BDP'liler polis aracını engellemek istedi

BDP'liler polis aracını engellemek istedi
18 Ekim 2011 Salı Saat 13:45 1

Nusaybin'deki operasyonda polis eski Belediye Başkanı Mehmet Tanhan'ın Devrim Mahallesi Bagok Sokak üzerindeki evinde arama yaparken, Nusaybin Belediye Başkanı Ayşe Gökkan ile bir grup partili evin önünde toplandı.

Evin önünde önlem alan polis ile Bdp'liler arasında zaman zaman tartışmalar yaşandı. Eski Belediye Başkanı Tanhan, polis aracına bindirilirken, toplananlar zılgıt çekip, polis aracının önünü kesmek istedi.

Gözaltına alınanların sağlık kontrolü için götürüldüğü Devlet Hastanesi önünde Bdp'liler yine toplandı. Burada konuşan Nusaybin Belediye Başkanı Ayşe Gökkan, tarihin bu durumu affetmeyeceğini söylerek, gözaltına alınan Tanhan'ın 10 yıl ilçede belediye başkanlığı yaptığını söyledi. Nusaybin'de geçen hafta izinsiz gösteri yapan çocukların Suriye sınırındaki mayınlı alana kaçmasını gündeme getiren Gökkan, şöyle dedi:

"Küçücük çocukları mayın tarlasına, resmen intihara zorlama davranışı bu kente insanlığı ayaklar altına almışlardır. Eğer çocuklar intihara zorlanıyorsa, eğer çocuklar mayın tarlasına sürükleniyorsa, eğer bu kentin 10 yıl belediye başkanlığını yapmış birinin ve bu kentin belediye başkan yerdımcısının evi basılıyorsa artık bu ülkede kanunun olmadığı, aynen o polisin dediği 'ben devletim' devletin tespiti bu ülkede yapılmıştır. Kenan Evren askeri devlet kurdu, şu anki Başbakan da eşkıya polis devleti kurmuştur. Anayasa askıya alınmıştır, kanunlar ayak altına alınmıştır, mevcut 12 Eylül'ün yasaları bile daha domokratik bir sürece girmiştr. Nusaybin belediyesi olarak arkadaşlarımıza yapılan bu baskıyı kınıyoruz, insanlık dışı buluyoruz, bu vahşeti yapanların biran önce yargılanması gerekiyor. Arkadaşlarımızın derhal serbest bırakılmasını istiyoruz. Tüm duyarlı kamuoyunu bunu kınamaya davet ediyoruz."
YORUMLAR :::

  1. hamid
    19 Ekim 2011 Çarşamba Saat 02:52 CEVAPLA
    eşkiya öncelikle sana ve pkk ya destek verenlere denir bu devletin kanunlarına uymayanlar defolsun gitsin

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

“Ceviz Ağacı” Filmi bu akşam Mardin'de izleyicisi ile buluşuyor

Faysal Soysal’ın yazıp-yönettiği “Ceviz Ağacı” fil [...]

1 gün önce...

Öğrenciler Belediyenin desteği ile atık tenekeleri birer yuvaya dönüştürdüler

İsrafın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullan [...]

1 gün önce...

Uzay kapsülü dünyaya döndü

Uluslararası Uzay İstasyonunda görev yapan Soyuz M [...]

1 gün önce...

Oto yedek parça fiyatlarındaki artış esnafı mağdur ediyor

Yedek oto parça fiyatlarının dövize endeksli olmas [...]

1 gün önce...

21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü kutlandı

AK Parti Nusaybin ilçe başkanı Mehmet Latif Özel, [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN