BDP'li gençlerden Fuhuş ve uyuşturucuya karşı yürüyüş

BDP'li gençlerden Fuhuş ve uyuşturucuya karşı yürüyüş
02 Eylül 2013 Pazartesi Saat 09:16 0

BDP Mardin Gençlik Meclisi, bölge illerinde son dönemlerde artan fuhuş, uyuşturucu, hırsızlık ve ajanlaştırma politikalarına karşı şölen düzenleyerek, meşaleli yürüyüş gerçekleştirdi.

BDP Mardin Gençlik Meclisi, "Sömürgeci uygulamalara, ajanlığa, fuhuşa, uyuşturucuya, asimilasyona ve zorunlu askerliğe son" şiarıyla Yalın beldesinde şölen ve yürüyüş düzenledi. Yürüyüş öncesi Yalın beldesi meydanında gerçekleştirilen şölene, BDP Mardin İl Eş Başkanı Addülle Aksoy ve merkez ilçe yöneticilerinin yanı sıra çoğunluğu gençlerden oluşan çok sayıda vatandaş katıldı.

Şölen alanı, Abdullah Öcalan'ın fotoğrafı, KCK ve HPG bayrakları ve pankartlarla donatıldı. Şölene katılan kadınların giydiği yöresel kıyafet ve taktığı yeşil, sarı, kırmızı flamalar da alanı renklendirdi.

Şölende konuşan BDP Mardin Gençlik Meclisi Sözcüsü Mehmet Çetin, "Gençlik, özü itibariyle sistem karşıtıdır. Sistemin anlamsızlaştırma ve hissizleştirme saldırılarına en çok maruz kalan kesimin gençlik olması bu gerçekliği doğrulamaktadır. Anlamından ve hissiyatından koparılmış bir gençlik özünden boşaltılmış gençliktir. Birçok Kürdistan şehrinde olduğu gibi Mardin'de de sistemin uyuşturucu, fuhuş, ajanlaştırma ve asimilasyon faaliyetleri bilinçli bir şekilde yaygınlaştırılıyor. Ancak sistemin her türden saldırısına rağmen, yine mücadele alanlarına çıkan ve sistemi alaşağı edip deviren gençlik olmaktadır. Yine bütünselliği sağlayacak olan ve toplumun mücadele kararlılığını pekiştirecek olan gençliğin kendisidir" dedi.

Konuşmanın ardından gençler şölen alanından Cevizpınar Mahallesi'ne meşaleler eşliğinde yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşün ardından gençler tekrar şölen alanına döndü. Ardından sinevizyon gösterimi ve havai fişek gösterisinin gerçekleştirildiği etkinlik, yerel sanatçıların söylediği şarkılar eşliğinde çekilen halaylarla geç saatlere kadar devam etti.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Büyükşehir'deki yolsuzluk iddialarına tutuklama kararı

Mardin eski Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V [...]

1 gün önce...

Macron'un İslam'ı Hedef Alan Sözlerine Tepki!

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un İslam dini hakkında [...]

1 gün önce...

Elektrik faturalarına yeni bir kalem daha ekleniyor

Cumhurbaşkanlığı tarafından alınan kararla, bugüne [...]

20 saat önce...

Kaymakam Temizkan, küçük Arin'e sahip çıktı

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Emrul [...]

1 gün önce...

Uyuşturucu operasyonunda iki kişi gözaltına alındı

Nusaybin'de düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 1 [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN