Bayram Resepsiyonuna yoğun ilgi

Bayram Resepsiyonuna yoğun ilgi
31 Ağustos 2014 Pazar Saat 18:04 0

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92. yıldönümü nedeniyle Mardin Valisi Mustafa Taşkesen’in ev sahipliğinde Erdoba Elegance Otel’de havuz başında verilen resepsiyonda il protokolü ile Mardinliler bir araya geldi.

Vali Taşkesen’in ev sahipliğinde düzenlenen resepsiyona vali yardımcıları, kamu kurum ve kuruluşların amirleri, siyasi parti başkanları, Mardin Müftüsü Dursun Ali Coşkun ile birlikte Süryani Cematinden Gabriyel Akyüz ve Salibe Özmen ile Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, mahalle muhtarları, şehit aileleri, gaziler ve askeri erkan katıldı.

Erdoba Elegance Otel’in havuzbaşında verilen ve Mardin'de her kesimin katılımı ile düzenlenen resepsiyonda Vali Taşkesen, bütün konuklarını kapıda karşıladı.
Bütün masaları 70.Mekanize Tugayı Komutanı Celalettin Çoban ile birlikte tek tek gezen Vali Taşkesen, konuklarıyla yakından ilgilendi. Burada yaptığı konuşmada, Büyük Zafer'in 92'nci yıl dönümünü gurur ve şerefle kutladıklarını belirten Vali Taşkesen, Başkomutanlık Meydan Muharebesi ve 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 92. yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın sevinç ve onurunu yaşadıklarını ifade etti.

Davetlilerle tek tek ilgilenerek sohbet eden Vali Taşkesen, "Bu savaş bize Cumhuriyet'in kuruluş adımlarını getirdi. Anadolu'da kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti dimdik ayakta, daha kuvvetli, daha modern, daha müreffeh bir dünyaya doğru ilerlemektedir. Bugün bizlere düşen Türkiye Cumhuriyeti devletinin sınırları içerisinde Cumhuriyetimize daha fazla sahip çıkmak, Cumhuriyetimizi korumak, birlik ve beraberlik ruhu içerisinde onu daha illeri noktaya taşımaktır. Kardeşlik duygusu içerisinde, birlik beraberlik düşüncesi içerisinde Cumhuriyetimizi muasır medeniyetler seviyesine taşımalıyız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile kahraman milletimiz tarafından kazanılan bu zafer, bağımsızlık aşkıyla yanan bir milletin azim ve inancının zaferidir. Vatan sevgisi ve bağımsızlık inancıyla bu zaferi bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan uğruna canını seve seve feda eden bütün aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kahraman gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Bütün Mardinli hemşerilerimin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularımla kutluyorum."dedi.

 
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Vali Yaman'dan Şehit yakınlarına bayram ziyareti

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mus [...]

1 gün önce...

Artukbey'den Bayram Mesajı

Mardin'den dünyaya açılan kahve markası olan Artuk [...]

1 gün önce...

Süleyman Bölünmez’den Bayram Mesajı

22. Dönem Mardin Milletvekili ve hayırsever işadam [...]

1 gün önce...

Asırlardır bayramı kına yakarak karşılıyorlar

DOĞU ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki bazı kent [...]

1 gün önce...

Gez ceylan bu dağlarda!

Nesli tükenme tehlikesi altında olduğu için koruma [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN