistanı (Ankara), Doktor (Türkiye geneli) listesi, kadroları için alım yapılacak. Gerekli verilerin ilgili kaynaklardan yerinde ve uygun yöntemlerle toplanması Türk Kızılay'ın büyük ölçekli veriler ile emek harcamak, analiz çalışmalarının dokümantasyonunu sağlamak, veri temizleme, zenginleştirme ve tekilleştirme süreçlerini ilerletme vazifesinde yer alacak.

KIZILAYLI OLMAK NE DEMEK?

Kâr odaklı çalışan şirketler ile sivil toplum kuruluşları arasındaki en büyük fark, sahip oldukları nedenselliktir. Şirketlerin ve dolayısıyla personelinin amacı “kâr” sağlamak iken, toplumsal fayda odaklı çalışan sivil toplum kuruluşlarının nihai hedefi dünya ve canlılar üzerinde pozitif bir etki oluşturmaktır. Bu kuruluşların bünyesinde hizmet vermek isteyen herkesin, benzer bir bakış açısını paylaşması beklenir.

Türkiye’nin tartışmasız en büyük sivil toplum kuruluşu olmasının yanında, en önemli kan bankası Türk Kızılayı’dır. Kızılay’a kan bağışı yapan her birey aslında bir Kızılay gönüllüsü, Kızılay gönüllüsü olan her birey de gelecekte bir Kızılay personeli olma potansiyeline erişir.

1868’den beri karşılık gözetmeksizin insani yardım hizmeti veren Türk Kızılayı’nın bünyesindeki kurumların işleyişi de tüm büyük kuruluşlar gibi çok farklı alanlarda becerilere gereksinim duyar. İşlerliği ve verimi artırmak, böylece daha çok sayıda ihtiyaç sahibine ulaşabilmek, ancak Türk Kızılayı personelinin sağladığı özveri ile mümkündür.

Meslek sahibi olmak, kişinin bireysel ve varsa ailevi ihtiyaçlarını karşılamasının öncelikli koşuludur. Türk Kızılayı personeli olmak ise, geliriniz ile ihtiyaçlarınızı karşılarken, yaptığınız işin birilerinin yaşamında mucizeler yarattığının bilincinde olmaktır.

KIZILAY BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Kızılaylı olmak; mevki ve sosyal statü ile ölçülebilir bir değer değildir.

Kızılaylı olmak, yaşadığınız toplumun ve ulaşamadığınız dünya vatandaşlarının ihtiyaçlarını bilmek, attığınız her adımın bir ihtiyacı karşıladığının farkında olmaktır, Kızılay personelinin en önemli motivasyon kaynağı budur.

Kızılaylı olmak aynı zamanda; sahip olduğu gönüllü, personel ve bütçe ile, dünyanın her köşe ve bucağına yardım götüren Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Hareketine dahil olup, hiç tanımadığınız milletlerin geleceğinde payınız olduğunu bilerek yaşamaktır.

KIZILAY PERSONEL MAAŞLARI 2021

Kızılay’da maaşlar değişkenlik göstermekte olup meslek grubuna göre maaşlar verilmekte. Kızılay'da yöneticilerin uçuk maaşlar aldığı sık sık gündeme geldi. Ancak Kızılay yine de alınan maaşları net olarak kamuoyla paylaşmadı. Ancak Kızılay bünyesinde çalışan kişilerle iletişime geçerek onlardan aldığımız veriler doğrultusunda 2021 personel maaşları konusunda sizlere bilgiler sunacağız;

Kızılay personel maaşlar 6.000 ile 10.000 arasından değişkenlik gösteriyor.

Genel müdür maaşları; 12.000 ile 20.000 arasında Yardımcıların ise 8.500 ile 15.000 arası değişmekte.

Uzman, Direktör, Danışman ya da araştırmacı maaşları 8.5.000 ile 15.000 arasında

Stratejiysen maaşı 12.000 ile 20.000 arasında

Genel olarak şunu söyleyebiliriz, Türkiye de en yüksek maaş veren kurumlardan biri de Kızılay’dır.

KIZILAY'DA ÇALIŞMA KOŞULLARI NASIL?

Diğer kamu kurumlarında mevcut olan genel koşullar Kızılay içinde geçerlidir. Kızılay’ın en büyük farklılığı ise KPSS ya da her hangi bir sınava tabi olmaksızın personel alımını yapmaktadır. Kızılay alımları sadece başvurular değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır.

KIZILAY BÜNYESİNDE YER ALAN KURUMLAR

 • Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü
 • Çadır Üretim Merkezi
 • Hastane ve Tıp Merkezleri
 • Göç ve Mülteci Hizmetleri Müdürlüğü
 • Kızılay Huzurevi (İstanbul)

KIZILAY'A NASIL ÜYE OLUNUR?

 • Özgeçmiş oluşturma

Kızılay Kariyer sitesinde "Özgeçmiş Bırak" butonu bulunmakta buradan kaydınızı yapabilirsiniz. Özgeçmiş oluştururken fotoğraflı, iletişim bilgileri doğru, detaylı ve en az iki referans yazılmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

 • Başvuru

Adaylar sistem üzerinde kendine uygun bulduğu 3 pozisyona başvuru yapabilir. Başvurularını dilediği zaman değiştirebilir. Kızılay Kariyer portali aynı zamanda kariyer portali olarak hizmet verdiği için uygun pozisyonlara başvurunuz olmasa dahi çağırılabilirsiniz.

 • Değerlendirme

Kızılay Kariyer Ofisi başvurunuzu değerlendirir. Olumlu bulunan adaylar için "Kişilik testi" ile birlikte mülakat daveti yapar. Aday, Türk Kızılay’ı uzman ekibi ile görüşür. Ekibin mülakatına göre aday olumlu veya olumsuz değerlendirilerek bütün notları sistem üzerinde tutulur.

 • Olumsuz Değerlendirilmesi

Aday pozisyon için olumsuz değerlendirilmişse bu Türk Kızılay’ına girme şansını kaybettiği anlamına gelmez. Sisteme kayıtlı bütün adaylar her zaman için mülakata çağırılabilir.

 • Olumlu Değerlendirilmesi

Olumlu bulunan adaylar Türk Kızılay’ının yetkilileri ile ikinci görüşmeye çağrılır. İkinci görüşmenin sonunda da başarılı olan adaylar uygun görülen pozisyonda çalışmaya başlar.

YORUMLAR

 • Ķızilya bu kadar personel ihtiyacı varken neden mevcut personelin işine son veriyor. Bende onlardan biri olarak soruyorum.23 yıl emek verdim çalıştığım bölümü şirkte devrettiler,şimdi kizilay ruhunu taşımayan insanlar tarafından yönetiliyor vebu insanlar eski çalışanlara "Siz Kizilaycilar" demekten cekinmeyerek kendi krallığını kurmuş vaziyette kimsenin durumuna,emeğine bakmadan pandemi zamanında işten çıkarılan insanlara Kızılay sahip cikmayip yeni personel alıyor. Kızılayın geldiği durum icler acısı yazıklar olsun bu yoneticilere. Kızılayın bir çok bölümü ozellesti devlete ait hayir kurumu burası patron olma sahnesi değil.

Yorum Ekle