Belediyeden DEDAŞ’a misilleme

Belediyeden DEDAŞ’a misilleme
22 Ocak 2015 Perşembe Saat 18:14 11

Mardin ve ilçelerine su akışını sağlayan depolarının enerjisi borcu gerekçe gösterilerek DEDAŞ tarafından kesilmesi üzerine belediye tarafından DEDAŞ'a misilleme gecikmedi.

Mardin'de DEDAŞ`ın, MARSU Genel Müdürlüğü`ne ait tesislerinde elektrik kesintisi uygulaması yeni boyuta taşındı.
Mardin merkez ve ilçelerine içme suyu pompalayan pompa istasyonlarındaki enerjiyi borçtan dolayı kesen DEDAŞ ile Mardin Büyükşehir Belediyesi arasındaki, 'su ve elektrik kesintisi' savaşı sürüyor.  Şehrin susuz kalması nedeniyle Mardin Büyükşehir Belediyesi de DEDAŞ il binası önünde hendek kazarak adeta misillemede bulundu.
Artuklu Belediyesi İmar Müdürlüğü, akşam üstü DEDAŞ'ın kent merkezinde bulunan binasının kaçak yapı ve imara uygun olmadığı gerekçesi ile boşaltmaları yönünde tebligatta bulunduktan sonra DEDAŞ ana hizmet binasının girişine kanalizasyon kazısı ile kanal kazdı. Kanal kazısı nedeniyle araçlar DEDAŞ'ın binasına giremezken, MARSU çok sayıda iş makinesini binanın girişine konuşlandırdı. Polis, zırhlı araçlar ve çevik kuvvet şube ekipleri ile DEDAŞ'ın girişinde önlem aldı.
Belediye yetkililerinden İmar Müdürü Hasan İzgi, DEDAŞ binasının kaçak olduğu yönündeki tebligatından dolayı olayın iç yüzünü öğrenmek isteyen DEDAŞ Perakende İl Müdürü Ekrem Yalçın’a “Sizin yapılarınız kaçaktır. İmar planına aykırı yapılar var burada. Defalarca size tebliğ etmemize rağmen siz imar planına uygun yapılar yapmadınız. Şuan bu yapınız bile imara aykırı. Artık yeni dönem başladı. Biz Mardin’e güzel şeyler yapacağız. İmarla ilgili yanlış uygulamaların önüne geçeceğiz. İmar Planının 32. ve 42. Maddesine istinaden bu yapı için uyarımız kapıya asılarak tebliğ edilmiştir. Siz bu tebliğat süreci içinde bunu yerine getirmezseniz başka işlemler yapılacak ve hukuki süreç başlayacaktır.”dedi. 
Artuklu Belediyesi İmar Müdürü Hasan İzgi, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Biz yeni yönetimimizle imar planına aykırı yapılara savaş açmış durumdayız. Yasal anlamda ilk adımımızı attık gereğini DEDAŞ yerine getirmezse Cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağız.”dedi.
Bir gazetecinin DEDAŞ'ın önünde konuşlandıırlan iş makinleri ile kaçak yapıların mı yıkılacağı sorusu üzerine, "İş makineleri yıkım için değil, altyapı çalışması için burada. Burada kanal çalışması olacak.”cevabını verdi. 
DEDAŞ önünde yapılan kazı çalışmasına engel olmak isteyen polislere de belediye yetkilileri tepki gösterdi. 
YORUMLAR :::

