Belediyelerden öğrencilere ulaşım, barınma ve kahvaltı hizmeti

Belediyelerden öğrencilere ulaşım, barınma ve kahvaltı hizmeti
12 Mart 2017 Pazar Saat 11:34 2

Mardin Büyükşehir Belediyesi, YGS’ye girecek öğrenciler ve YGS’de görevli olan sınav görevlilerine ucretsiz ulaşım imkanı sunarken, Artuklu Belediyesi ise sınav yeri Şanlıurfa olan 381 öğrenci için kiraladığı 9 otobüsle öğrencilere ücretsiz olarak sınav yerine ulaşma imkanı sundu.

Mardin Büyükşehir Belediyesi ile Artuklu Belediyesi, Yükseköğretime Giriş Sınavı'na (YGS) girecek öğrencilere, sınav girişleri öncesi ve sonrası için ücretsiz ulaşım imkanı sundu.

Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili de olan Mardin Valisi Mustafa Yaman İle Artuklu Belediye Başkan Vekili de olan Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk'ün talimatları doğrultusunda harekete geçip hazırlıklarını yapan belediye ekipleri, Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı Ulaşım Daire Başkanlığı'nın koordinasyonunda YGS Öğrencilerinin ilçeler arası ve şehir içi belediye otobüslerinden sınav merkezlerine ücretsiz olarak ulaşım imkanı sağlandı.

Büyükşehir Belediyesi ayrıca sınav için Mardin'e gelen öğrencilere kamuya ait misafirhaneleri de tahsis ederek, öğrencilere ve öğrenci velilerine barınma imkanı sundu.

Öte yandan Artuklu Belediyesi YGS Sınav Merkezi Şanlıurfa olarak belirlenen Mardinli öğrencileri, sınav merkezlerine sorunsuz bir şekilde ulaşabilmelerini sağlamak için örnek bir çalışmaya imza attı. Artuklu Belediyesi Başkan vekili Şakir Öner Öztürk'ün talimatı üzerine harekete geçen Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sıraç Ballı, Sınav yeri Şanlıurfa olan ve ulaşım konusunda olası sıkıntılarla karşılaşmamak için belediye olarak bir organizasyon düzenlediklerini kaydetti.

Öğrencilerin talebi ve sayısına göre belediye olarak, otobüs kiralama yoluna gittiklerini belirten Ballı, "Şanlıurfa'da sınava giren 381 öğrencimiz için kiraladığı 9 otobüsle öğrencilerimizi sınav merkezlerine ulaştırdık. Öğrencilerimize sabahın erken saatlerinde belediye binasının önünde toplanmalarını kararlaştırmıştık. Öğrencilerimiz tıpkı kararlaştırdığımız saatte olduğu gibi belediyemizin önünde toplandı ve otobüslerimize binerek sınav merkezlerine doğru yola koyulan 381 öğrencimiz oldu. Öğrencilerimiz, sorunsuz şekilde Şanlıurfa'daki sınav merkezlerine ulaştırıldı. Belediye olarak, öğrencilerimize ayrıca kahvaltı ikramımız da oldu." diye konuştu


YORUMLAR :::

  1. fatih
    13 Mart 2017 Pazartesi Saat 18:41 CEVAPLA
    Keske birileri de artuklu universitesi icindeki kepceleri sustursaydi. Ogrenciler sinavda duyarlilk bekliyoruz.
  2. Trafik Keşmekeşliği
    13 Mart 2017 Pazartesi Saat 11:07 CEVAPLA
    Sınav günü Mardin Park hastanesinin önünde ev indiren kamyon bir şerit işgal etmiş ve trafiği kapatmıştı. Bakanlar Mardine gelirken trafiğe gösterilen ihitmam gösterilmedi.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mustafa Yaman’ın ismini değiştirmek için imza topladılar

Son Valiler Kararnamesi ile merkeze alınan Vali Mu [...]

8 saat önce...

Görevden alınan yönetici sayısı 7'yi buldu

Mardin Büyükşehir Belediyesini teftiş eden müfetti [...]

1 gün önce...

HDP, DEDAŞ'ın devletleştirilmesini istedi

HDP Milletvekili Ayşe Sürücü, DEDAŞ’ın devletin sa [...]

23 saat önce...

TOKİ'nin arsaları açık arttırma ile satışa çıkıyor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) onlarca nitelikte arsay [...]

1 gün önce...

Teşekkür indirimi! Sağlık Çalışanlarına En Eğitimli Destek

Mardin Kültür Koleji, koronavirüs ile mücadelede ö [...]

22 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN