Bekin: Yetkilileri sorumluluk almaya davet ediyoruz

Bekin: Yetkilileri sorumluluk almaya davet ediyoruz
22 Mayıs 2020 Cuma Saat 14:09 1

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Araştırmacı-Yazar Doğan Bekin, Son günlerde yaşanan ve büyük tepkilere neden olan elektrik kesintileriyle ilgili yetkilileri sorumluluk almaya davet etti. Mardinli Yazar Bekin, Kızıltepe'nin kırsal mahallelerinde insanların elektriklerinin kesilerek cezalandırılmaya çalışıldığına işaret etti.

İktidar partisi mensuplarının seçim meydanlarında politik çıkar uğruna bir manivela olarak kullanmakta oldukları elektrik sorununa hiç bir kalıcı çözüm getiremezken, ne yazık ki insanlar için artık içinden çıkılmaz bir kabusa dönüşmüş vaziyettedir.

Dünyada yaşanmakta olan COVID-19 pandemi nedeniyle bir çok ülke en önemli stratejik besin kaynağı olan buğday ve diğer hububat ürünlerin ihraçatını durdururken , Türkiye’de tarımın can damarını oluşturan mümbit Mesopotamya Ovası’nda yaşanmakta olan elektrik kesintisi sadece çiftçileri değil oradaki tüm vatandaşları da derinden etkilemeye devam etmektedir.

Hükümet, COVID-19 pandemi nedeniyle tüm yurt sathında sıkı önlemler alırken, bu durum özellikle esnaf, dargelirli gibi geniş bir kesimi ekonomik bakımdan büyük sıkıntılara sokmuş olmasına rağmen büyük fedakarlıkla ortaya konulan önlemlere harfiyen uymak suretiyle özverilerini fazlasıyla ortaya koymaktadırlar.

Bir yandan corona virüsünün hızla yayılmaması için caydırıcı tedbirler alınırken, diğer yandan Kızıltepe gibi nüfus yoğunluğunun yaşandığı bir yerde Kızıltepe Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi , Kızıltepe’deki köy ve kırsal mahallelerdeki elektriği süresiz kesme yoluna giderek insanları cezalandırmaya çalışmaktadır.

Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi’nin sorumsuzca elekrik kesintisine giderek yüzbinlerce insanı cezalandırma yoluna gitmesinden dolayı bu mübarek Ramazan ayında ve yaklaşan Ramazan Bayramı’nda temiz suya erişimin önüne de set çekilmiş olunuyor.

Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi’nin bu sorumsuz uygulamasına son vermesi için yetkilileri bir an önce sorumluluk almaya ve bölgede yaşanmakta olan ve kangrenleşmeye yüz tutan elektik ve su sorununa kalıcı çözümler ortaya koymaya davet ediyoruz.

Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi’nin insan sağlığını hiçe sayarak tek taraflı olarak uyguladığı elektrik kesintisinin durdurulması hiç şüphesiz muhtemel salgın hastalığının önünün de alınmasına vesile olacaktır.

COVID-19 ile olağanüstü bir durum yaşamakta olan insanları canından bezdiren elektrik kesintilerine son verilmesi ve yıllardan beri karabasan gibi üzerlerine çöken elektrik sorununa köklü çözüm getirilmesi artık kaçınılmazdır. Bu sorunun çözümü bugün değil de, ne zaman olabilir ki.

Kamuoyunun vicdanını yaralayan bu ilkel uygulamaya karşı hükümet yetkililerini sorumluluk almaya davet ediyoruz.

Saygılarımızla

Doğan Bekin

Yeniden Refah Partisi

Genel Başkan YardımcısıYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Tarihi Ulucami'de cuma namazı hazırlığı

Korona virüs önlemleri nedeniyle ibadete kapatılan [...]

1 gün önce...

Kilise Caddesinde Yol Çalışması

Kızıltepe ilçesinde yapılan kazılar nedeniyle bozu [...]

1 gün önce...

Kızıltepe’de Cuma Namazı Kılınacak Cami ve Alanlar

Kızıltepe ilçesinde Coronavirus tedbirleri kapsamı [...]

1 gün önce...

Üst üste çıkan yangınlarda ekinler yandı

Nusaybin'e bağlı Girmeli Mahallesinde iki gün üst [...]

1 gün önce...

Sokağa çıkan çocuklar parklara koştu

Mardin'de korona virüs salgını dolayısıyla dışarı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN