BDP Adaylarını Eğitimden geçiriyor

BDP Adaylarını Eğitimden geçiriyor
04 Şubat 2014 Salı Saat 01:34 1

BDP’li eş belediye başkan adayları üç gün boyunca eğitm alacak.

BDP'nin Botan Bölgesi belediye eşbakan adayları üç günlük sürecek yerel yönetimler konulu eğitim çalışması için Mardin'in Kızıltepe ilçesinde bir araya geldi. Toplantının açılış konuşmasını BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş,  BDP adaylarının bizzat halkın kendisi olduğunu belirterek “Seçildiğiniz gün arkanızdaki güç bizzat içinden geldiğiniz halk olacaktır. Halka sırtınızı dönmeyeceksiniz” dedi.

Kızıltepe Belediyesi Mehmet Yalçın Etüt Merkezi’nde gerçekleşen açılışta konuşan BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş bu eğitim toplantısında partilerinin stratejik olarak yaklaştığı konuların üç gün boyunca tartışılacağını söyledi.

Demokratik yerel yönetim anlayışlarının son on beş yıllık yerel yönetim deneyimleriyle açığa çıktığını kaydeden Demirtaş, kadın temsiliyeti, çevreye ve doğaya saygı, katılımcı, şeffaf yerel yönetim anlayışını bundan sonrada sürdüreceklerini belirtti.

Demirtaş, eş başkanların seçildikten sonra beş yıl boyunca halka hizmet etme fırsatı bulacaklarını ifade ederek,  “Adaylarımız bizzat halkın kendisidir. Halkın dışında üstünde değilsiniz. İçinde geldiğiniz halka sırtınızı dönmeyeceksiniz. Siz halktan talimat alacaksınız” dedi.

Halkın durağan ve mekanik olmadığını sözlerine ekleyen Demirtaş,  halkın duygusal ve dinamik olduğunu, halkın zekasının her şeyi görebildiğini söyledi.

Demirtaş, BDP belediyelerinde en önemli şeyin şeffaflık olduğunu vurgulayarak,  “İktidarın içine düştüğü duruma düşeceğimize bin seçim kaybederiz daha iyidir” diye konuştu.

'YOLSUZLUĞA İZİN VERMEYECEĞİZ'

On beş yıldır yönettikleri  hiçbir belediyede yolsuzluğa izin vermediklerini ifade eden Demirtaş, “Hırsızlık yapmamış olmakla övünmüyoruz. Çünkü insan hırsız değildir. Ancak bu kadar kirlenmiş bir siyasi ortamda bunu sağlamakta çok önemlidir. 1 kuruşu çalmak yada 1 trilyon çalmak arasında bir fark yoktur. Her ikisi de hırsızlıktır” ifadelerini kullandı.

Belediye eşbaşkan adayları üç gün boyunca, "BDP'nin demokratik yerel yönetim anlayışı ve yerinden yönettim", "demokratik özerlikte yerel yönetimler ve BDP'li yönetimler", "Eşbaşkanlık sistemi ve kadın özgürlük paradigması", "Halkla ilişkiler ve iletişim" başlıkları altında tartışmalar yürütecek.
YORUMLAR :::

  1. Qoserli
    04 Şubat 2014 Salı Saat 23:07 CEVAPLA
    Qoser belediyesi 15 yıldır ne yaptı bundan sonra ne yapacak.üç beş taş yollara döşedi şakşakçılarda şakladı onları.yolsuzluk usulsüzlük diz boyu ama bunlara müstahaktır halk gerçi diğer parti adaylarıda bunlardan farklı bir şey yapmaz bence ama bdp.artık kandırmasın halkı. selahattin Demirtaş güzel konuşuyor ama bunlar cilalı içi boş siyaset olsun diye konuşuyor. boşuna kendinizi yormayın bu halk müstahaktır otursanız evden çıkmazsanız yine kazanırsınız. çünkü halk size layıktır vesselam...

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kızıltepe’de inşaatı tamamlanan 7 okul eğitim-öğretime açıldı

Mardin’in Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet [...]

20 saat önce...

işte rakamlar Korona denetimlerine takılanlara cezai işlem yapılıyor

Mardin genelinde denetim ekipleri koronavirüs salg [...]

1 gün önce...

Otobüs Terminali'nde Koronavirüs Tedbirleri Denetimi

Vali Mahmut Demirtaş, İçişleri Bakanlığınca 81 il [...]

1 gün önce...

Büyükşehir'den Çocuklara Özel Merkez

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başka [...]

1 gün önce...

İHH'lı Gençler Doğadan bir ton çöp topladı

Mardin Genç İHH tarafından organize edilen etkinli [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN