Belediye Başkanvekili Kafkas yeniden göreve başladı

Belediye Başkanvekili Kafkas yeniden göreve başladı
17 Kasım 2019 Pazar Saat 11:09 0

Derik İlçesinde terör örgütüne destek verdiği gerekçesiyle içişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan Mülkiye Esmez'in yerine, Belediye Kanununun 45'inci maddesi uyarınca Belediye Kanununun 46'ıncı maddesi kapsamında Derik Belediye Başkan Vekili görevine getirilen Kaymakam Hakan Kafkas görevine başladi.

Derik Belediye Başkan vekili olarak görevlendirilen Kaymakam Kafkas, sabah saatlerinde belediye binasına gelerek görevine başladı.

Kafkas, Belediye yeni hizmet binasının tabelasının olmadığını tespit etti, mevcut tabelanın takılması ve binadaki diğer eksikliklerin giderilmesi yönünde talimatlar verdi.

İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Hakan Kafkas, '2016 yılında başladığı Belediye Başkanvekiliği görevinden sonra 2'inci bir görevlendirme ile tekrar Belediye Başkanvekili görevine başladığını, hiç bir ayrım gözetmeksizin, bütün vatandaşlara en hızlı şekilde hizmet etmenin gayreti içerisinde olacaklarını söyledi.

Öncellikle vatandaşların hayatlarını en iyi şekilde sürdürebilmelerine olanak sağlamak olacağını dikkat çeken Kafkas, ihtiyaçları çok kısa bir sürede belirleyip, acil durumları gerektiren sokaklardan başlayıp,bir an önce çalışmalara başlayacaklarını vurguladı.

2016 yılında Belediye Başkanlığı görevinde, kısa bir süre içerisinde; Mardin Büyükşehir Belediyesi ile koordineli bir şekilde,Vali ve Belediye Başkanvekili Mustafa Yaman ile devlet büyüklerinin destekleriyle kırsaldan merkeze bir çok çocuk oyun gurubu, taziye evi, basketbol-voleybol, Kilitli parke taşı, destek hizmetleri binası, belediye hizmet binası yapımları, Çarşı merkezindeki esnafların cephe sağlıklaştırma, ilçenin çehresini güzel görünüme kavuşması için aydınlatma projeleri ve Çöp aktarma istasyonu, Su arıtma tesisinin yapımı çalışmalarını yaptıklarını hatırlattı.

Yeni görevlendirme ile birlikte çalışmaların hızlı bir şekilde planlanacağını anlatan Kafkas, “Kamu kurum ve kuruluşların desteğiyle,19 kilometre mesafede bulunan Derik-Üçyol mevkiindeki yol genişletme ve asfaltlama çalışmaları, 223 tabiat parkı olan Gap'ta yaptığımız mesire alanı, hububat merkezi, hayvan pazarı, Toki, Merkez Camii yapımı ile bir çok hizmete imza atacağız. İlçe halkının bizlere gösterdiği ilgi ve alakalarından dolayı bir kez daha teşekkür ediyoruz."dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Minik Emir, ilik nakli bekliyor

Kızıltepe ilçesinde bağışıklık sisteminin çökmesin [...]

1 gün önce...

Evinde ölü bulundu

Kızıltepe'de cumhuriyet mahallesinde ikamet eden M [...]

1 gün önce...

iki aile arasında taşlı sopalı kavga: 5 yaralı

Kızıltepe ilçesinde akraba iki aile arasında arazi [...]

14 saat önce...

Silahla oynayan çocuk hayatını kaybetti

Mazıdağı ilçesinde bir çocuk, oynadığı silahın pat [...]

14 saat önce...

Valisi Demirtaş, Mazıdağı ile Derik'te incelemelerde bulundu

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili [...]

19 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN