Belediye başkanlarından DİKA'ya ziyaret

Belediye başkanlarından DİKA'ya ziyaret
09 Mayıs 2019 Perşembe Saat 18:58 0

AK Partili 5 ilçenin belediye başkanları DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ’ı makamında ziyaret ederek, yapılabilecek ortak projeler üzerine görüş alışverişdinde bulundular.

Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) ile birlikte önemli çalışmalara imza atacaklarını ve ilçenin bu işbirliğiyle daha iyi kalkınacağını dile getirdi.

DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ'a yapılan ziyarete Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Dargeçit Belediye Başkanı Mehmet Cüneyt Aksoy, Ömerli Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ ve Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir de katıldı. DİKA ile kurumlar arası işbirliği ve projelerin konuşulduğu toplantıda, yapılacak çalışmalar da masaya yatırıldı.

Artuklu değişecek ve güzelleşecek

Toplantı hakkında bilgi veren Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, “İlçemizin güzelleşmesi adına DİKA ile önemli çalışmalarımız olacak” dedi. Tutaşı şunları kaydetti: “Belediye olarak tüm imkanlarımızla ilçemiz için çalışıyoruz. Söz verdiğimiz projelerim hayata geçmesinin yanında sorunların hemen bitmesi için de çaba vermekteyiz. Biz Artuklu’nun en iyi yerlere gelmesi için kurumlar arası işbirliğini de önemsiyoruz. Bu konuda DİKA en büyük paydaşlarımızdan olacak” ifadesini kullandı.

Örnek işbirliğiyle

Tutaşı şöyle devam etti: “DİKA ilimizde birçok önemli projenin içinde yer almış ve şehrimizin kalkınmasında önemi bir rol üstlenmiştir. Deneyimiyle ve başarısıyla takdir toplayan DİKA ile bizler de en iyi işleri yapacağız. Bu nedenle sıklıkla bir araya gelerek projelerimizi çizeceğiz. Bu vesileyle bizleri ağırlayan DİKA Genel Sekreterimiz Yılmaz Altındağ’a teşekkür ederiz”
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İlk Cuma İçin Şükür Kurbanı Kesti

Mardin'de Cuma namazından önce hayırsever bir vata [...]

21 saat önce...

Devlet korumasındaki gençler kamuda kadroya alınacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Züm [...]

1 gün önce...

Ilısu Barajı, bölgenin lokomotifi oldu

Ilısu Barajı'nın enerji üretimine başlaması, bölg [...]

1 gün önce...

11 sektöre yönelik uyulması gereken kurallar yeniden belirlendi

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu'nun öner [...]

1 gün önce...

Yaptığı heykellerle yaşama tutundu

Suriyeli ünlü heykeltıraş Sabah Kasım Garguli, tar [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN