Belediye personeline hizmetiçi eğitim

Belediye personeline hizmetiçi eğitim
18 Şubat 2015 Çarşamba Saat 12:23 1

Mardin Büyükşehir Belediyesi, belediye çalışanlarına yönelik bir günlük eğitim semineri düzenledi.

Seminerde konuşan Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Februniye Akyol Akay, her şeyden önce değerlerin emekleri üzerine kendilerinin bu makamlarda olduklarını vurgulayarak "Ve bu şehir bizlere öyle emanet edildi. Bizler bu şekilde bakıyoruz. Bunun için bütün özveri ve imkanlarımızla ilk önce bu şehri toparlamamız gerekiyor" dedi.
Mardin Büyükşehir Belediyesi, Mardin Artuklu Üniversitesi Konferans salonunda belediye çalışanlarına yönelik eğitim semineri düzenledi. Seminere Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Februniye Akyol Akay, Büyükşehir Genel Sekreteri Ahmet Zirek, Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcıları Mustafa İmrak ve Mesut Amak, Büyükşehir ve MARSU Daire başkanlarının yanı sıra belediye çalışanları katıldı.
"Bizler değerlerin emekleri üzerine bu makamlara geldik"
Bir dakikalık saygı duruşu ile başlayan seminerin açılış konuşmasının Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Februniye Akyol Akay yaptı. Akyol Akay, kendilerinin sıradan bir parti olmadıkları gibi sıradan bir belediye de olmadıklarını kaydederek bunun bilincinde olunması gerektiğini söyledi. Her şeyden önce değerlerin emekleri üzerine kendilerinin bu makamlarda olduklarını vurgulayan Akyol Akay, "Bizler ilk önce değerlerin emekleri üzerine buraya geldik ve bu şehir bize emanet edildi. Biz bu şekilde bakıyoruz. Bunun içinde bütün özveri ve imkanlarımızla ilk önce bu şehri toparlamamız gerekiyor. Çünkü biliyorsunuz biz bir enkaz devr aldıkve birçok durumla aynı anda mücadele etmek zorunda kalıyoruz. Bunlardan biri maddi imkansızlıklar diğeri ise zihinsel ön yargılardır. Ama bizler her zaman el ele verirsek bunları aşacağımızı biliyoruz" dedi.
Akyol Akay, verilecek eğitim seminerinin çalışanlar için yararlı olması dileklerinde bulunarak konuşmasını "Dışarda bazen bizim dışımızda gelişen olaylar oluyor. Eğer sizler olurda bir eksiklik görürseniz bunu ilk önce bizimle paylaşmanızı isteriz. Bizleri bir amir, bir başkan, bir genel sekreter olarak değil her zaman arkadaş olarak görmenizi istiyoruz" şeklinde sonlandırdı.
"Kendi çalışmamızı ortaya koyma fırsatı vermediler"
Eş Başkan Akyol Akay'ın ardından söz alan Büyükşehir Genel Sekreteri Ahmet Zirek ise Kürtçe selamlama ve Kürtçe kısa bir konuşma ile başladığı konuşmasına daha sonra Mardin'in çok dilli bir kent olduğuna dikkat çekerek Türkçe devam etti. Zirek, Mardin'in etnik yapısından kaynaklı yıllardır sistemin oyunlarına geldiğinin de altını çizerek ilk defa kendi anlayışlarının hakim olduğu bir kent olduğunu söyledi. Aslında hiçbir kendi anlayışlarını ve çalışmalarını ortaya koymak için kendilerine fırsat verilmediğini kaydeden Zirek, "Şimdi bizler ekip ruhu ile bu halkımıza layık olmak için çalışacağız. Belediyecilik sadece başkanlarla başarıya gitmez. Bir ekip ruhu yakalamak gerekir. Onun içinde her alanda anlayışımızı ve çalışmalarımızı hakim kılmak gerekir. Bizler bu amaç için buradayız. Bizim daha önce rengimiz yoktu. Belediyenin hizmet alanına ilk girdiğimiz zaman bile kendimizi veremiyorduk. Ama sizin duruşunuz sayesinde rengimiz oldu" dedi.
"40 yıllık mücadele sonunda gelen yönetim heba edilmemeli"
"40 yıllık mücadele sonunda gelen böyle bir yönetim heba edilmemeli" diyen Zirek, kendilerine büyük sorumluluklar düştüğünü söyledi. Zirek, bütün imkansızlıkların aşılması gerektiğini ifade ederek çelikleşmiş bir irade ile çalışılması gerektiğini ve öyle hareket edilmesi gerektiğini belirtti. Kendi hizmet anlayışlarında da mesainin olmadığına vurgu yapan Zirek, 24 saat boyunca halka hizmeti esas alan bir anlayışa sahip olduklarını ifade etti.
"Bu mücadeleye katkı sunan halkımıza hizmet etmek büyük bir onurdur"
Kendilerinin imkanlar dahilinde belki büyük projelere imza atamayacaklarının kaydeden Zirek, ama hiçbir şekilde ranta bulaşmayacaklarını yada ranta izin vermeyeceklerinin de altını çizdi.Zirek, son olarak "40 yıldır mücadeleye katkı sunan halkımıza hizmet götürmek bizim için bir onurdur. Her konuda onlara hizmet etmek zorundayız" dedi.
MARSU Genel Müdür Yardımcısı Baran İlhan ise kendilerinin sadece küçük bir kesime değil Mardin kentinin kaynaklarından herkesin yararlanması için her zaman çalışacaklarını söyledi. İlhan'ın konuşmasının ardından bir gün boyunca süren eğitim semineri Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Doğan Anğay tarafından Yerel Demokrasi, Ekolojik Denge, Toplumsal Kamu Hizmeti, Cinsiyet Eşitlikçi ve Kadın Özgürlükçü Yaşam konuları, Kültür Turizm ve Sosyal işler Daire Başkanı Seyfettin Yavuz tarafından İş Ahlakı ve İş Etiği ile Yerel Ekonomi Güçlendirme Başkanı Yunus Öztürk tarafından da Etkili İletişim konuları verilmesi ile seminer son buldu.YORUMLAR :::

  1. KA
    18 Şubat 2015 Çarşamba Saat 14:28 CEVAPLA
    Februniye başkan! Bir yıldır enkaz devraldık deyip duruyorsun.başka da bişey yaptığınız yok.yeter bıktık icraate geçin artık.Çok müzdaribsen belediyeyi Valiliğe devredin bitsin gitsin.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

MHP ilk defa Yeşilli'de Kongre yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Artuklu ilçesinin [...]

5 saat önce...

Bakım Onarım ve Temizlik Asil Liste İşte Artuklu İŞ-KUR LİSTESİ

Artuklu İlçe Mil. Eğt. Md. Bakım Onarım ve Temizli [...]

1 gün önce...

DİKA, Dara'yı restore ederek dünyaya tanıtacak

Mardin Müze Müdürlüğü tarafından, Sanayi ve Teknol [...]

3 saat önce...

İki çift bir düğünde evlendi

Demirtaş kardeşler, pandemi nedeniyle aynı düğünde [...]

1 gün önce...

İpekyolunda iki tır kafa kafaya çarpıştı

İpekyolunda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini ka [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen

Ergenlik Döneminde Beslenme

1
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Nefes Zamanı…

3
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Korona Deyip Geçmeyin!

4
A.Vahap Kaya
A.Vahap Kaya

Nezaket

5
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Arabuluculuk Kurumu ve Kavramı 

7