 1. a.hamit
  23 Ocak 2015 Cuma Saat 21:40 CEVAPLA
  imar yasasına aykırıymiş:mademki aykırı bugüne kadar nerdeydiniz?su savaşı başladıktan sonramı farkına vardınız?sonra sızler, imardan-mimardan ne anlarsınız?kızıltepenin göbeğinde "bedel ödemiştır.bızdendir" diye 3 metre cadde içine giren binalara inşaat izni veren sızler:imardan bahsederken ne kadar inandırıcısınız?Bu bölgeye özgü bir gerçek vardır.o da işi yasayla değil kaba kuvvet yöntemi ile çözme gerçeği.
 2. Sosyolog
  23 Ocak 2015 Cuma Saat 14:02 CEVAPLA
  Dedaş daha Düne kadar gelene gidene ceza yazdı ..kaçak elektrik kullanmayan o kadar vatandaş varki ona rağmen ceza yazdı..Büyükşehiri bu konuda tebrik ediyorum..ve Büyükşehiri yaptığı bu dik davranışından dolayı tebrik ediyorum...
 3. ali rıza
  23 Ocak 2015 Cuma Saat 13:07 CEVAPLA
  GEÇEN SENE AYNI OLAY YAŞANMIŞTI O ELEŞTİRİLEN BEŞİR AYANOĞLU VE EKİBİ BİZZAT DEDAŞ BİNASINI BASIP ULUSAL MEDYADA HABER OLMUŞ VE HERKESİN TAKDİRİNİ TOPLAMIŞLARDI ŞİMDİKİ BAŞKANLAR NEREDE NİYE HABERLERDE DİYARBAKIR VARDA MARDİN YOK ANLAYANA
 4. mardinli
  23 Ocak 2015 Cuma Saat 12:15 CEVAPLA
  bdp belediyesini kutluyorum devlete ve özelliştirmeye karşı halk böyle savunulur bravoooooo
 5. Artuklu
  23 Ocak 2015 Cuma Saat 11:08 CEVAPLA
  Yıkım kararı alınarak yıkım gerçekleştirilmeli belediye imar kanununa uygun davranmalı yoksa suç işler.
 6. Harranlı değil sendikalı
  23 Ocak 2015 Cuma Saat 10:02 CEVAPLA
  Yaw böyle devlet yönetilmez. Kim haklı kim haksız ona göre taraflar bunu halletmeli. Herkes gücünün yettiği oranda bazı haklar koparmaya çalışırsa durum böyle vahim olur. Anarşi olur.
 7. vatandaş
  23 Ocak 2015 Cuma Saat 09:50 CEVAPLA
  dedaş kendi yaptıklarını görmez ama sıra ona gelince kıyameti koparır. siz ancak bu dilden anlarsınız. belediyeye teşekkürler. arkanızdayız.
 8. BİR MARDİNLİ
  23 Ocak 2015 Cuma Saat 08:59 CEVAPLA
  UTANIYORUM NE DİYECEĞİMİ BİLEMİYORUM OLAN BİZE VATANDAŞA OLUYOR YAZIKLAR OLSUN DERİM DEDAŞ DESEN BAŞTAN SONA YANLIŞ MİLETE CEZA VERMEKLE MEŞGUL DİĞER YANDAN BELEDİYE TELİOĞLU VE SEFEROĞLU MESELESİNE DÖNDÜ Allah ikisinide ıslah etsin keşke büyükşehir olmasaydı hazır değilki kızıltepe zabıtaları bakıyorum işini yapan mardine kaçmış nere sıcaksa oraya birdaha tövbe oy kulanmam
 9. mehmet aslan
  22 Ocak 2015 Perşembe Saat 21:49 CEVAPLA
  ben görüş olarak bdp yi sevmem ama onları ayakta alkışlıyorum. vallahi helal olsun. dedaş buna müstehaktır. yıllarca bizden aldığı trt payı sayaç okuma ücreti ve başkasının kaçak elektriğinin parasını bizden alması haram olsun.
 10. şeriat
  22 Ocak 2015 Perşembe Saat 19:15 CEVAPLA
  HDP'li blediyenin şariaat kurallarını uygulayacağını hiç beklemiyordum. Şer-i kuralı uygulamış, Dedaşa kısasa kısas yapmış:)
 11. halk
  22 Ocak 2015 Perşembe Saat 18:39 CEVAPLA
  Çimler ne olacak millet

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Cezaevinden 2 defa firar eden hükümlü yakalandı

Kızıltepe'de 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulun [...]

1 gün önce...

Jandarma ikna etti, teslim oldu!

Mardin'de 2014 yılında terör örgütü PKK'ya katılan [...]

1 gün önce...

Umut Kervanı'ndan 105 muhtaç aileye yardım eli

Mardin Umut Kervanı yardım çalışmaları kapsamında [...]

1 gün önce...

Hayat Tamircisi Ekranlara Merhaba Diyor!

Mardin Derikli Hasan Kızıl, yepyeni bir projeyle e [...]

1 gün önce...

Hükümlü koğuşu spor salonuna çevrildi

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı ve GAP Bölge Kalkın [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN