BDP'ye KCK darbesi 23 gözaltı

BDP'ye KCK darbesi 23 gözaltı
18 Ekim 2011 Salı Saat 12:14 1

Mardin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) ekipleri, sabah erken saatlerde Mardin merkez ile Nusaybin, Mazıdağı, Derik ve Kızıltepe ilçelerinde KCK ile ilişkili kişilere yönelik operasyon düzenledi.

Operasyonda, aralarında BDP'li yönetici, belediye ve il genel meclis üyeleri ile Eğitim-Sen yöneticilerinin de bulunduğu toplam 23 kişi  gözaltına alındı.

Mardin Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı basın açıklamasına göre Yasadışı PKK/Kongra-Gel Terör Örgütü üyesi oldukları, yasadışı eylemleri organize ettikleri, bu eylemlere katılarak örgüte bilerek ve isteyerek yardım ettikleri, örgütün faaliyetleri çerçevesinde suç işledikleri, KCK (Koma Civaken Kürdistan) sistemine bağlı olarak ilimizde Mardin kent meclisi adı altında illegal bir yapılanma oluşturdukları iddiasıyla, bugün sabah saatlerinde Merkez, Kızıltepe, Nusaybin, Derik ve Mazıdağı ilçelerinde eş zamanlı olarak  operasyon düzenlendi.

Operasyonda Mardin Merkez’de 10, Kızıltepe İlçesinde 9, Nusaybin İlçesinde 2, Derik İlçesinde 1 ve Mazıdağı İlçesinde 1 şahıs olmak üzere toplam 23 şahıs göz altına alınmış olup, haklarındaki tahkikat işlemlerinin devam ettiği bildirildi.

Gözaltına alınanlar arasında BDP’nin mevcut il başkanı Tarık Acay, eski il başkanları Cemal Veske, Ali Aslan, İl Genel Meclis Üyeleri Rıdvan Tarhan, Tahir Adal, Emine Damar, Eski İle Yöneticileri Fazile Aksoy, Veysi Karılkız, ve İl Saymanı Bedii İçen, belediye meclis üyeleri Orhan Doğan, Ali Özkan, Şükran Akkoyun, Osman Akkoyun, Adil Başaran, Hamit Turan, Abdullah Bulut, Hürriyet Damar, Nusaybin eski Belediye Başkanı Mehmet Tarhan, BDP Üyeleri Orhan Adlak ve Gülten Yıldız ile Eğitim-Sen eski il başkanları Doğan Angay, Seyfettin Yavuz ve Hamdullah Yıldırım bulunuyor.

Bu arada BDP il örgütü de son göz altılara tepki göstererek tepkilerini kitlesel eylemlerle göstereceklerini söyledi. BDP yarın il binası önünde düzenleyeceği basın açıklaması ile göz altılara tepkisini gösterecek.
YORUMLAR :::

  1. ali çelik
    06 Ocak 2012 Cuma Saat 05:53 CEVAPLA
    cemal veske en ılımlı ınsanlrdan biridir.bu devletın ne yapmaya calıstıgı gıderek cıkmaza gryr.cemal veske ve arkadslarına SELAMLAR...

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Genç Çiftlerin hayalini süsleyen kampanya

Mardin’de açılışının ikinci yılını kutlayan bir ge [...]

10 saat önce...

Midyat’ta meydana gelen kazada 4 kişi yaralandı

Mardin’in Midyat ilçesinde hafif ticari aracın odu [...]

20 saat önce...

WhatsApp sohbetlerinde yeni dönem

Facebook'un bünyesinde bulunan mesajlaşma uygulama [...]

20 saat önce...

Dolarda yeni zirve!

Dolar kuru bugün ne kadar? (26 Ekim dolar - euro f [...]

20 saat önce...

Mangal Aşkı, Az kalsın mahalleyi yakıyordu

Derik ilçesinde bir apartmanın çatı katında mangal [...]

17 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN