BDP Mardin Gençlik Meclisi kuruluşunu ilan etti

BDP Mardin Gençlik Meclisi kuruluşunu ilan etti
12 Ağustos 2013 Pazartesi Saat 17:57 0

Kuruluşunu ilan eden BDP Mardin Gençlik Meclisi, Mardin'de özellikle uyuşturucu, fuhuş, ajanlaştırma ve asimilasyon politikalarına karşı mücadele edeceklerini vurguladı.

BDP Mardin Gençlik Meclisi il binasında yaptığı açıklama ile kuruluşunu ilan etti. Açıklamaya BDP Mardin Milletvekili Erol Dora, BDP Mardin il yöneticileri ve gençlik meclisi üyesi çok sayıda kişi katıldı.

Toplantıda konuşan BDP Gençlik Meclisi Sözcüsü Mehmet Çetin, "Gençlik, özü itibariyle sistem karşıtıdır. Sistemin 'anlamsızlaştırma' ve 'hissizleştirme' saldırılarına en çok maruz kalan kesimin gençlik olması bu gerçekliği doğrulamaktadır. Anlamından ve hissiyatından koparılmış bir gençlik özünden boşaltılmış gençliktir. Birçok Kürdistan şehrinde olduğu gibi Mardin'de de sistemin uyuşturucu, fuhuş, ajanlaştırma ve asimilasyon faaliyetleri bilinçli bir şekilde yaygınlaştırılıyor. Ancak sistemin her türden saldırısına rağmen, yine mücadele alanlarına çıkan ve sistemi alaşağı edip deviren gençlik olmaktadır. Yine bütünselliği sağlayacak olan ve toplumun mücadele kararlılığını pekiştirecek olan gençliğin kendisidir. Gençlik toparlayan, örgütleyen, harekete geçen ve kendisiyle harekete geçirendir" dedi.

Ardından konuşan Mardin Milletvekili Erol Dora ise toplumları daha ileri noktalara taşıyacak olanların gençler olduğunu ve gençlerin her alanda örgütlülüklerini sağlamaları gerektiğini ifade etti. Dora, "Bilindiği gibi yeni bir süreçteyiz. Sayın Öcalan tarafından 21 Mart Newrozu'nda açıklanan deklarasyonda da belirtildiği gibi silahların zamanın dolduğu, demokratik siyasetin, ideolojinin, fikirlerin ön plana çıktığı bir döneme girmiş bulunmaktayız. Aynı zamanda Türkiye'de başlatılmış olan bu demokratik barış sürecinin önemi büyüktür. Çözüm süreci devam ederken Mardin'de gençlik meclisinin kurulması bu anlamda da çok değerli ve önemlidir. Bizim için artık Türkiye'de tek ulus yapılanmasını dışlayacak, Türkiye'deki bütün farklılıkların, eşit birer vatandaş olarak her halkın, her farklı inancın kendi kültürüyle, kendi inancıyla bütün halkların kardeşçesine yaşayacağı bir ortam istiyoruz" dedi.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Büyükşehir'deki yolsuzluk iddialarına tutuklama kararı

Mardin eski Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V [...]

1 gün önce...

Macron'un İslam'ı Hedef Alan Sözlerine Tepki!

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un İslam dini hakkında [...]

1 gün önce...

Emekli Memur-Sen: Emeklilerin Taleplerini Gündeme Getirdi

Emekli Memur-Sen Mardin İl Başkanı Salih Çalhan, " [...]

1 gün önce...

Elektrik faturalarına yeni bir kalem daha ekleniyor

Cumhurbaşkanlığı tarafından alınan kararla, bugüne [...]

21 saat önce...

Mardian Mall, TSE Covit-19 Güvenli Hizmet Belgesi

Mardian MALL ”TSE Covit-19 Güvenli Hizmet Belgesi” [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN