Belediye Meclis Toplantısında Arbede Yaşandı

Belediye Meclis Toplantısında Arbede Yaşandı
02 Eylül 2019 Pazartesi Saat 18:55 0

Kızıltepe Belediyesi'nde Belediyesi meclis eylül ayı gündem toplantısında HDP'li üyeler ile AK Parti'li üyelere arasında söz hakkı talebi üzerinden arbede yaşandığı iddia edildi.

Kızıltepe Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı gergin başladı. Meclisi gündeminin okunmasının ardından HDP'li meclis üyeleri Mardin Büyükşehir Belediyesi'ne kayyum atanması nedeni konuşma gerçekleştirdi. HDP'li üyeler ile AK Parti'li üyeler arasında bu sırada sözlü tartışma yaşandı. Yaşanan tartışma bir anda arbedeye dönüştü.

Konuyla ilgili konuşan Kızıltepe Belediyesi AK Parti'li meclis üyesi Mehmet Abdioğlu, HDP'li üyelerin kayyumların hak ihlali ve demokrasiye darbe olduğu söylemeleri ve meclisteki provokatör davranışlarına karşı belediye başkanı Nilüfer Elik Yılmaz'dan söz istediklerini, ancak alkışları ve sözlü sataşmaları ile halka hizmet için seçildikleri mecliste buna müsaade edilmediğini savundu.

İki AK Parti'li belediye meclis üyesinin 30 HDP'li üyeye karşı gelmeye çalıştığını kaydeden Abdioğlu, "İlk olarak Eylül ayı belediye meclisinin gündeminin konuşulması oldu. Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz'ın başkanlığında gerçekleşen toplantıda İçişleri Bakanlığı tarafından terör soruşturmaları kapsamında görevden uzaklaştırılan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'ün görevden alınması konusuna HDP grubu bildiri okumak istedi. Biz de devletimizin aldığı karara saygı duyulması gerektiğini belirterek söz hakkı istedik" dedi.

Kayyum politikalarına karşı bildiri okunması ve HDP'li üyeler tarafından alkışlanması üzerine Başkan Yılmaz'dan söz istediğini ve ısrarla söz verilmediğini söyleyen Abdioğlu, "Diğer meclis üyesi arkadaşım Vedat Kılıçaslan, kendisine söz verilmemesi üzerine "Demokrasi diyorsunuz, özgürlük diyorsunuz ama biz söz istiyoruz vermiyorsunuz. Bu uygulamalara devam ettiğiniz sürece kayyuma müstahaksınız" dedi. Bu sözler üzerine tartışma arbedeye dönüştü. İki meclis üyesi olarak bölgenin yaşanan sorunlarını çözmek yerine kaos ortamı oluşturmak isteyen HDP'li üyeler bana ve Kılıçarslan'a önce sözlü sataşmada ardından da fiziki müdahalede bulundu" diye konuştu.

Kaynak: İHAYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Saldırıda vefat edenlerin isimleri belli oldu

Kızıltepe'ye bağlı Taşlıca Köyü'ne yapılan havan v [...]

1 gün önce...

Mardin İş Dünyası ve STK'lardan Harekata Destek Açıklaması

Mardin iş dünyası temsilcileri, Fırat'ın doğusunda [...]

9 saat önce...

HDP'li Belediye Başkanı gözaltına alındı

Nusaybin ilçesinde düzenlenen operasyonda HDP'li N [...]

1 gün önce...

PKK/KCK operasyonu: 4 belediye başkanına gözaltı

Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturmada [...]

1 gün önce...

Mesleki Eğitim Merkezinin Projesi sona erdi

Artuklu Mesleki Eğitim Merkezi olarak hazırlanan, [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN