Bayram Namazını Mescid-i Aksa'da kılma hayalini gerçeğe dönüştürdü

Bayram Namazını Mescid-i Aksa'da kılma hayalini gerçeğe dönüştürdü
10 Haziran 2019 Pazartesi Saat 10:11 0

Kızıltepe'de fanatik Fenerbahçe taraftarlığıyla bilinen Kızıltepeli esnaf Şeyhmus Süleyman Aslan ile Bülent Aslan kardeşler, Ramazan Bayramını Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’nın da geçirdiler.

Bugüne kadar defalarca umre ziyareti gerçekleştirmiş olan kardeşler, bir gelenek haline getirdikleri bayram tatilini bu yılda Mescid-i Aksa ziyaretiyle Kudüs'te geçiren Kızıltepeli esnaf Süleyman Aslan ile Bülent Aslan kardeşler, taraftarı oldukları Fenerbahçe formasıyla Kubbet-ül sahra'nın önünde ümmetin huzuru için dua etti.

Kızıltepe'de fanatik derecede Fenerbahçeli olarak bilinen ve Şükrü Selmêy lakabıyla bilinen Şükrü Aslan'ın da oğulları olan Aslan kardeşler, Fenerbahçe formasıyla fotoğraf çekerek, mutluluklarını sosyal medya hesapları üzerinden sevenleriyle paylaştılar.

Bayram namazını Mescid-i Aksa'da kılmayı ramazan ayının başında kendine niyet ettiğini, bu niyetin kendisi için bir rüya olduğunu anlatan Aslan, Bayram namazının ardından Cuma namazını da Kudüs'teki müslümanlarla beraber kılmanın mutluluğunu yaşadığını kaydetti.

Ramazan Bayramı namazı ve akabinde Cuma namazını Kudüs'te kılmanın manevi mutluluğunu anlatacak kelime bulamadığını kaydeden Şeyhmus Süleyman Aslan; "Yüreğimi bir kalkan bilip, Kudüs'e geliyorum. İlk Kıblemiz olan mukaddes şehir Kudüs'ün sokaklarında dolaştım, Kudüslü çocuklarla konuştum, sıkıldım, dertlendim ama umudumu hiç kaybetmedim. Yardım Allah'tan ve fetih yakındır düsturunu edindim. İşgal altındaki ilk kıblemizden gelecek özgür günlere bin selam olsun" dedi.

Şeyhmus Süleyman Aslan, Mescid-i Aksa başta olmak üzere Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup’un kabirlerini bulunduğu külliyenin yanısıra, Hz. Davut’un kabri ile Selman-ı Farisi ve Rabiat’ül Adeviyye’nin kabirlerinde de dualar okudu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Büyükşehir'de 3 Daire başkanı daha görevden alındı

Mardin Büyükşehir Belediyesinin 3 daire başkanı da [...]

7 saat önce...

Susuz kalan köylülerin hayvanları telef olmak üzere

Mardin’de hayvancılıkla uğraşan bir vatandaş, Dicl [...]

1 gün önce...

DEDAŞ'tan Açıklama: Borcunu ödeyenlere elektrik vereceğiz

Mardin’de tarımsal sulama abonelerinin birikmiş 1. [...]

10 saat önce...

Büyükşehir Belediyesinin Borç Miktarı Açıklandı

Mardin Büyükşehir Belediyesinin Borç Batağında old [...]

6 saat önce...

Yine Çin yine yeni bir salgın!

Koronavirüsün ilk ortaya çıktığı Çin'de şimdi de ' [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN