Elektrikli Ocak Kapanmaması Sorunu ve Çözümü

Elektrikli Ocak Kapanmaması Sorunu ve Çözümü
25 Eylül 2019 Çarşamba Saat 17:10 0

Mutfaklardaki işlemlerimizi kolaylaştıran ev teknolojilerine yeni bir soluk getiren elektrikli ocaklar, pek çok noktada önemli avantajlar sağlıyor.

Özellikle de elektrikli ocaklar sayesinde herhangi ilave bir faktöre ihtiyaç duymadan, yemeklerimizi pişirebiliyoruz. Elektrikli sisteme sahip olan elektrikli ocaklarda, meydana gelebilecek çeşitli sorunların en hızlı şekilde çözümünü sağlayabilmek mümkün. Bunlardan birisi de ocağı kapatmaya çalıştığınızda kapanmamasıdır. Ocak ayarını kapatmanıza rağmen ocak kapanmıyor ise teknik bir problem mevcuttur. Ocağı kapatmaya çalıştığınızda düğmesi kapanma pozisyonunda olmasına rağmen kapanmıyor ise Sultanbeyli Arçelik Servisi merkezine başvuruda bulunmalısınız.

Elektrikli Ocağın Kapanmamasının Nedenleri

Elektrikli ocağınızı kapatmanıza rağmen hala yanmaya devam ediyorsa mutlaka öncelikle ocağın sigortasını bularak, kapatmanızdır. Çünkü böyle bir durum son derece ciddi durumlar ile karşı karşıya kalmanıza neden olabilir. Bununla birlikte gereksiz şekilde yüksek miktarda enerji tüketimine neden olabilir. Bu yüzden teknik sorun nedeniyle ocağı sigortadan kapatarak, enerjisini kesebilirsiniz.

Elektrikli ocağınızın kapanmaması sorunu pek çok nedenden dolayı meydana gelebilir. Buna göre Bulgurlu Arçelik Servisi uzmanlarının yaptığı kontrollerde; 

Elektronik kartta devre takılması,

Elektronik kart rölelerinden birisi yanması,

Olasılıkları değerlendirilir. Yapılan kontrollerde arıza

onarımı son derece basit bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Elektrikli Ocak Kapanmıyorsa Nasıl Çözülür?

Arçelik Servisi uzmanları, elektronik kart sisteminde bazen devre takılması meydana gelebiliyor. Bu durumda bireysel olarak yapılacak sigorta açma-kapatma işlemi ile bile arızanın onarımı mümkündür. Bu çerçevede sigortayı açıp-kapattıktan sonra sorunsuz şekilde kullanım gerçekleştirilebiliyor ise kontrollü kullanım gerçekleştirebilirsiniz. Elektrikli ocağın sigortasını aç-kapa yapmanıza rağmen çözüm sağlamıyorsanız elektronik kart üzerindeki rölelerde yanma ve buna bağlı kısa devre hali meydana gelmiş olabilir. Bu durumda kart üzerindeki röleler ile değişim uygulanır. Bu değişim ile sorun sağlanabiliyor olsa da bazı durumlarda sonuç alınamayabiliyor. İşte bu durumda elektronik kartın yenilenmesi gerekir. 

Kart röle değişimi ve kart değişim işlemlerinin uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Yapılan müdahaleler son derece ciddi öneme sahip olan müdahalelerdir. Bu sebeple uzmanı ve tecrübelisi olan kişiler tarafından müdahalelerin gerçekleştirilmesi gerekir. Her koşulda güvenli onarım ve kullanım için mutlaka profesyonel servis hizmeti almaya dikkat etmelisiniz. YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EKONOMİ HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kum kekliği, uzun yıllar sonra ilk defa Dargeçit'te görüldü

TÜRKİYE'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yaygın o [...]

1 gün önce...

Süryani Gencin Köyden CERN’e uzanan Başarısı

Mardin Fen Lisesi son sınıf öğrencisi olan Markus [...]

22 saat önce...

Kumar Oynayan ve oynatanlara rekor ceza

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde kumar oynandığı beli [...]

1 gün önce...

Tüfekle yaşamına son verdi

Nusaybin'de tüfekle intihar ettiği ileri sürülen k [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN