Berdan Mardini, Çocukevi'ndeki çocuklarla buluştu

Berdan Mardini, Çocukevi'ndeki çocuklarla buluştu
09 Ağustos 2019 Cuma Saat 15:24 0

Mardinli Ünlü Sanatçı Berdan Mardini Kurban bayramı için geldiği Mardin'de Musa Cihaner Çocuk Evleri Sitesi koruma altındaki çocuklar oyuncak ve çeşitli hediyeler verdi, çocuklarla birlikte şarkı söyleyip, mutlu bir gün geçirmelerine vesile oldu.

Mardini ailesi ile Mardin Valisi Mustafa Yaman, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu ve İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İşadamı Süleyman Çelik ile yetkililer, Musa Cihaner Çocuk Evleri Sitesini ziyaret etti.

Devlet koruması altında kalan çocuklarla ilgili Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hüsnü Bengi Efetürk’ten bilgi alan misafirler, daha sonra çocuklarla buluştu, çocuklarla birlikte bilinen şarkılarını tek ağızdan seslendirdi.

"BODRUM'DA ANTALYA'DA OLMAKTANSA MARDİN'DE OLMAYI TERCİH ETTİM"

Mardinli dezavantajlı çocuklarla bir araya gelmek ve onlarla güzel bir gün geçirmek için önceden planladığı bir ziyareti gerçekleştirmenin heyecanı içerisinde olduğunu kaydeden sanatçı Berdan Mardini, "Bu çocuklar bizim çocuklarımız, ülkemize vatanımıza yararlı birer birey olarak yetişmeleri için bizlerin de üzerine düşen yükümlülükler vardır. Kurban Bayramında çocuklarımızla birlikte olmak, bayram heyecanını onlarla yaşamak benim için de ayrı bir duygu, ayrı bir mutluluk oldu. Önce Diyarbakır'da bir rehabilitasyon merkezinde bulunan engelli çocuklarımızla buluştuk, Bugün'de Mardin'deki çocuklarımızla biraraya geldik, birlikte şarkılar söyledik, hoşça vakit geçirip, sıra dışı bir gün geçirdik. Bodrum'da Çeşme'de ya da Antalya'da olabilirdim, ancak biz ailemle birlikte hala geleneklerimizi yaşarız ve yaşatmaya çalışırız. Mardinliyim ve memleketimde memleketimin güzel çocuklarıyla bir arada olmak beni ve ailemi son derece mutlu etti." diye konuştu.

MARDİNİ AİLESİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Ziyaretin ardından açıklamada bulunan Mardin Valisi Mustafa Yaman, koruma altındaki çocukları sık sık ziyaret ettiklerini ve her zaman yanlarında olduklarını söyledi.

Vali Yaman:"Zaman zaman hayırseverlerimiz yuvalardaki çocuklarımızı ziyaret ediyorlar. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetimiz devletimiz buradaki yavrularımızın her türlü desteği veriyor. Bu nedenle de Cumhurbaşkanımıza teşekkür diyoruz. Bunun yanında hayırseverlerimiz de destek oluyor. Oda bizleri mutlu ediyor. Bu kapsamda da Sanatçımız Berdan Mardini eşi ve annesi çocuklarıyla birlikte çocuklarımızla bir arada olmaları, farkındalık oluşturmaları bizleri de sevindirdi. Allah razı olsun" dedi.

"MORAL VE MOTİVASYON ANLAMINDA KATKISI FAZLA OLUYOR"

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hüsnü Bengi Efetürk, Mardin Valisi Mustafa Yaman ve beraberindeki il protokolüyle birlikte gerçekleşen ziyaretin çocuklar için çok anlamlı olduğunu kaydederek, "Devletimiz ve hükümetimiz bu çocukların bütün ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılıyor, bu konuda hiçbir sıkıntımız yok çok şükür ancak gerek mülki idare amirlerimizin gerek prokolümüzün ve gerekse de topluma mal olmuş Sayın Mardini, gibi sanatçılarımızın çocuklarımızla bir araya gelip, onları kaldıkları evlerde ziyaret edip, misafir olmaları, hep bir ağızdan şarkılar söylemeleri, esprileşip, şakalaşmaları çocuklarımıza moral ve motivasyon anlamında katkısı çok fazla oluyor. bu vesileyle Sayın Valimiz Mustafa Yaman'ın şahsında Sanatçımız Berdan Mardini ve diğer misafirlerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Sanatçı Mardini, küçük hayranlarının istek şarkılarını aldıktan sonra onlarla birlikte; istedikleri şarkıları seslendirdi. Mardini, "Nesrinê, Delal, Mardin Kapı Şen olur ve son kilp şarkısı "Tribin Olurum" şarkılarını seslendirdi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Okul bodrumunu üretim merkezine çevirdiler

Derik Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Tarım Bölümü ö [...]

1 gün önce...

10 günde teslim olan sayısı 11'e yükseldi

Mardin'de 2 terörist daha teslim oldu, son 10 günd [...]

1 gün önce...

Kızıltepe’de Yetim ve Öksüzler Derneği Kuruldu

Kızıltepe'de yetim ve öksüzlerin ihtiyaç ve sorunl [...]

1 gün önce...

Hırsızlar duvarı delip DEDAŞ şubesine girdi

Kızıltepe'de hırsızlar bir binanın duvarını delip [...]

1 gün önce...

Zeki İpekşen, güven tazeledi

AK Parti Mardin Ömerli İlçe Başkanlığına Mehmet Ze [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN