Batman Rektöründen Mardin'e ziyaret

Batman Rektöründen Mardin'e ziyaret
30 Ekim 2019 Çarşamba Saat 14:30 0

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Araştırmacı Yazar Prof. Dr. Mehmet Çelik ile birlikte Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman, Mardin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar ve DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ'a nezaket ziyaretinde bulundu.

İlk olarak Mardin Valisi Yaman'ı ziyaret eden Rektör Durmuş, Batman ile Mardin'in birbirini tamamlayan iki şehir olduğunu söyledi.

Nezaket ziyaretinden dolayı Rektör Durmuş ve beraberindeki Çelik'e teşekkür eden Vali Yaman, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Rektör Özcoşar'a tam destek

Rektör Durmuş, daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kısa bir süre önce Mardin Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. İbrahim Özcoşar'ı makamında ziyaret ederek yeni görevini tebrik etti.

Rektör Özcoşar'a her türlü desteğe hazır olduğunu ifade eden Rektör Durmuş, "Aynı coğrafyada, aynı kaderi paylaşan iki kardeş üniversiteyiz. Bizler bölgenin daha ileri gitmesi için birer lokomotif görevi görüyoruz. Bizler ürettikçe, gençlerimize yeni ufuklar açtıkça Sayın Cumhurbaşkanımızın her fırsatta dile getirdiği ülkemizin 2023, 2071 hedeflerine daha hızlı ilerlemiş olacağız. Batman Üniversitesi olarak Mardin Üniversitesi'ne her türlü desteğe hazırız." dedi.

DİKA'dan projelere tam destek

Daha sonra DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ'ı ziyaret eden Durmuş, Batman Üniversitesi olarak artık daha çok proje ile daha fazla DİKA'nın kapısını çalacaklarını söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Altındağ ise Batman Üniversitesi'nin yanı sıra bölge üniversitelerinin bölgenin kaderini değiştiren birer lokomotif olduğunu dile getirdi.

Üniversitelerden gelecek her türlü projeyi ellerinden geldiğince desteklemeye çalışacaklarını vurgulayan Altındağ, "Yeter ki üniversitelerimiz proje üretsin ve projelerle bize gelsinler." dedi.

Rektör Durmuş, ziyaretler sırasında Vali Yaman, Rektör Özcoşar ve DİKA Genel Sekreteri Altındağ'a üzerinde Kelime-i Tevhid bulunan plaket ve telkari işlemeli ay yıldız yaka rozeti hediye etti.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Silahlı saldırıya uğrayan Nakşibendi Şeyhi vefat etti

Bölgenin tanınmış kanaat önderlerinden Şeyh Abdülk [...]

13 saat önce...

Özhaseki: "Milletin ümidi olmaya devam edeceğiz"

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan [...]

1 gün önce...

Sahte rapor operasyonu Mardin'e de sıçradı

Batman'da düzenlenen operasyonda, para karşılığınd [...]

12 saat önce...

Kayganlaşan zemin kazaya neden oldu

Diyarbakır kara yolunda otomobil sürücüsü, kayganl [...]

12 saat önce...

Kahraman Ailesi'nin acı günü

Mardin'de şeyhseydoş (Mala Bubê) ailesinin ileri g [...]

12 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN